افتتاح حساب ترکیه
تثبیت آرایش در گرما

تثبیت آرایش در گرما یکی از مهمترین فنونی است که علاقمندان به  آرایش باید بدانند. فکر کنید علی زغم تمام زحمتی که برای آرایش کشیدید با حضور در یک محیط گرم آرایش زیبایتان به هم می‌ ریزد و روی صورتتان جاری می‌ شود ! پس لازم است این مطلب ما را به خوبی مطالعه کرده و از نکات آن استفاده کنید. با ما همراه باشید.

تثبیت آرایش در گرما با این نکات

آب و هوای گرم باعث می شود که آرایش روی صورت مقداری به هم ریخته شود و قیافه کثیف به نظر برسد، موها یا صاف می شوند و وضعیت خود را از دست می دهند و یا بسیار مجعد و فر می شوند. آرایش روی صورت به دلیل گرما و تعرق به هم می ریزد و هیچ گاه به شکل ثابت بر روی صورت باقی نمی ماند، در این صورت به جای زیباتر شدن، ظاهر شما بسیار نامرتب می شود.

براش کشیدن زن روی صورت - تثبیت آرایش در گرما

گرمی هوا آرایش را کثیف می کند و باعث می شود تا آرایش روی صورت بماسد، سایه چشم به دلیل گرما خط می افتد و خط زیر چشم می ریزد و باعث می شود تا اطراف چشم ها سیاه شود. گرما باعث ذوب شدن آرایش می شود و آرایش را خراب می کند. برای ماندگاری آرایش صورت در هوای گرم روش های مختلف وجود دارند که در ادامه آنها را معرفی می کنیم.

از چه راه هایی می توان آرایش را تثبیت کرد؟

برای این که بتوانید آرایش خود را مدت زمان بیشتری روی پوستتان نگه دارید، باید از راه هایی که به تثبیت آرایش کمک می کند استفاده کنید. از جمله این راه ها می توان به موارد زیر اشاره کرد:

دیگه گیر آرایشگر و آرایشگاه نباش ؛ خودت حرفه ای با روش های براشینگ مو در خانه موهاتو براشینگ کن .

پوست خود را شست و شو دهید

پیش از این که آرایش کردن را شروع کنید؛ ابتدا پوست خود را با استفاده از شوینده های مناسب با پوستتان شست و شو دهید. با این کار چربی پوست خود را کنترل می کنید. در نتیجه ظاهری ملایم تر و بهتر به پوست خود می بخشید. بعد از شست و شو با استفاده از حوله یا دستمال کاغذی صورت خود را به آرامی خشک کنید.

زن موی مشکی در حال استفاد ه از فیکساتور آرایش - تثبیت آرایش در گرما

روی پوست خود یخ بگذارید

جالب است بدانید که قرار دادن یخ روی پوست پیش از آرایش، باعث تثبیت آرایش می شود. دلیل آن هم این است که یخ به علت سردی زیادی که به پوست می دهد، منافذ را می بندد. برای این کار یک قالب یخ را روی پوست خود به آرامی حرکت داده، آن را به تمامی قسمت های پوست خود بزنید.

بهتر است یخ در هر نقطه از پوست تنها دو ثانیه بماند. بعد از اتمام کار حتما پوست خود را خشک کرده و آرایش کردن را شروع کنید.

رنگ موی سال 2023 شامل چه رنگ هایی می شود؟ آشنایی با رنگ موی ترند سال جدید به شما در ایجاد چهره ای جدید و به روز کمک میکند. برای شناخت این رنگ ها تا پایان این مقاله از زیبایی شادمگ همراه باشید.

از تونر استفاده کنید

پس از شست و شوی صورت استفاده از تونر بهترین گزینه است. تونر در واقع یک تنظیم کننده ی PH صورت است. پس از آن که صورت با استفاده از شوینده های مختلف شسته می شود؛ PH پوست دچار ناهماهنگی خواهد شد که با استفاده از تونر می توان مجددا آن را تنظیم کرد. تونر باعث جوان سازی و شادابی پوست می شود. همانطور که می دانید هر چه قدر پوست شاداب تر باشد، آرایش مدت زمان بیشتری روی آن دوام می آورد.

چگونگی داشتن ناخن های زیبا و طبیعی + روشهای خانگی مراقبت از ناخن

افزایش ماندگاری عطر روی لباس چند ترفند کاربردی دارد که نباید انها را فراموش کنید. این مطلب گروه سبک زندگی شادمگ را ذخیره کنید و حتما به نکات آن توجه کنید تا هیچ وقت بوی خوب عطرتان از روی لباس هایتان نرود.

از ضد آفتاب استفاده کنید

ضد آفتاب گزینه ی دیگری است که می تواند منجر به تثبیت آرایش شود. بهتر است از ضد آفتاب هایی که پایه ژل یا لوسیون سبک هستند؛ استفاده کنید. چرا که کارایی بهتری دارند. استفاده از ضد آفتاب هایی که بر پایه کرم هستند تنها آرایش را چرب و سنگین می کنند، در نتیجه آرایش زودتر به هم می ریزد.

کرم روی صورت زن - تثبیت آرایش در گرما

پرایمر بزنید

پرایمر یکی از اصلی ترین اجزا آرایش است. پس تفاوتی ندارد که شما می خواهید برای یک مهمانی مجلل آرایش کنید یا یک آرایش ملایم روزمره داشته باشید. در هر صورت استفاده از پرایمر واجب است و به تثبیت آرایش شما کمک می کند.

شاید بسیاری از شما فکر کنید که پرایمر تنها یک لایه بیشتر به آرایش اضافه کرده و آرایش سنگین تر خواهد شد. در حالی که این یک تفکر غلط است؛ چرا که این محصول آرایشی یک زیر سازی عالی انجام می دهد، تا صورت بهتر به نظر برسد.

برای تثبیت آرایش ، سبک آرایش کنید

در فصل تابستان حتی اگر از بهترین مارک های لوازم آرایشی استفاده کنید؛ اما آرایش سنگین و حجیمی داشته باشید این احتمال وجود دارد که هر چه سریع تر لوازم آرایشی روی پوستتان ذوب شود. پس هر چه سبک تر آرایش کنید، بهتر است. به طور مثال اگر قرار باشد از بین کرم پودر و کانسیلر یکی را انتخاب کنید، قطعا کانسیلر گزینه انتخابی است؛ چرا که سبک تر است. البته می توانید از یک کرم پودر بر پایه ژل نیز در صورت تمایل استفاده کنید.

رن چند براش آؤایشی را با دست راست خود روی صورتش را پوشانده - تثبیت آرایش در گرما

برای تثبیت آرایش از دستمال هایی که چربی را جذب می کند استفاده کنید

هر چقدر که بخواهید خود را از عرق کردن و ذوب شدن آرایش دور کنید، باز هم برخی روزها هوا به قدری گرم است که در این کار چندان موفق نخواهید بود. توصیه می شود برای جذب چربی و کاهش عرق، پیش از آرایش از دستمال های مخصوصی که به کاهش چربی پوست کمک می کنند استفاده کنید. این دستمال ها در سایز کوچک تولید می شوند. بهتر است نقطه ی T صورت و اطراف چشمتان را با آن ها تمیز کنید.

نحوه استفاده لوازم آرایشی

برای استفاده از لوازم آرایشی از انگشت استفاده نکنید. از اسفنج یا برس های آرایشی استفاده کنید. این ابزار باعث می شوند لایه های نازک تری کرم روی پوست بنشیند و این برای هوای گرم تابستان مناسب تر است.

فر کردن مو می‌تواند تغییر بسیار چشمگیری در ظاهر شما ایجاد کند. اگر به دنبال راهی برای تنوع دادن به ظاهر موهای خود هستید حتما این روش را امتحان کنید.

از اسپری تثبیت کننده آرایشی استفاده کنید

از نام آن ها مشخص است که دقیقا چه کاری انجام می دهند. اسپری های تثبیت کننده آرایشی که پس از پایان آرایش مورد استفاده قرار می گیرند؛ آرایش را تا مدت زمان بیشتری روی پوست نگه می دارند. برخی از میکاپ آرتیست ها بعد از این که کانسیلر و کرم پودر می زنند، از این اسپری ها استفاده می کنند.

زن مو بلوند مو با موی فر کوتاه در حال اسپری کردن روی صورت - تثبیت آرایش در گرما

اما شما می توانید پس از اتمام آرایش مقداری از آن را در فاصله حدودا 20 سانتی متری از صورت تان استفاده کنید.

از محصولات آرایشی مایع استفاده نکنید

برخی از محصولات آرایشی مثل رژگونه، سایه و… در شکل مایع نیز تولید می شوند. استفاده از آن ها برای قرار گرفتن در گرما به هیچ عنوان توصیه نمی شود. زیرا حالت چرب مانندی را به پوست می دهند و پس از قرار گرفتن در گرما این احتمال وجود دارد که ذوب شوند.

معرفی 10 مدل از بهترین آبرسان های قوی برای انواع پوست ؛ به پوستت جون تازه بده

توصیه می شود اگر قرار است مدت زمان زیادی را در گرما قرار بگیرید، از محصولات آرایشی پودری استفاده کنید، چرا که دوام بیشتری دارند.

عرق کردن روی صورت زن - تثبیت آرایش در گرما

از محصولات ضد آب استفاده کنید

محصولات ضد آب هم گزینه ی مناسبی برای ثابت ماندن آرایش محسوب می شوند. معمولا تمامی محصولا از رژلب و کانسیلر گرفته تا سایه چشم و رژگونه در نوع ضد آب نیز تولید می شوند که البته قیمت بالاتری نیز دارند. استفاده از این محصولات هم مانع از عرق کردن پوست شما می شود و هم زمان بیشتری روی پوست دوام خواهد داشت؛ حتی اگر در معرض گرما قرار بگیرید.

استفاده از لوازم آرایش مناسب برای دوام آرایش در فصل تابستان

از کرم ضد آفتاب استفاده کنید

از ضد آفتاب هایی استفاده کنید که سبک هستند، می توانید از ضد آفتاب های مایع استفاده کنید.

کرم های پایه آرایشی را فراموش نکنید

چه بخواهید آرایش ساده ای در طول روز داشته باشید چه بخواهید آرایشی سنگین تر برای یک میهمانی، استفاده از پرایمرها زیر آرایش چند فایده دارد. پرایمرها از خراب شدن زودهنگام آرایش شما جلوگیری می کنند.

دست زن روی صوورت - تثبیت آرایش در گرما

پرایمر پایه آرایش را برای شما فراهم می کنند. اگر پوست چربی دارید و زود به زود عرق می کنید حتما یک لایه پرایمر بیشتر به ناحیه پیشانی و خط روی بینی بزنید. از پرایمر مات برای تابستان استفاده کنید که باعث براق شدن چهره نشود و حالت طبیعی صورتتان را از بین نبرد.

انتخاب کرم مناسب

متخصصان پوست و زیبایی پیشنهاد کرده اند که از کرم های چرب در تابستان خودداری کنید.

انتخاب کرم پودر مناسب برای فصول گرم

قبل از استفاده از تونر کمی کرم مرطوب کننده و پرایمر به صورت بزنید. این کار باعث می شود آرایش شما مدت بیشتری روی پوست بماند؛ به خصوص در روزهای گرم تابستان.  افزایش ماندگاری کرم پودر حداقل فایده ای که دارد این است که وسط جشن و مهمانی مجبور نیستید آرایش خودتان را تمدید کنیدیا نگران پاک شدن آن باشید.

پخش شدن کرم پودر روی صورت زن در حال براش زدن - تثبیت آرایش در گرما

برنز کننده های فوری

برنز کننده ها چشم ها و دندان ها را سفیدتر نشان می دهند. پس برای این که آرایش طبیعی تر نشان داده شود برنز کننده را در بعضی قسمت های صورت مثل پیشانی، گونه، چانه و بینی استفاده کنید.

استفاده از رژگونه مناسب صورت در تابستان

در تابستان رژگونه های پودری وقتی با عرق ترکیب شود تبدیل به لکه های ناخوشایندی روی پوست می شوند. برای زیبایی آرایش در تابستان از رژگونه های مایع در یک لایه بسیار نازک استفاده کنید تا زیاد صورت را چرب نشان ندهد.

انتخاب پودر مناسب صلاح نیست که در تابستان پنکیک های فشرده استفاده کنید چون گرما و عرق آن ها را غلیظ و سفت می کند صورت را چرک نشان میدهد. برای اجتناب از این مشکل پنکیک های غیر فشرده و پودری استفاده کنید.

ساخت رژگونه خانگی می تواند به شما کمک کند تا با استفاده از مواد طبیعی ، آرایش سالم تری داشته باشید و از پوست خود محافظت بیشتری کنید.

در در آینه سایه چشم - تثبیت آرایش در گرما

روش استفاده از ریمل چشم

هر نوع رطوبتی مانند رطوبت اشک و رطوبت هوا باعث می شود ریمل از روی مژه جدا گردد.

از ریمل های ضد آب در هوای گرم و مرطوب برای پیشگیری از پخش شدن ریمل باید استفاده شود.

هنگام زدن ریمل به چشم باید خیلی آرام برس ریمل را به مژها بزنید و قبل از این ریمل زده شده خشک شود باید چند لایه ریمل بزنید. توجه کنید که اگر ریمل خشک شود و دوباره روی آن ریمل زده شود باعث می شود روی مژه ها ریمل انباشته شود و موجب پوسته پوسته شدن آن ها می شود.

تکنیک های منحصر به فرد انجام آمبره مو و تفاوت آن با روش های دیگر

استفاده از مداد ابرو و چشم مناسب

از مداد چرب در هوای گرم و مرطوب به ویژه در تابستان نباید، استفاده کنید؛ چون با کوچکترین پیاده روی، مداد زیر چشم به هم می ریزد.

پخش شدن خط چشم در گرما - تثبیت آرایش در گرما

رژ لب مناسب در فصل تابستان

رژلب های ۲۴ ساعته استفاده نکنید چون لب ها در گرما خشک می شوند. بهتر است در تابستان برق لب استفاده کنید هم روی لب ها ثابت می ماند و هم تقویت کننده است. دستمال اکسیژن رسان صورت در روزهای تابستان حتما از این دستمال ها همراه خود داشته باشید چون آرایش صورت را در تابستان ثابت نگه می دارد و چربی ها و عرق ها را از صورت پاک می کند.

از سایه چشم کرمی استفاده کنید

به طور کلی هر چه کمتر از سایه چشم استفاده کنید در تابستان بهتر است و نتیجه بهتری از کلیت آرایش خود می‌گیرید. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید سایه چشم بزنید، از سایه‌های کرمی استفاده کنید و لایه‌ ای نازک بر روی پلک خود قرار دهید. سایه‌های کرمی به طور کل ماندگاری بسیار بهتری در گرما و رطوبت تابستان نسبت به انواع پودری این محصولات دارند. اگر موافق باشید توصیه ما این است که به طور کلی سایه چشم را کنار بگذارید و تنها از خط چشم و ریمل ضد آب استفاده کنید.

نیم رخ صورت زن مو بلوند با سابه سرخابی چشم - تثبیت آرایش در گرما

ابتدا از خط لب استفاده کنید

برای آرایش کردن لب‌هایتان قبل از زدن رژ لب، اول به سراغ خط لب بروید. خط لب به رژ لب شما کمک می‌کند که تمیزتر به نظر برسد. این کار در کل می‌تواند آرایش شما را در صورت عرق کرده سالم‌تر جلوه دهد. پیشنهاد می‌کنیم که قبل از کشیدن خط لب، از یک بالم لب استفاده کنید، زیرا این کار کمک می‌کند خط و رژ بهتر به لب‌ها بچسبند.

نکات تکمیلی برای ماندگارتر کردن آرایش در تابستان

استفاده از هایلایتر یا روشن کننده به مقدار کافی برای تازه و زیبا نشان دادن آرایش به عنوان راهکار برای ماندگاری آرایش در تابستان توصیه می‌شود. روشن کننده‌ها را فقط در قسمت‌هایی که به برجسته کردن نیاز دارند، استفاده کنید. هایلایتر بیش از حد می‌تواند باعث ایجاد چین و خط شود. فقط یک لایه نازک از روشن کننده را در قسمت‌هایی که لازم است، مانند حلقه‌های زیر چشمان خود، استفاده کنید.

رژگونه را به صورت کرم یا ژل انتخاب کنید. محصولات پودری به طور کلی انتخاب خوبی برای ماه‌های گرم تابستان نیست. بنابراین پیشنهاد می‌کنیم به جای استفاده از رژگونه پودری، مقداری رژگونه کرم یا ژل استفاده کنید.

براش کشیدن زن روی صورت - تثبیت آرایش در گرما

در نهایت پس از اتمام آرایش، از اسپری یا پودر تنظیم کننده استفاده کنید. وقتی آرایشتان تمام شد از یک پودر یا اسپری مخصوص تثبیت کردن آرایش استفاده کنید. این کار از آرایش شما به خوبی محافظت می‌کند و از حرکت آرایش، پاک شدن و چروک افتادن آن در زیر نور آفتاب داغ جلوگیری می‌کند. برای این کار اسپری را متناسب با رنگ و نوع پوست خود انتخاب کنید، در فاصله ۳۰ سانتی متری از صورت خود محصول را قرار داده و اسپری کنید.

سخن آخر

عرق کردن در تابستان و به دنبال آن ذوب شدن آرایش چیزی است که تقریبا هر خانمی آن را تجربه کرده است. برای رهایی از این مشکل راه های مختلفی از جمله استفاده از اسپری تثبیت کننده، شست و شوی صورت پیش از آرایش، استفاده از محصولات آرایشی پودری و… وجود دارد که پیروی از آن می تواند آرایش شما را مدت زمان بیشتری ثابت نگه دارد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

21 تیر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *