افتتاح حساب ترکیه
عروس ایده آل مادرشوهر

عروس ایده آل مادرشوهر شدن اصلا کار سختی نیست. کافیست شما برخی اصولی را که به شما گفته ایم رعایت کنید؛ آن وقت عروسی روی دست شما بلند نمی شود. امتحان کنید. رازهایی که شادمگ در اختیار شما قرار داده معجزه میکند. نه تنها دلخوری ها ی عروس و مادر شوهر را از بین می برد بلکه شما بهترین دوست های همدیگر خواهید شد.

چه کار کنیم عروس ایده آل مادرشوهر شویم ؟

رابطه عروس و مادرشوهر همیشه بحث برانگیز و چالشی بوده و هست. اینکه به عنوان عروس وارد خانواده جدیدی می شوید یا به عنوان مادرشوهر دختر جدیدی به خانواده تان اضافه می شود اتفاق خوبی است که باید آداب رفتار کردن با فرد تازه‌وارد را بدانید تا از این اتفاق خوب لذت ببرید.

حسادت - عروس ایده آل مادرشوهر

عدم مدیریت صحیح رابطه با خانواده همسرتان بر زندگی مشترک شما تأثیر می گذارد، بنابراین برقراری ارتباط با خانواده همسرتان برای دوست دخترهای بی تجربه کار ساده ای نیست .

رفتار مقابل خانواده شوهر  یکی از سیاست های زنانه است که بسیار مهم است. خانم ها بایستی بدانند چطور به خانواده همسر خود توجه ویژه ای کنند تا جایگاه و منزلت خود را در نزد همسر و خانواده بالا ببرید . ما در شادمگ به شما کمک می کنیم عروس روبایی برای خانواده شوهر شوید. با رعایت این نکات بهترین همسر و عروس ایده‌آل مادر شوهر باشید.

با انجام این رفتارها عروس ایده آل مادرشوهر شوید

اگر به تازگی ازدواج کرده اید و در برقراری ارتباط با خانواده همسرتان مشکل دارید، ما را تا اتمام مطلب همراهی کنید.

احترام به مادر شوهر، اصل اول است

مادر شوهر، مادر دوم شماست و کسی است که همسرتان را بزرگ کرده است. احترام به مادر شوهر، احترام به همسرتان است. همان احساس و احترامی که نسبت به پدر و مادر خود دارید نسبت به خانواده همسرتان نیز داشته باشید و همیشه در مقابل آنها ادب را رعایت کنید.

رابطه عروس و مادرشوهر - عروس ایده آل مادرشوهر

منتظر ابراز علاقه از طرف آنها نمانید

در محبت کردن به خانواده همسرتان دست پیش را بگیرید و منتظر ابراز علاقه از طرف آنها نباشید. با محبت کردن دلهایتان به یکدیگر نزدیک تر می شود.

عشق و محبت میان مادرشوهر و همسرتان را بپذیرید

عشق و محبت میان خانواده شوهر و همسرتان را بپذیرید و آن را به رسمیت بشناسید. حسادت نکنید و میان رابطه آنها قرار نگیرید، در کنار همسرتان به خانواده او عشق بورزید و آنها را از صمیم قلب دوست بدارید.

ببخشید و فراموش کنید

اگر خانواده همسرتان گاهی اشتباهاتی در رفتار خود نمودند و شما را آزرده خاطر کردند، سعی کنید اشتباهات آنها را ببخشید و فراموش کنید و اتفاقات خوب را به خاطر بسپارید و در قبال آنها بازخورد مثبتی از خود نشان دهید. کش دادن اتفاقات ناگوار چیزی جز احساس خشم و نفرت عاید شما نمی کند.

رفتارهای اشتباه زنان و ارائه راهکار‌های مفید به زنان برای جلوگیری از عدم ارتکاب آن باعث می شود تا زن و شوهر بتوانند روابط مطمئن‌تر و عشق پایدارتری را در زندگی زناشویی خود داشته باشند. شادمگ راهنمای شما در این خصوص خواهد بود.

مادرشوهر خوب - عروس ایده آل مادرشوهر

تفاوت ها را بپذیرید

ورود به یک خانواده جدید، به معنای ورود به یک فرهنگ جدید است. تفاوت ها را بپذیرید و ظرفیت پذیرش تفاوت ها را در خود ایجاد کنید.

ست زن و شوهری برای عید ها و مناسیت ها میتواند یک  استایل جذاب با ویژگی خاص تری ارائه کند. پیشنهاد می کنیم اگر دنبال تک و خاص بودن هستید این مطلب شادمگ را از دست ندهید.

راه های تضمینی پرورش خلاقیت در بزرگسالان | چطور خلاق شویم ؟

خود را با دیگر عروس های خانواده مقایسه نکنید

طبیعی است، عروس های قبلی خانواده رابطه صمیمانه تری با مادرشوهرتان داشته و به او نزدیک ترباشند زیرا آنها سال های بیشتری را در کنار هم زندگی کرده اند. پس هیچ وقت خود را با عروس های دیگر خانواده مقایسه نکنید و نگذارید حسادت و مقایسه کردن از همان روزهای اول رابطه شما را خراب کند و بپذیرید که تازه وارد هستید.

خود را درگیر حرف و حدیث ها نکنید

همه صحبت ها و رفتارها را جدی نگیرید و درصدد پاسخ به آنها نباشید. خود را درگیر حرف های ناراحت کننده و قضاوت های نابجای دیگران نکنید و از موضعی بالاتر رفتار کنید و نگذارید جوهای خاله زنکی دامن شما را هم بگیرد.

گفتگو - عروس ایده آل مادرشوهر

فاصله‌تان را حفظ کنید

حریم فردی‌تان را حفظ کنید و زیادی صمیمی نشوید. افراط و تفریط در رفت و آمد برایتان مشکل ساز خواهد شد پس در عین احترام و صمیمیت، فاصله‌تان را حفظ کنید. همه چیززندگی شخصی‌تان را به خانواده شوهر نگویید.

با خانواده شوهر قطع رابطه نکنید

هرگز قطع ارتباط با خانواده شوهر را به عنوان یک راهکار انتخاب نکنید زیرا قطع ارتباط با خانواده همسر به شدت بر روی همسرتان اثرگذار است و موجب بر هم خوردن زندگیتان می شود.

آن‌ها را نادیده نگیرید

خانواده همسرتان را در مناسبت های مهم نادیده نگیرید و در مناسبت های مهم در کنارشان باشید و برایشان هدیه تهیه نمایید.

آن‌ها را درک کنید

در مقابل رفتار خانواده همسرتان جبهه نگیرید و گاهی خود را به جای آنها بگذارید و مسائل را از دید آنها ببینید، آن وقت است که بهتر می توانید علت رفتار آنها را درک کنید و کمتر از دستشان عصبی می شوید.

نکات منفی خانواده همسرتان را به دیگران نگوییدنکات منفی خانواده همسرتان را برای دیگران و خانواده خودتان بازگو نکنید. به آرامی و در یک فرصت مناسب مسئله ای که شما را به شدت آزرده خاطر کرده را به همسرتان گوشزد کنید تا شوهرتان خودش مشکل را مدیریت کند و موضع گیری بین شما و مادر شوهرتان ایجاد نشود.

صحبت کردن - عروس ایده آل مادرشوهر

دلخوری‌ها را به موقع برطرف کنید

اجازه ندهید احساسات بد در وجود شما انباشته شود، اگر از موضوعی ناراحت هستید، دلخوری های به ظاهر کوچک را با همسرتان در میان بگذارید.

تشکر کنید و قدردان باشید

وقتی خانواده همسرتان کاری برای تان انجام می دهند، فکر نکنید که به خاطر پسرشان این کار وظیفه آنهاست، تشکر کنید و همواره سپاسگزار رفتارهای خوبشان باشید. استفاده از چند جمله تشکرآمیز آنها را خوشحال می کند.

اختلافات قبل از عروسی را فراموش کنید

اختلافات قبل از عروسی را فراموش کنید و مسائل را کش ندهید. تعارضاتی که در خرید عروسی داشته اید و اختلافاتی که بر سر مهریه وجود داشته را کنار بگذارید و فکر کنید اولین بار است با خانواده همسرتان برخورد می کنید، بعد از ازدواج یک رابطه خوب با خانواده همسرتان را پایه ریزی کنید.

بدبین نباشید

اگر پدر یا مادر همسرتان بنا بر تجربه خود و دلسوزی پیشنهاداتی ارائه می کنند یا شما را نصیحت می کنند، بدبین نباشید و در مورد پیشنهادات و نصایح آنها طوری رفتار نمایید که خانواده خودتان هستند.

حرف گوش نکردن عوس - عروس ایده آل مادرشوهر

از خانواده‌تان بیش از حد تعریف نکنید

اگر دائما از خانواده‌تان در مقابل خانواده همسرتان تعریف کنید، ممکن است آنها دچار سوتفاهم شوند حتی اگر شما منظور خاصی نداشته باشید.

به مادر شوهرتان هرگز نگویید : هر وقت خواستید بیایید قدمتون رو چشم ماست. همیشه رو کمک ما حساب کنید
همیشه سیاست در باز نتیجه معکوس می دهد. مثال: عروس جودی به او گفت که اگر به چیزی نیاز داشت بگوید. ولی وقتی شوهر جودی آلزایمر گرفت، عروسش اصلاً سری به او نزد و قلبش را شکست. دکتر روانپزشک تینا تسینا می گوید: «وقتی قول هایی می دهید که به آنها وفا نمی کنید بیزاری ایجاد می کنید.» بجای قول دادن سعی خود را بکنید تا زمانی را برای دیدن یکدیگر تنظیم کنید که برای هر دوی شما مناسب باشد. اگر مجبور شدید در لحظه برنامه ریزی کنید، بگویید که باید قبلش با شوهرتان هماهنگ کنید.

عادت بد رو با این تکنیک های ساده ترک کنید ؛ تو قطعا می تونی

هرگز به مادر شوهرتان نگویید

من نظر شما را نخواستم

کاتلین می گوید: «وقتی به عروسم گفتم که بین کار و خانواده اش تعادل ایجاد کند، خیلی خشمگین شد.» شاید توصیه های مادرشوهر به شما حس تحکم بدهد، ولی فرض کنید که او نیتش خوب است و از او تشکر کنید و کار خودتان را بکنید. اگر به تحمیل نظراتش ادامه داد.

برای مثال اینطور جواب بدهید: «متشکرم. ولی ما تصمیم گرفتیم نظر پزشک اطفال را پیاده کنیم.» اگر این حرف او را ساکت نکرد، از شوهرتان کمک بگیرید و با هم برای مادرشوهرتان توضیح دهید که رفتارهای او هم شما را آزار می دهد و هم به او می فهماند که بعضی موضوعات اصلاً قابل بحث نیستند.

دلجویی مادرشوهر - عروس ایده آل مادرشوهر

 باورم نمیشه به اون رأی دادید

سیاست، مذهب و موضوعات حساس دیگر باعث می شوند که شام خانوادگی تبدیل به صحنه جنگ شود. شارون می گوید: «در بحثی در مورد سیاست، عروسمان مستقیماً به ما گفت که اشتباه می کنیم و فکرمان غلط است. من شوکه شدم.» دکتر بران می گوید اگر نمی توانید در این مواقع خونسرد باشید و بگویید: «سیاست همیشه مرا ناراحت می کند. من نظری نمی دهم.» اگر وارد دعوا و مشاجره شوید، هیچکس برنده نمی شود.

چرا به پسرت یاد ندادی…

بسیاری از خانم ها مادرشوهرهای خود را مسئول عیوب شوهرانشان می‌دانند. سارا اعتراف می کند: «من یک بار در میان حرف هایم به او گفتم که کاش به شوهرم مهارت های سازمانی یاد داده بود. او ناراحت شد و به دل گرفت.» دکتر بران می گوید: «چه انتظاری دارید؟

می خواهید مادرشوهرتان گارد نگیرد و ناراحت نشود؟» این موضوع او را هم وارد مسائل شما می کند و همه چیز بدتر می شود و شوهرتان دیگر مسئولیت کارهایش را به عهده نمی گیرد. با آنکه همیشه انداختن تقصیر گردن مادرش راحت تر است، ولی این شما و شوهرتان هستید که باید مسائلتان را حل کنید.

من با خانواده خودم راحت ترم

این شکایت در میان مادرشوهرها رایج است. عروس ها همیشه به پدر و مادر خود بیشتر اهمیت می دهند. کاتلین می گوید: «عروسم در روز تعطیل یا عید پیش خانواده خودش می رود. عکس های پدر و مادرش در همه جای خانه دیده می شوند و آنها اصلاً عکسی از من و شوهرم در خانه نگذاشته اند.»

خانواده - عروس ایده آل مادرشوهر

با آنکه راحت بودن با پدر و مادر خودتان کاملاً منطقی است، ولی باید بپذیرید که این دو خانواده با هم وصلت کرده اند و باید پدر و مادر همسرتان را هم بازی بدهید. قدم اول: همیشه در مورد مسائلی از این دست که برای گذراندن هر تعطیلی کجا بروید با شوهرتان صحبت کنید. سپس با هم با خانواده ها هماهنگ کنید. اگر شوهرتان می خواهد بیشتر با خانواده اش باشد، اشکالی ندارد که زمانی را با آنها تنها بگذراند و شما هم گاهی بچه ها را پیش آنها بگذارید.

امیدوارم کمد لباس هایتان به من برسد

جودی تعریف می کند: «عروسم گفت که یک کمد لباس خریده است چون امیدوار است لباس های من به او برسد. او گفت دیگر نمی تواند بیشتر از این منتظر بماند. انگار من باید همین الان سرم را زمین بگذارم و بمیرم!» گفتگوهای مربوط به ارث باید بین شوهرتان، خواهر و برادرهایش و پدر و مادرش باشند. شما حقی بر دارایی مادرشوهرتان ندارید. اگر او بعضی چیزها را به شما می دهد خیلی خوب است، ولی یک عروس هرگز نباید این بحث ها را پیش بکشد.

عروس باكلاس اینطوری دل مادرشوهرشو رو بدست میاره

ما خیلی سرمان شلوغ است و وقتی برای دیدن شما نداریم

سارا می گوید: «مادرشوهرم خیلی بیشتر از ما دوست دارد ما را ببیند و وقتی می گوییم تعهدات و مشغله های دیگری داریم واکنش بدی می دهد.» در این مورد هم باید با شوهرتان هماهنگ شوید و دو نفری با مادرشوهرتان حرف بزنید. با مهربانی به او بگویید که چند وقت یکبار می توانید او را ببینید تا او هم توقعاتش را درست کند و غافلگیر یا ناراحت نشود.

یک تاکتیک: «ما خیلی دوست داریم بیاییم شما را ببینیم، ولی برای بچه ها بهتر است که گاهی هم با دوستانمان دیدار کنیم و برای خودمان هم وقت بگذاریم.» اگر او شما را با برنامه ای غافلگیر کرد، بگویید: «این تاریخ ما نمی توانیم بیاییم، ولی دفعه بعد که برنامه مان اجازه داد می توانیم بیاییم.»

جدال عروس و مادرشوهر - عروس ایده آل مادرشوهر

می شود به‌جای من با دخترت صحبت کنی؟

دعواهای عروس و خواهرشوهری همیشه پرمسئله است و شما با کمک گرفتن از مادرشوهرتان به هیچ جایی نمی رسید. ملیسا می گوید: «ما از خواهرشوهرم خواستیم که وقتی من سر کار می روم از بچه ها مراقبت کند، ولی همیشه کنسل می کرد، بنابراین از مادرشوهرم خواستم با او حرف بزند. مادرشوهرم طرف دخترش را گرفت و عصبانی شد.» دکتر بران می گوید: «وقتی مادرشوهرتان را درگیر ماجرا می کنید در واقع از او می خواهید طرف یک نفر را بگیرد.» این دعواها باید بین خودتان بماند.

 فکر نکنید همیشه می توانید بچه ها را ببینید

کاتلین می گوید: «اگر عروسم می توانست کلاً ما را از زندگی نوه هایمان بیرون می انداخت.» دکتر تسینا می گوید که این کار واقعاً خجالت دارد زیرا: «دیدن اختلافات شخصیتی به بچه هایمان یاد می دهد که در شرایط و موقعیت های مختلف مذاکره کنند. اگر نگرانید که مادرشوهر و پدرشوهرتان تأثیر بدی بگذارند، برای مثال اگر پیش فرزندانتان سیگار می کشند، باید شما و شوهرتان با هم از آنها بخواهید که این کار را نکنند وگرنه دیگر نوه هایشان را نمی بینند. اگر پیامد کار را برایشان شرح دهید، طولی نمی کشد که آنها با شما همکاری می کنند.»

بهتر است پسرت با تو حرف بزند

سوزان می گوید: «همیشه پسرم با ما ارتباط برقرار می کند. وقتی شوهرم بیمارستان بود اصلاً خبری از عروسم نشد.» این یعنی عروسم می خواهد ما از آنها دور بمانیم. دکتر تسینا می گوید: «با آنکه این شوهرتان است که در اغلب مواقع باید به مسائل رسیدگی کند، ولی شما نباید پشت او قایم شوید و از ارتباط برقرار کردن با آنها خودداری کنید.

پا درمیونی مادر شوهر - عروس ایده آل مادرشوهر

شما هم باید با آنها ارتباط برقرار کنید تا شوهرتان از اینکه همیشه در وسط ماجرا باشد، احساس بیزاری نکند.» علاوه بر آن، وقتی فرزندانتان ببینند که شما با پدرشوهر و مادرشوهرتان خوب رفتار می کنید، آنها هم از شما تبعیت می کنند و در آینده همینطور رفتار می کنند.

کلام آخر

در این مقاله رازهای تبدیل شدن به عروس ایده‌ آل مادرشوهر را با شما در میان گذاشتیم. اصل اول احترام به مادر شوهر است. سعی کنید مادر همسرتان را مانند مادر خود دوست داشته باشید. با رعایت این نکات می‌توانید زندگی خوبی کنار همسر و خانواده همسرتان تجربه کنید. رابطه شما با مادرشوهرتان چطور است ؟

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

7 تیر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *