افتتاح حساب ترکیه
رنگ موی زیبا - رنگ كردن مو با قهوه

رنگ كردن مو با قهوه از دیرباز بین خانمها رایج بود که علاوه بر تیره کردن موها، خاصیت پوشانندگی مو های سفید و تقویت آنها را هم دارد. شادمگ از چندین مدل رنگ کردن مو با قهوه  به همراه مواد دیگر اطلاعاتی را در اختیارتان قرار داده است. این مطلب را از  دست ندهید.

خواص قهوه برای موی سر

موهایی که با قهوه رنگ می شوند، با توجه به رنگ اصلی مو، دارای رنگ های متفاوتی خواهند بود. موهای تیره پس از رنگ شدن با قهوه، رنگی قهوه ای با هایلایت قرمز خواهد داشت. رنگ مو با قهوه در موهای روشن نیز، رنگ روشن تری به موها می دهد. همچنین قهوه قدرت بالایی در پوشاندن موهای سفید سر دارد.

قهوه - رنگ كردن مو با قهوه

رنگ مو با قهوه علاوه بر اینکه رنگ زیبایی به موها می بخشد، در تقویت موهای سر نیز موثر است. قهوه می تواند موجب درخشندگی و شادابی موها شود. برای تاثیرگذاری بیشتر قهوه روی موها، می توان آن را با سایر مواد طبیعی ترکیب کرد و به عنوان رنگ مو مورد استفاده قرار داد.
ناگفته نماند که برای رنگ گرفتن بهتر موها توسط قهوه، می بایست مراحل آن را چندین بار تکرار کرد. همچنین قهوه ای که برای رنگ مو مورد استفاده قرار می گیرد، باید ارگانیک بوده و کیفیت بالایی داشته باشد.

چگونه با قهوه موهایم را رنگ کنم ؟

قهوه نوشیدنی دل پذیری است، صبح ها هنگامی که از خواب بیدار می شویم ما را سرحال ميکند . همچنين قهوه میتواند هرچه براي شاداب و بیدار کردن مو احتیاج هست را هم آماده کند.

رنگ کردن - رنگ كردن مو با قهوه

قهوه، در موهای تیره، هایلایت قرمز و قهوه ای دلنشینی می سازد و میتواند موهای سفید را هم بپوشاند. همچنين میتوانید به وسیله یک مخلوط ساده قهوه که عاری هر گونه مواد شیمیایی یا غیرطبیعی است، به موهایتان درخشندگي و شکل و قیافه ی جدیدی ببخشید.

روش های رنگ کردن مو با قهوه

طریقه رنگ کردن مو با قهوه و دارچین

یک قاشق پودر قهوه را با آب جوش مخلوط کرده و اجازه دهید10 دقیقه که دم بکشد.
همچنین، یک قاشق پودر دارچین را با آب جوش مخلوط کرده و اجازه دهید 10 دقیقه که دم بکشد.
دارچین و قهوه دم کشیده شده را مخلوط کنید.
یک قاشق پودر حنا را به مخلوط اضافه کنید تا خمیری یکدست به دست آید.
این خمیر بهتر است به مدت یک ساعت استراحت کند تا ترکیبی مناسب و موثر به دست آید.
ترکیب قهوه و دارچین و حنا را روی موهای سر قرار دهید و سپس آن را به مدت دو تا سه ساعت با کلاه مخصوص بپوشانید.
موها را با آب گرم آب کشی کنید.

ماسک نرم کننده مو خانگی فوق العاده بساز ؛ معجزه ابریشمی شدن مو رو با چشم خودت ببین

رنگ کردن مو با قهوه و چای

طریقه رنگ کردن مو با قهوه و چای کافیست نسبتی برابر از چای و قهوه را درون آب ریخته و آن را به آهستگی جوشاند. میزان آب مورد استفاده باید به اندازه ای باشد که پس از 20 دقیقه جوشیدن به یک محلول غلیظ تبدیل شود.

قهوه و چای - رنگ كردن مو با قهوه

در گام بعد، محلول غلیظ شده از ترکیب قهوه و چای را می بایست روی موهای سر قرار داد. هرچه که موها پوشش بهتری داشته باشند، رنگ بهتری خواهند گرفت. پس از دو ساعت قرارگیری این مخلوط روی موها، می توان موها را با آب ولرم شست و شو داد.

رنگ کردن مو با قهوه و ماست

ترکیب ماست و قهوه یک ترکیب ایده آل برای روشن کردن موهای سر و همچنین تقویت موهای سر است. طریقه رنگ کردن مو با قهوه و ماست : 4 قاشق غذاخوری قهوه را با نصف فنجان ماست مخلوط کرد. با قرار دادن مخلوط به دست آمده به مدت یک الی دو ساعت روی موهای سر، موها تقویت شده و رنگ می گیرند. برای بهتر رنگ گرفتن موها، بهتر است موهای سر را با استفاده از کیسه پلاستیکی پوشش داد.

قهوه و ماست - رنگ كردن مو با قهوه

رنگ كردن مو با قهوه و اکسیدان

اکسیدان ماده ای است که به طور متداول در رنگ کردن مو به روش های مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. این ماده می تواند یک انتخاب مناسب برای تهیه رنگ مو با قهوه باشد. برای تهیه رنگ مو با قهوه و اکسیدان بهتر است به شرح زیر عمل کرد :

دم کردن یک فنجان قهوه ارگانیک
اضافه کردن دو قاشق اکسیدان به قهوه دم شده
افزودن یک قاشق پودر قهوه ارگانیک به مخلوط
مالیدن مخلوط به دست آمده روی موها از ریشه تا انتهای موها
پوشش موها با کلاه مخصوص رنگ به مدت یک الی دو ساعت
شست وشوی موها با آب گرم

گام به گام با آموزش ساخت بهترین کانسیلر دور چشم

رنگ مو با قهوه و حنا

ترکیب قهوه با حنا یک ترکیب موثر برای رنگ کردن موهاست. مواد لازم برای تهیه رنگ مو با قهوه و حنا عبارتند از :

نصف فنجان آب جوش
یک قاشق غذاخوری پودر قهوه
پنج قاشق غذاخوری پودر حنا
ابتدا پودر قهوه را باید با آب مخلوط کرد و 10 دقیقه به آن استراحت داد. در مرحله بعد، پودر حنا به این ترکیب اضافه می شود. خمیر بدست آمده باید توسط حوله پوشانده شده و به مدت یک ساعت استراحت کند تا تاثیر بیشتری روی موها داشته باشد.

ترکیب قهوه و حنا باید به دقت در لابه لای موها قرار داده شود، به طوری که از ریشه تا انتهای موها را پوشش دهد. این ترکیب هر چه زمان بیشتری روی موها قرار بگیرد، رنگ بهتری پس خواهد داد. پس از سه الی چهار ساعت می توان موها را با آب گرم شست و شو داد.

رنگ مو - رنگ كردن مو با قهوه

رنگ كردن مو با قهوه و بابونه

مواد مورد نیاز برای تهیه ترکیب رنگ مو با قهوه و بابونه عبارتند از :

2 قاشق غذاخوری پودر قهوه
3 قاشق غذاخوری بابونه
5 قاشق غذاخوری قهوه
2 فنجان آب
ابتدا باید پودر قهوه و بابونه رو جداگانه در آب جوش ریخت و 10 دقیقه اجازه داد تا دم بکشند. سپس این دو محلول با هم ترکیب شده و پودر حنا به آن اضافه می شود. با افزودن پودر حنا و هم زدن آن، خمیری به دست می آید که می توان آن را به عنوان رنگ مو، روی موهای سر قرار داد.

رنگ كردن مو در خانه با قهوه و کاکائو

کاکائو یک ماده مفید برای موهای سر است و اگر این ماده با قهوه ترکیب شود، می تواند به عنوان رنگ طبیعی مو مورد استفاده قرار گیرد. برای رنگ کردن مو با قهوه و کاکائو نصف فنجان قهوه دم کرده با نصف فنجان پودر کاکائو ترکیب شود. مخلوطی که به دست آمده یک رنگ موی طبیعی خواهد بود.

رنگ مو با قهوه و کاکائو لازم است به مدت دو الی سه ساعت روی موهای سر قرار گیرد. پوشاندن موهای سر با کیسه پلاستیکی موجب تثبیت بهتر رنگ خواهد شد. قطعا این رنگ می تواند جزو پرطرفدارترین رنگ موی سال 2023 هم باشد.

رنگ مو با قهوه و نرم کننده

رنگ مو با قهوه و نرم کننده یک ترکیب جدید و موثر برای رنگ کردن موهاست. در این ترکیب، می توان از هر نوع نرم کننده استفاده کرد. البته نرم کننده های مقوی انتخاب بهتری خواهند بود. نسبت هر یک از مواد در تهیه رنگ مو با قهوه و نرم کننده بسیار مهم است :

راه های مراقبت از موی رنگ شده | 27 راز برای داشتن موی ابریشمی و زیبا

رنگ موی نشکافه ای - رنگ کردن مو با قهوه

یک فنجان قهوه دم شده
دو قاشق غذاخوری نرم کننده
دو قاشق غذاخودری پودر قهوه
با ترکیب این سه ماده، رنگ مو مورد نظر آماده خواهد شد. البته افرادی که دارای موهای بلند و حجیم هستند، می بایست میزان هر یک از این مواد را دو برابر کنند. در مرحله بعد، ترکیب به دست آمده در لابه لای موهای سر قرار می گیرد. سپس موهای سر توسط کلاه پلاستیکی به مدت یک ساعت پوشانده می شود.

برای شست و شوی رنگ مو قهوه با نرم کننده بهتر است از شامپو استفاده نکرد. شست و شوی موهای سر تنها با آب خالی کافیست.

البته شما می توانید با ساخت شامپوی خانگی به تقویت موهایتان کمک کنید.

چند نکته مهم برای رنگ كردن مو با قهوه

ممکن است قهوه روی رنگ موی کنونی شما اثر نکند. اگر به تازگی به آرایشگاه رفته اید و موهایتان را دکلره کرده اید یا چندین بار پیاپی رنگ مو‌های تان را تغییر داده اید، احتمالا قهوه به طور یکنواخت روی مو‌هایتان اثر نمی‌کند.
به احتمال زیاد قهوه تأثیر یکسانی روی مو‌های قرمز، نقره‌ای یا نئون ندارد. همچنین موی بلوند در اثر رنگ کردن با قهوه به رنگ قهوه‌ای تیره نمی‌رسد. اگر مو‌های شما سایه‌های قهوه‌ای دارد برای رنگ کردن با قهوه مناسب است.
استفاده از قهوه تیره رست شده مو‌های شما را تیره‌تر می‌کند.

راهکارهای ماندگاری بیشتر رنگ موی طبیعی

مشکلی که با رنگ مو‌های طبیعی وجود دارد، ناپایداری و پاک شدن سریع آنهاست. چند روش برای افزایش دوام رنگ مو‌های طبیعی وجود دارد:

رنگ قهوه ای - رنگ كردن مو با قهوه

استفاده از وسایل حرارتی مانند سشوار، اتوی مو و انبر فر را محدود کنید.
در صورت استفاده از این ابزارها، یک محافظ حرارتی روی مو‌های خود بمالید.
از دوش گرفتن با آب داغ خودداری کنید و در صورت امکان شستن مو‌های خود به تعویق بیاندازید.
از یک فیلتر در خروجی آب دوش حمام استفاده کنید، تا مواد شیمیایی آسیب زننده مانند کلر و فلزات سنگین را فیلتر کند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

6 اسفند 1401

بروز رسانی توسط

شادی همتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *