افتتاح حساب ترکیه
رنگ هفت سين 1403

رنگ هفت سين 1403 می تواند هر رنگ مناسب سلیقه شما باشد. اما اگر دوست دارید هفت سین 1403 لاکچری ، جدید و ترند داشته باشید با شادمگ همراه شوید تا با زیباترین و جدیترین مدل های هفت سین آشنا شوید.

معرفی رنگ سال ۲۰۲۴ میلادی و ۱۴۰۳ شمسی

شرکت پنتون، رنگ زمستان سال ۲۰۲۴ را رنگ زردآلوی له شده (APRICOT CRUSH) انتخاب کرده که تناژ‌هایی از نارنجی، زرد، کرم و صورتی داشته و بسیار شبیه به رنگ هلویی است؛ اما رنگ کلی انتخاب شده برای سال ۲۰۲۴، رنگ هلویی یا Peach Fuzz با شماره «Pantone 13-1023» خواهد بود.

رنگ هفت سين 1403

از هاله روشن و ظریفی که بین رنگ صورتی و نارنجی قرار می‌گیرد، به‌عنوان یکی از دلایل انتخاب رنگ هلویی به مناسبت ۲۵امین سالگرد شرکت پنتون، نام برده‌اند. لوری پرسمن (Laurie Pressman)، معاون موسسه رنگ پنتون، می‌گوید: «این رنگ نشان می‌دهد که ما می‌خواهیم به کسانی که دوستشان داریم، نزدیک‌تر باشیم. همزمان لذت هماهنگ بودن با خودمان را هم داشته باشیم و از بودن در این لحظه‌ها، آرامش بگیریم».

رنگ ملایم و صمیمانه هلویی، بیانگر مهربانی، شفقت و ارتباط بوده و به خاطر آرزوی داشتن آینده‌ای صلح‌آمیز و ایجاد آرامشی عمیق در روابط بین افراد معرفی شده است. استفاده از این رنگ، برای تغییر حا‌ل‌وهوای خانه یا حتی استایل روزانه و لباس‌ها مناسب هستند. با انتخاب یک پیراهن، کیف یا حتی اکسسوری‌هایی مانند ساعت سیکو اصل با بندهای رزگلد که هماهنگ با رنگ هلویی باشند، استایلی جوان‌پسند و شیک برای امسال بسازید.

برای 1403 هفت سین چه رنگی داشته باشیم ؟

نارنجی اغلب به عنوان رنگی پرانرژی توصیف می شود. ممکن است احساسات شور و هیجان را به ذهن مخاطب القا کند. از آنجایی که نارنجی یک رنگ پر انرژی است، بسیاری از تیم های ورزشی از رنگ نارنجی در لباس و برند خود استفاده می کنند.

رنگ نارنجی به عنوان رنگی بسیار محرک اما دوستانه در نظر گرفته می شود. رنگ سال ۱۴۰۳ رنگی است که توجه را جلب می کند و از نظر بصری برجسته می شود، به همین دلیل است که اغلب برای علائم راهنمایی و رانندگی و تبلیغات استفاده می شود. مردم همچنین معمولاً رنگ نارنجی را روشن، شاد و شاد توصیف می کنند.

نارنجی رنگ غروب های روشن و میوه هایی مانند پرتقال و نارنگی است، بنابراین بسیاری از مردم ممکن است رنگ را با زیبایی غروب خورشید یا طعم با طراوت مرکبات مرتبط کنند.

رنگ سال ۱۴۰۳ ترکیبی از قرمز و زرد است. هر دو رنگ اغلب با هیجان و انرژی همراه هستند، به همین دلیل است که نارنجی نیز اغلب به عنوان رنگی پرانرژی توصیف می شود.

لحظه تحویل سال 1403

در مورد موضوع مهم سال 1403 چه ساعتی است و سال 1403 چه ساعتی تحویل میشود، هم باید بدانید که لحظه تحویل سال 1403 شمسی به ساعت ایران برابر است با ساعت شش و 36 دقیقه بامداد روز چهار شنبه 1 فروردین 1403 شمسی، برابر با 20 مارس (مارچ) 2024 میلادی و 9 رمضان 1445 قمری.

باتوجه به ساعت لحظه ی تحویل سال که قبل از 12 ظهر است، روز چهارشنبه برابر با اول فروردین یا نوروز است.

رنگ هفت سين 1403

سال ۱۴۰۳ چه حیوانی است

در فرهنگ ایرانی، هر سال جدید را به یکی از گونه های حیوانی در طبیعت نسبت می دهند. نماد حیوان سال ۱۴۰۳ نیز اژدها می باشد. نسبت دادن سال ها به یکی از حیوان ها باعث شده تا بر اساس ویژگی های هر کدام از حیوان ها، اقدام به ارائه طالع بینی متولدین در سال های مختلف کنند. اژدها در بسیاری از افسانه ها و داستان های قدیمی نماد قدرت و پیشرفت است.

اژدها را سمبل بخت و اقبال نیک دانسته و نشانه ای از پیشرفت و ترفیع در زندگی تصور دارند. در کشورهایی مثل چین، هند، ژاپن و بسیاری از جزایر اطراف آن اژدها نیز نماد تندرستی، نجابت و طول عمر می دانند. امیدواریم که سال ۱۴۰۳ برای تمام افراد در سراسر جهان به ویژه ایرانیان سالی پر از موفقیت و پیشرفت باشد.

نگهداری از گیاهان آپارتمانی با این راز و رمزها

مدل و رنگ هفت سين 1403

انتخاب تم رنگی برای تزیین سفره هفت سین شما کاملاً شخصی است. اکثر خانم‌ها رنگ‌های روشن مثل سفید و کرم و بعضی رنگ‌های تیره را دوست دارند .

هفت سین متناسب رنگ سال 1403

با توجه به تم رنگ سال هلویی می توانید تم هفت سین و یا روزمیزی خود را هلویی انتخاب کنید. ما در اینجا قصد داریم به شما جدیدترین مدل‌ها و ایده‌های چیدمان را نشان دهیم تا شما ایده بگیرید و بهترین چیدمان هفت سین را در سال نوروز داشته باشید.

شما ااز ترکیب رنگ قرمز، زرد و سفید می توانید سفره هفت سین را مطابق رنگ سال بسازید.

رنگ هفت سين 1403

هفت سین مسی

ظروف مسی سفره هفت سین به دلیل زیبایی و ظاهر باستانی و سنتی ای که دارند می توانند زینت و زیبایی خاصی را به سفره هفت سین تان ببخشند این ظروف در رنگ های متنوعی تولید می شوند که رنگ محبوب و پر طرفدارشان رنگ مسی و یا رنگ طبیعی خود این محصول است.

هفت سین مسی را نه تنها در سفره های هفت سین بلکه بعداً به عنوان ظروف پذیرایی نیز می توان استفاده کرد. لازمه این کار مراقبت کامل در استفاده و شست و شوی این محصولات است. بهتر است ظروف مسی به دور از نور خورشید و گرد و غبار و ذرات چربی نگهداری شوند.

رنگ هفت سين 1403

هفت سین سفید از زیباترین رنگ های هفت سين 1403

سفره هفت سین لاکچری را می توانید با تم سفید آماده کنید و با الهام گرفتن از طبیعت یک سفره هفت سین زیبا تزیین کنید.

هفت سین چوبی

ظروف هفت‌سین جزو ظروف پرطرفداری هستند که به‌علت یک‌دست‌بودن و سِت‌بودنشان جلوۀ خاصی به این سفرۀ باستانی ایرانی می‌دهند و به‌همین‌دلیل سال‌هاست که یکی از پروفروش‌ترین محصولات بازار مخصوصاً پیش از آغاز سال نو هستند. این ظروف از مواد مختلفی مثل سفال، شیشه، سرامیک و… ساخته می‌شوند که نوع چوبی آن‌ها بین مردم بسیار محبوب است.

رنگ هفت سين 1403

هفت سین چوبی از چند ظرف چوبی دست‌ساز یا ساخته‌شده با دستگاه تشکیل می‌شود که هرکدام از نشانه‌های هفت سین درون آن قرار می‌گیرد و به‌علت ماهیت و جلوۀ طبیعی‌اش به سفرۀ عید طراوت و گرمای خاصی می‌بخشد.

مدل های مختلف رنگ هفت سين 1403

داشتن ظرف های تکراری در سفره هفت سین، تاثیری در کم کردن زیبایی این سفره نمیکند. شما می توانید با ایده هایی جالب با ظروف تکراری خود، سفره هفتسینی زیبا بیاندازید و دکوراسیون منزل خود را زیباتر کنید.

استفاده از المان های قدیمی و اصیل موجود در خانه که به آن تعلق خاطر دارید. مانند ظروف قدیمی، پارچه ای اصیل یا گلدانی زیبا به شما کمک میکند سفره ای زیبا داشته باشید.

رنگ هفت سين 1403

البته شما میتوانید با مشاهده مقاله هفت سین با مواد بازیافتی ایده های جذابی را دریافت کنید.

نشانه‌های هفت سین نوروز

همان‌طور که پیش‌تر به آن اشاره شد هفت سین نوروز از هفت نشانه تشکیل می‌شود که هرکدام معنای خاص خودشان را دارند و بدون علت روی سفرۀ عید قرار نمی‌گیرند. برای دانستن ارتباط معنایی و درونی این هفت نشانه با هفت سین چوبی، لازم است بدانید هر کدام آن‌ها چیستند و به‌عنوان چه نمادی استفاده می‌شوند.

این نشانه‌ها که با حرف سین شروع می‌شوند عبارتند از سبزه، سیب، سماق، سنجد، سمنو، سیر و سکه که معنای‌شان از قرار زیر است:

سبزه

اصلی‌ترین نشانه در هفت سین سبزه است که در تناسب با بهار، نماد حیات، سرسبزی و طراوت، تولد و رویش دوباره است.

سیب

از دیگر نشانه‌های هفت سین سیب است که آن را به‌عنوان نماد سلامتی و زیبایی می‌شناسند.

سماق

این ماده که به‌عنوان ادویه نیز در غذای ایرانیان به کار می‌رود، به‌عنوان نماد صبر و استقامت در هفت سین استفاده می‌شود.

سنجد

یکی دیگر از سین‌های سفرۀ هفت سین گیاه سنجد است که به‌ شکل خشک‌شده استفاده می‌شود و نماد دانش و خرد است.

رنگ هفت سين 1403

سمنو

خوراک سمنو که حالت نیمه‌جامد دارد و مانند حلوا پخته می‌شود، نماد قدرت و شجاعت است.

به راحتی می تونید پشت قابلمه رو تمیز کنید و برق بندازید ؛ مثل روز اول

سیر

نشانۀ سیر در سفرۀ هفت سین نماد هوشیاری و رضایت است.

سکه

از این نشانه به‌عنوان نماد رزق و روزی استفاده می‌شود و این امید را می‌رساند که سال جدید با برکت بسیار آغاز شود.

20 نکته مهم برای چیدن هفت سین

گل‌های مینیمال و رنگی

اگر به تزیین سفره هفت به سبک کلاسیک علاقه دارید می‌توانید از گل‌های مینیمال و رنگی استفاده کنید. یکی از این گل‌ها ژیسوفیلا نام دارد که می‌تواند در زیبایی سفره شما تاثیر گذار باشد.

گل ژیسوفیلا دارای رنگ‌های مختلفی است و شما می‌توانید ٰاز این گل برای تزیین هر کدام از ظرف هفت سین استفاده کنید این‌گونه سفره شما یک هماهنگی و زیبای خاصی پیدا می‌کند.

ظروف یک دست و هماهنگ

برای داشتن یک سفره هفت سین شیک و زیبا بهتر است از ظروف یک دست و هماهنگ استفاده کنید تا سفره شما نظم و جلای زیبایی داشته باشد.

رنگ هفت سين 1403

اگر می‌خواهید سفره هفت سین شما بیشتر دیده شود، توصیه می‌کنیم از ظروف چوبی، چینی و فلزی استفاده کنید. چون این ظروف نور را بازتاب می‌دهند و دارای درخشش و جلای بیشتری هستند و در عکس‌ها نیز نما و جلوه بیشتری دارند.

ظروف شیشه‌ای و بلوری

اگر دوست دارید برای تزیین سفره هفت سین خود از ظروف شیشه‌ای و بلوری استفاده کنید توصیه می‌کنیم که ابتدا از رومیزی ساده استفاده کنید تا ظروف شما بهتر دیده شود، سپس از ظرف شیشه‌ای رنگی با با اندازه های مختلف استفاده کنید تا این تغییر اندازه‌های ظروف توجه افراد را بیشتر جلب کند.

همچنین می‌توانید از آینه و شمعدان رنگی یا غیر شیشه‌ای استفاده کنید تا یک تضاد بین ظروف ایجاد شود و جلوه بیشتری داشته باشد. در این حالت شما یک سفره هفت سین شیک و زیبا دارید.

استفاده از رنگ‌های خنثی

اگر به سبک‌های مدرن و کلاسیک علاقه دارید می‌توانید از رنگ‌های خنثی و ظروف ساده استفاده کنید. توجه کنید که خوراکی‌های هفت سین مانند سنجد، سماق و سیب نیز باید ساده در ظروف چیده شوند. همچنین تخم مرغ و تنگ ماهی همگی باید سبکی ساده و زیبا داشته باشند.

استفاده از شکوفه

وجود شکوفه‌های بهاری که نوید سال جدید را می‌دهند، می‌تواند به تازگی و زیبایی تزیین سفره هفت سین شما کمک کند. اگر نتوانستید شکوفه تهیه کنید، از گل‌های مختلف برای تزیین سفره خود استفاده کنید.

می‌توانید از شلکوفه‌هایی که در کوچه یا خیابان می‌بینید کمک بگیرید. شکوفه‌ها دارای رنگ‌های متنوعی هستند که در کوچه یا گلفروشی‌ها پیدا می‌شود.

سبزه های خلاقانه

ایده جالب و کاربردی دیگری که برای تزیین سفره هفت سین به شما توصیه می‌کنیم، این است که به جای کاشت گندم و عدس برای سبزه سال نو، از دانه‌های مرکبات مانند نارنج و پرتقال استفاده کنید تا یک سبزه زیبا و کاربردی داشته باشید.

این سبزه‌ها در طول ایام نوروز زرد نمی‌شوند و به رشد خود ادامه می‌دهند و سپس می‌توانید آن را در باغچه یا کوچه بکارید.

رنگ هفت سين 1403

مکان مناسب چیدن هفت سین

سفره هفت سین خود را باید در جای مناسبی بچینید که فضا و دید کافی داشته باشد و در مسیر رفت و آمد مهمان‌ها نباشد. اگر محیط خانه شما بزرگ است و فضای بسیاری در اختیار دارید، می‌توانید از میز تلویزیون و کنسول خانه برای چیدن سفره هفت سین استفاده کنید.

چون میز‌های بزرگ فضای بیشتری برای تزیین سفره هفت سین دارد به همین دلیل سفره شما جلوه‌ی بیشتری دارد.
در نبود این دو میز، می‌توانید چند میز را کنار هم قرار دهید و یک رومیزی روی آن پهن کنید و سفره هفت سین و سایر خوراکی‌ها مانند شیرینی و آجیل روی آن بچینید.

ظرف مناسب خوراکی های بودار

در سفره هفت سین خوراکی‌های بودار مانند سیر و سرکه وجود دارد که شاید برای عده‌ای خوشایند نباشد. به همین دلیل می‌توانید این خوراکی‌ها را در ظروف شیشه‌ای دردار بگذارید که دارای نما و زیبایی بسیاری هستند. همچنین تا آخر آیام نوروز خوراکی‌ها تازه می‌مانند و خراب نمی‌شوند.

 شیرینی خوری‌های دوطبقه

اگر آپارتمان نشین هستید و فضای زیادی برای چیدن سفره هفت سین در اختیار ندارید، می‌توانید از شیرینی خوری‌های دوطبقه استفاده کنید.

تمیز کردن چربی هود آشپزخانه با چند ترفند ساده و بدون دردسر

رنگ هفت سين 1403

این شیرینی خوری‌ها دارای جنس‌های مختلفی مانند مسی، برنجی، چینی، سنگی و… هستند که شما با توجه به سلیقه خود می‌توانید یکی از آنها را خریداری کنید و با برگ سبز و گل ژیسوفیلا (مانند تصویر زیر) تزیین کنید.

این‌گونه شما یک سفره هفت سین خلاقانه و شیک دارید که فضای کمی را اشغال کرده است.

آینه گرد برای تزیین سفره هفت سین

اگر میز، سینی یا فضای کافی برای چیدن سفره هفت سین ندارید توصیه می‌کنم از یک آینه گرد برای تزیین سفره هفت سین خود استفاده کنید که یک ایده خلاق برای تزیین سفره هفت سین شما خواهد بود.

همچنین آینه به دلیل بازتاب کردن نور، به سفره شما جلوه و زیبایی می‌دهد. این‌گونه شما با یک آینه ساده یک سفره هفت سین زیبا دارید.

باکس هفت سین

۱۲. اگر قصد دارید در ایام نوروز به دیدن اقوام و دوستان خود بروید، می‌توانید به جای خرید هدیه، از یک باکس سفره هفت سین استفاده کنید.

این باکس شامل هفت سین و گل‌های خوشبوی بهاری است که در کنار هم یک هفت سین بی نقص و زیبا ساخته است. ظاهر شیکی دارد و حمل و جا به جایی آن نیز راحت است.

سیب به جای جا شمعی

اگر جا شمعی ندارید نگران نباشید؛ شما با این ایده جالب می‌توانید سفره هفت سین خود را خیلی شیک و خلاق بچینید. فقط کافی است از چند سیب به جای جا شمعی استفاده کنید.

رنگ هفت سين 1403

ابتدا سیب‌ها را مانند تصویر به اندازه‌ شمع‌های وارمری با چاقو ببرید و شمع ها را در آن قرار دهید سپس با برگ‌های طبیعی و گل‌های مینیمال یا چوب دارچین تزیین کنید. اینگونه شما یک جا شمعی شیک و خوشبو برای سفره هفت سین دارید.

هفت سین سنتی

اگر به سفره هفت سین سنتی علاقه دارید، لازم نیست ظروف جدیدی خریداری کنید. می‌توانید از همان ظروف رویی که در خانه دارید استفاده کنید.

فقط باید توجه داشته باشید که از چه ظرفی برای کدام سین استفاده می‌شود. باید دقت کنید برای هر کدام از اجزای هفت سین، ظرف مناسب انتخاب کنید.

ظروف مناسب هفت سین

لازم نیست حتما برای کاشت سبزه از ظروف سفالی یا شیشه‌ای استفاده کنید. اگر از قبل سبک دلخواه خود را مشخص کنید می‌توانید خیلی سریع و راحت تصمیم بگیرید که از چه ظروفی استفاده کنید.

مانند تصویر که سبزه عید را در یک کتر رویی کاشته‌اند و یک سبک سنتی را انتخاب کردند و با گندوم به تزیین سفره هفت سین خود پرداختند.

تزئین تخم مرغ

به جای رنگ‌آمیزی برای تزیین تخم مرغ، می‌توانید از مهره و مروارید استفاده کنید. اینگونه شما یک تخم مرغ تزیین شده شک و جذاب برای سفره هفت سین دارید.

هفت سین چوبی با گل های طبیعی

اگر دوست دارید یک سفره هفت سین فانتزی و متفاوت داشته باشید، می‌توانید از یک تکه چوب ساده استفاده کنید و با ربان و گل‌های مصنوعی آن را تزیین کنید.

رنگ هفت سين 1403

سپس خوراکی‌های هفت سین را روی آن مانند تصویر بچینید. این مدل سفره هفت سین برای تازه عروس‌ها نیز مناسب است.

شمع هفت سین

برای داشتن شمع لازم نیست هزینه زیادی بپردازید. کافی است پارافین‌های آب شده را در پوست تخم مرغ بریزید و سپس با برگ، گل و ربان آن را تزیین کنید. این‌گونه شما چند شمع زیبا و خاص دارید که سفره هفت سین شما را منحصر به فرد می‌کند.

هفت سین لاکچری بیندازیم یا ساده ؟

پهن کردن هفت سین در ایام عید نوروز، برای ایرانیان اهمیت زیادی دارد. بی برو برگرد، در هر خانه ایرانی باید سفره پهن شود. فرقی ندارد مدل سفره هفت سین لاکچری باشد یا ساده، مهم اجرای سنت است. البته اینکه هفت‌سین، خاص، شکیل و زیبا باشد برای خیلی از ما به دغدغه تبدیل شده است. دغدغه ای که می توانیم با کمی خلاقیت و دیدن چند عکس سفره هفت سین رفع کنیم.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

20 اسفند 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *