اکسسوری آقایان

اکسسوری آقایان یکی از لوازم جانبی ضروری برای شیک تر کردن استایل مردانه است. به جز چند مورد اصلی که اغلب آقایان از آن زیاد استفاده میکنند برخی از این اکسسوری ها کمتر مورد توجه قرار گرفته است. در این مطلب از گروه استایل شادمگ با انواع اکسسوری مردانه آشنا می شوید.

اکسسوری چیست؟

اکسسوری به طور کلی به انواع لوازم جانبی، متعلقات یا هر وسیله‌ی فرعی گفته می‌شود که در کنار لباس‌های اصلی و برای تکمیل تیپ و استایل مورد استفاده قرار می‌گیرد. استفاده از این وسایل جانبی اهمیت بسیار زیادی دارد. به این دلیل که اگر شما بهترین و شیک‌ترین لباس‌های خود را پوشیده باشید اما اکسسوری متناسبی استفاده نکنید، کل استایلتان به هم می‌ریزد.

اکسسوری آقایان

برای خوش‌پوش به‌نظر رسیدن باید همیشه تناسب لباس و اکسسوری را حفظ کرد. خوبی انواع اکسسوری این است که تاریخ مصرف ندارند و می‌توان آن‌ها را تا مدت‌ها با انواع تیپ و لباس‌ها ست کرد. اکسسوری‌ها به طور کلی به لباس‌ها روح و جلوه می‌بخشند؛ بنابراین نباید تصور کنید که اکسسوری در درجه‌ی دوم اهمیت قرار دارد. این وسایل به اندازه‌ی خود لباس‌های اصلی مهم هستند.

اگر دوست دارید بیشتر در مورد اکسسوری و موارد استفاده آن بدانید بهتر است به مطلب اکسسوری چیست و شامل چه مواردی می‌شود؟ سر بزنید. در آن مطلب به طور کامل در مورد اکسسوری توضیح داده‌ایم؛ در این مطلب می‌خواهیم به طور اختصاصی در مورد اکسسوری‌های مردانه صحبت کنیم.

انواع اکسسوری مردانه چیست؟

آقایان نیز همانند خانم‌ها اکسسوری‌های متنوعی دارند که برخی از اقلام آن با اکسسوری‌های خانم‌ها مشترک است. اما از مهم‌ترین اکسسوری‌های مردانه می‌توان به انواع کمربند، ساعت مچی، عینک آفتابی، دستبند، انگشتر، زیورآلات، کراوات، کیف دستی، کیف پول، جوراب، دکمه‌ی سرآستین، ساس‌بند، دستمال جیبی، شال گردن، کلاه و دستمال گردن اشاره کرد.

اکسسوری‌های آقایان

همگی به‌خوبی می دانیم که انتخاب صحیح اکسسوری می‌تواند در داشتن یک ظاهر مناسب چه تأثیر به سزایی داشته باشد.

اکسسوری آقایان

آگاه هستیم که اکسسوری‌ها کامل‌کننده ست لباس هستند و نشان می دهند که شما برای بهتر به نظر آمدن ست لباستان زمان گذاشته‌اید و اولین لباسی که به چشمتان خورده است را به تن نکرده اید.

همچنین می دانیم که چنانچه اکسسوری اشتباهی را انتخاب نماییم، به‌راحتی ظاهرمان را نامناسب جلوه می‌دهد.
بسیاری از آقایان استفاده از اکسسوری یا جواهرات را نمی پسندند.

اگر شما نیز یکی از این آقایان هستید، ولیکن تمایل دارید که استفاده از اکسسوری را امتحان کنید ( که بهتر است این کار را انجام دهید)؛ ما در اینجا به کمک شما خواهیم آمد.
ما در اینجا به شما کمک خواهیم کرد تا بهترین اکسسوری آقایان در سال 2021 را انتخاب نمایید و به شما نکاتی را در خصوص نحوه استفاده از آن‌ها ارائه خواهد داد.

دستبند

چنانچه قبلاً از دستبند استفاده نمی کردید، زمان آن رسیده است که از هم‌اکنون این کار را شروع نمایید. دستبند آقایان جزء اکسسوری‌ها برتر آقایان برای مدت‌زمان طولانی بوده‌اند و در سال 2021 نیز همچنان محبوب ترین خواهند بود.

سبک لباس پوشیدن شما بر انتخاب نوع دستبندهایی که بیشتر به شما می آیند تأثیر دارد. چه اهل پوشیدن لباس‌های کلاسیک یا چه اهل پوشیدن لباس های غیررسمی باشید و چه سبکی مابین داشته باشید، همواره دستبند مناسبی وجود دارد تا کاملاً متناسب با سبک لباس پوشیدن شما باشد.

اکسسوری آقایان

Mobile

به یاد داشته باشید که دستبند در استایل شما حضوری نامحسوس دارد و مهم‌ترین قسمت ست لباس شما نیست؛ هرچند که قطعاً به‌عنوان قسمت متمایز تیپ شما است.
اگر هرروز کت‌وشلوار و کراوات می¬پوشید، دستبندی فلزی و شیک مانند زنجیر نقره یا دستبند مهره دار با جزئیات فلزی انتخابی عالی خواهد بود.

اگر در کمدتان بیشتر لباس های راحت و غیررسمی وجود دارد، بهتر است تا از دستبندهای غیررسمی‌تر مثل دستنبد توری‌بافی شده، دستبند چرمی لنگر دار مد روز یا دستنبد مهره‌دار به رنگ دلخواهتان استفاده نمایید.

نکته

بنا بر سبک دستبند، میتوانید از یک یا چندین دستبند برای بالا بردن تأثیر استفاده نمایید.

قانون این نکته این است که می توانید از چندین دستبند طنابی باریک و دستنبد مهره‌دار بر روی یک مچ استفاده نمایید، اما بیشتر از یک دستبند فلزی بزرگ بر روی یک مچ استفاده نکنید.

همچنین، بر روی هر دو مچتان دستنبد نبندید؛ ترجیحاً یک مچ را خالی نگاه‌دارید.

اکسسوری آقایان

زنجیر

زنجیر مردان هرسال محبوب‌تر می‌شود. گردنبند زنجیری اکسسوری ساده ای است، بااین‌حال در انواع سبک ها و سایزها در دسترس است.

اگر دنبال زنجیر ساده ای هستید، می توانید نوع کوتاه و باریک آن را بخرید؛ و یا نوع پهن تر و بلندتر آن را برای داشتن زنجیری با ابعاد بزرگ‌تر انتخاب نمایید.

چه جدیداً از زنجیر استفاده می نمایید و یا زمان طولانی است که زنجیر می اندازید، به شما زنجیرهای بادوام همیشه مد استنلس استیل را توصیه می¬نماییم.

دامن شلواری ؛ مناسب ترین برای یک استایل تابستانی + راهنمای خرید دامن شلواری دخترانه

استنلس استیل زنگ نمی زند، نمی پوسد و باگذشت زمان رنگش را از دست نمی دهد.

اکسسوری آقایان

مهم‌تر از همه اینکه، برخلاف طلا و نقره به نگهداری نیاز ندارد. به همین علت به نظر ما استنلس استیل بهترین جنس ممکن برای گردنبند زنجیری بادوام طولانی است.

از مهم‌ترین سبک های کلاسیک زنجیر می توان به زنجیر کرب (متشکل از پیوندهای مربع یا مورب که دارای سطحی صاف، ضخیم و سنگین هستند)، زنجیر فیگارو (متشکل از 3 پیوند دایره ای شکل و سپس 1 پیوند بیضی‌شکل طولانی)، زنجیر رولو (متشکل از پیوندهای به‌هم‌پیوسته بیضی‌شکل متناوب )، زنجیر جعبه‌ای یا ونیزی (متشکل از پیوندهای مربع شکل به‌هم‌پیوسته که مانند یک جعبه به نظر می‌رسند)، زنجیر گندمی (متشکل از 4 رشته از پیوندهای بیضی‌شکل پیچ‌خورده که باهم در یک‌رشته بافته‌شده‌اند)، زنجیر طنابی (از پیوندهای کوچک متعددی تشکیل‌شده است که به شکل طناب هستند) و زنجیر فرانکو (متشکل از 2 تا 4 زنجیر کرب که به شکل v درهم‌تنیده شده اند) اشاره کرد.

زنجیری را انتخاب نمایید که سبک لباس پوشیدن شخصی شمارا تکمیل کند و می توانید سال ها از آن استفاده و لذت ببرید.

نکته: اگر تمایل به استفاده از زنجیرهای کلاسیک طلا و نقره ندارید، یک گردنبند زنجیری مشکی ممکن است باب میلتان باشد. مشکی جایگزین مدرن تری برای طلا و نقره است و رنگش به شما می آید.

ساعت

نکته مسلم این است که ساعت های مچی هرگز از مد نمی افتند.

اکسسوری آقایان

ساعت شکلی از بیان خود است. سبک ساعتی که دور مچتان بسته اید، چیزهای زیادی را در مورد سبک زندگیتان به دیگران بیان می کند.

این نکته را در هنگام انتخاب ساعت در نظر داشته باشید. برخی از افراد تمایل دارند که تنها یک ساعت باکیفیت داشته باشند که بتوانند از آن در موقعیت های مختلف استفاده نمایند. برخی دیگر ترجیح می دهند که تنوع و انتخاب های بیشتری داشته و چندین ساعت مختلف که بتوانند هرروز از یکی از آن‌ها استفاده نمایند، داشته باشند.

با نگاه به ترندهای امروز ساعت (هر چیزی که در یک بازه‌ی زمانی خاص مد بشود و استقبال فراوانی از آن به وجود بیاید که این موضوع می‌تواند جهانی، منطقه‌ای و یا مربوط به بخش های خاصی از جهان یا حتی یک کشور باشد)، دو مدل ترند شده توجه ما را به خود جلب می کنند.

بهترین مدل ساعت

اولین‌ترند متداول‌تر، ساعت هایی هستند که طرح بسیار ساده ای دارند؛ ظاهر این ساعت‌ها معمولاً بسیار مینی مالیست و رنگشان خنثی است.

نکته مهمی که در مورد این نوع از ساعت ها وجود دارد این است که آن‌ها اغلب چندکاره هستند و می توان آن‌ها را چه با لباس غیررسمی و چه با کت‌وشلوار کلاسیک ست کرد.
ترند اصلی دیگری که در حال حاضر وجود دارد، ساعت اسکلتون با جزئیات دقیق است. (ساعتی است که از طریق یک پنجره شفاف نمایی از موتور ساعت را ارائه می‌دهد؛ ساعت های اسکلتون، با صفحه خود تمام‌کارهای پیچیده داخلی خود را به نمایش می‌گذارند.این ساعت ها اغلب مکانیکی یا اتوماتیک هستند و نیازی به باطری ندارند.)

محبوبیت ساعت های اسکلتون احتمالاً طی سال 2021 افزایش پیدا خواهد کرد و استفاده از آن‌ها متداول تر خواهد گشت.

ساعت های اسکلتون اغلب ظاهر بسیار شیکی دارند. به همین علت احتمالاً شما تمایل نخواهید داشت که این ساعت را با شلوارک و تیشرت یقه دار مستعمل ست نمایید.

اگرچه این ساعت ها می توانند در ظاهر یک دست لباس اسمارت کژوال (لباسی که هم در موقعیتهای رسمی و هم در موقعیت های غیررسمی می توان به تن کرد) و یا یک دست کت‌وشلوار تفاوت زیادی را ایجاد نمایند.

نکته: ساعت چیزی است که افراد به آن توجه می‌کنند. ما توصیه می کنیم که حداقل دو عدد ساعت داشته باشید؛ ساعتی غیررسمی برای استفاده روزانه و ساعتی رسمی جهت استفاده در مراسم و موقعیت های رسمی.

اکسسوری های کت‌وشلوار

داشتن ظاهری شیک و پوشیدن کت‌وشلوارهای مرتب و شیک در حال حاضر بسیار ترند شده است. پوشیدن کت‌وشلوار به‌تنهایی کفایت نمی¬کند؛ شما باید کت‌وشلوار خود را به اکسسوری های مناسب مزین نموده تا ظاهر بهتری داشته باشید.

منظورمان از اکسسوری های کت‌وشلوار تمامی اکسسوری‌های است که برای تکمیل ظاهر کت‌وشلوار خود نیاز دارید. کراوات، پاپیون، دستمال جیب کت (پوشت)، دکمه‌سردست، سنجاق کراوات و سنجاق‌سینه چیزهایی هستند که آقایان شیک برای جلوه بیشتر کت‌وشلوارشان از آن‌ها استفاده می نمایند.

چنانچه شما به‌تازگی شروع به استفاده از اکسسوری-های کت‌وشلوار نموده اید و به یک ست خوب جهت شروع نیاز دارید، برای خود جعبه مخصوص آقایان شیک را خریداری نمایید.

این ست شامل تمامی موارد ضروری همانند کراوات، دستمال جیب کت، سنجاق کراوات و دکمه‌سردست است. رنگ مشکی ساده همیشه مناسب است!

ادکلن و عطر زنانه خوشبو چه ویژگی‌ هایی دارد ؟

اکسسوری آقایان

چنانچه با اکسسوری های کت‌وشلوار آشنا هستید و قبلاً از آن‌ها استفاده کرده¬اید، سعی کنید از رنگ ها و جنس های خارق العاده و غیرعادی جهت داشتن ظاهری شگفت انگیز استفاده نمایید. به‌عنوان‌مثال از کراوات و پاپیون بافتنی و یا از دستمال جیب کت رنگ روشن استفاده نمایید.

حتی می توانید گره کراوات خاص و شیک همانند گره وینزر را امتحان کنید. (گره کراوات مثلثی شکل بزرگ و شل)

نکته: زمانی که از اکسسوری های طرح دار استفاده می کنید، هرگز کراوات یا پاپیون خود را با دستمال جیب کتتان ست نکنید. رنگ ها
می توانند باهم هماهنگ شوند، ولی طرح ها را نمی توان با یکدیگر هماهنگ کرد.

 انگشتر

استفاده از انگشتر برای تمامی آقایان کار راحتی نیست.بسیاری از آقایان معتقد هستند که تنها انگشتری که یک مرد باید استفاده نماید، حلقه ازدواجش است. خوشبختانه اخیراً تغییراتی در این زمینه ایجادشده است و آقایان انگشتر را نیز به‌عنوان یکی از اکسسوری¬های مد قبول کرده اند.

انگشتر آقایان در سال 2021 گرایش متداول تری خواهد بود. هم‌زمان با این موضوع که آقایان بیشتری از انگشتر استفاده خواهند کرد، آقایان بیشتری نیز شهامت دنباله روی از دسته اول را خواهند داشت.
این روزها انگشترهای مردانه متنوعی وجود دارند که انتخاب انگشتر مناسب را برای آقایان، بدون اینکه زنانه به نظر برسند، آسان کرده اند.

چه شما انگشترهای ظریف یا انگشترهای بزرگ دوست داشته باشید، برای تمامی استایل ها انتخاب های شیکی وجود دارند. به‌منظور جذاب‌تر کردن این انتخاب، می توانید دستبندی را که با آن هماهنگ است نیز خریداری نمایید.

نکته: هر چه از انگشتر کمتری استفاده شود، بهتر است. شما نمی توانید برای همه انگشتانتان، بدون اینکه بیش‌ازحد به نظر آیند، از انگشتر استفاده نمایید. از یک، دو یا سه انگشتر نه بیشتر هم‌زمان استفاده نمایید.

عینک آفتابی

استفاده از عینک های آفتابی کاربردی و همواره مد روز بوده است.در ابتدا برای حفاظت از چشم ها در مقابل اشعه‌ی مضر خورشید تولید شدند. امروزه، عینک های آفتابی همانند گذشته از چشم ها محافظت می نمایند.

هرچند که اغلب به‌منظور نشان دادن استایل فرد استفاده می شوند. برخی از افراد عینک¬های آفتابی متعددی دارند تا بتوانند عینک مناسب را با موقعیت، لباس و خُلقشان هماهنگ نمایند.

صرف‌نظر از اینکه در چه سالی هستید، عینک آفتابی مناسب و همواره مد اکسسوری است که باید خریداری نمایید.

اکسسوری آقایان

این به این معنی نیست که باید پول زیادی صرف نمایید، اما چنانچه مطمئن نیستید که چه مدل عینک آفتابی به شما خواهد آمد، قطعاً زمان لازم را جهت پیدا کردن عینک آفتابی که به شما می آید باید صرف کنید.
در ادامه می توانیم با عینک های آفتابی ضروری که باید در کمدتان داشته باشید، ادامه دهیم.

چه دوست داشته باشید که از عینک آفتابی استفاده نمایید و چه دوست نداشته باشید، قطعاً باید یک جفت عینک آفتابی با رنگ خنثی، همانند عینک آفتابی ملوانی (با قاب فلزی سبک و شیشه نسبتاً بزرگ که معمولاً رنگی است) یا عینک آفتابی ویفرر (با قاب پلاستیکی و شیشه تیره) داشته باشید. چه یک روز غیررسمی باشد و چه میهمانی یا مراسم خاک‌سپاری باشد، این عینک ها به‌راحتی در هر جا می¬توانند استفاده شوند.

چنانچه تمامی اصول اولیه رعایت شوند، باید در رنگ ها و ظاهر تغییر ایجاد کنید و شاید با اضافه کردن شیشه رفلکتیو (منعکس کننده)، تیپ خود را بهتر نمایید.

نکته: اگر به دنبال یک جفت عینک گیرا و تأثیرگذار خوب هستید، از عینک شفاف بدون نمره استفاده نمایید. عینکی که اندازه اش مناسب فرم صورتتان باشد، می تواند شما را در هر موقعیتی مطابق مد روز نشان دهد.

کیف های مردانه

کیف مردانه در انواع مدل های متنوع کیف دستی و کیف چرم و کیف پول و کیف دوشی موجود می باشند و شما می توانید با توجه سبک لباس پوشیدن و نیازتان از بین آن ها طرحی مناسب را انتخاب کنید.

دکمه سردست

دکمه سردست از انواع اکسسوری آقایان است که غالبا برای جلوه بخشید به لباس های رسمی از آن استفاده می شود و هیچ کاربرد دیگری ندارد. در هنگام انتخاب این اکسسوری باید به طرح و رنگ کت و شلوار و لباس هایتان توجه داشته باشید همچنین می توانید رنگ دکمه سردست را با رنگ کمربند و ساعت ست کنید.

 ساس بند

بندهایی مجزا است که از دو طرف شانه به شلوار وصل می گردد . این اکسسوری در بین آقایان طرفداران زیادی را ندارد ولی برخی از افراد با سلیقه های خاص تمایل دارند از ساس بند برای ایجاد تغییر در استایل شان استفاده نمایند. البته ساس بند را می توانید در پوشش خود با کراوات و پاپیون و شلوار جین و … ست نمایید.

استایل اورسایز ؛ پرطرفدارترین مد + نکات حرفه ای در انتخاب لباس

اکسسوری آقایان

 دستمال جیبی

دستمال های کوچکی هستند که در سمت چپ جیب بالایی کت قرار داده می شوند. برای دوخت این دستمال ها از پارچه های ظریف نظیر ابرشیم استفاده می شود و تنها کاربرد آن ها این است که به کت و شلوار جلوه ای خاص می بخشد.

شال گردن

شال گردن از انواع اکسسوری هایی است که بیشتر در روزهای سرد سال مورد استفاده قرار می گیرد و در انواع طرح های مختلف پارچه ای و بافتنی و پشمی موجود می باشد و شما می توانید با توجه به سبک لباس پوشیدن و استایل تان از بین آن ها طرحی مناسب را انتخاب کنید. توجه داشته باشید که از شال گردن های پارچه ای می توانید در روزهای گرم سال استفاده کنید و این شال گردن ها باعث می شوند تا شما تیپ هنری و یا هیپی داشته باشید.

کلاه

کلاه مردانه در انواع مدل های متنوع موجود است و شما می توانید برای تکمیل جذابیت خود از آن ها استفاده کنید. توجه داشته باشید که جنس و طرح و رنگ کلاه باید بر اساس طرح و رنگ سایر لباس ها انجام شود.

اکسسوری آقایان

زیورآلات

زیورآلات نیز از انواع اکسسوری آقایان به شمار می روند که در انواع جنس های مختلف طلا و نقره و استیل و چرم و سنگ و … موجود می باشند. آقایان از زیورآلات اغلب برای نمایش موقعیت اجتماعی خود استفاه می کنند و اغلب آقایان مدگرا تمایل دارند از انواع زیورآلات استفاده کنند تا جذابیت استایل شان تکمیل شود.

اکسسوری های مردانه تکمیل کننده زیبایی تیپ و استایل هستند از این رو بهتر است شما در انتخاب آن ها حساسیت و دقت لازم را داشته باشید و از اکسسوری هایی استفاده نمایید که باعث می شوند تیپ شما خاص تر به نظر برسد.

ادکلن و عطر

شاید ادکلن ها خیلی اکسسوری به حساب نیایند و یکی از لوازم ضروری باشند اما در کل در دسته اکسسوری قرار میگیرند. سعی کنید ادکلنی را انتخاب کنید که علاوه بر رایحه خوش ماندگار نیز باشد. هرچقدر خوشبو تر باشید، هم خود شما و هم دیگران حس بهتری خواهند داشت.

پس یکی از چیزهایی که استایل و خوش پوشی شما را تکمیل میکند استفاده از عطر و ادکلن است حتی الامکان از آنها استفاده نمایید.

جاسوئیچی

هنوز معرفی انواع اکسسوری های مردانه به پایان نرسیده است. مورد بعدی جاسوئیچی میباشد. اگر ماشین دارید، از جاسوئیچی فابریک ماشین خود استفاده نمایید. اما اگر علاقه دارید جاسوییچی دیگری داشته باشید، از انواع فلزی آن استفاده کنید زیرا در کنار کلیدهای فلزی زیباتر خواهند شد و دیرتر نیز خراب میشوند.

نکات مهم برای استفاده از اکسسوری آقایان

از اکسسوری و جواهرات زیادی همزمان استفاده نکنید

جواهرات و اکسسوری هایی که استفاده میکنید باید به اندازه باشند و در استفاده آنها اغراق نشود. زیرا جواهرات آخرین چیزی است که می‌پوشید و اولین چیزی است که دیده می‌شود پس باید در هنگام استفاده دقت نمود.

در این حد که دو الی سه وسیله برای استفاده انتخاب کنید که با لباس های شما ست باشد کفایت میکند. اگر در مهمانی ها و تفریحات دوستانه کمی بیشتر نیز استفاده کنید مشکلی پیش نمی آید. مهم این است که با استایل شما سازگار بوده و زیاد جلب توجه نکند.

اکسسوری آقایان

استفاده از اکسسوری آقایان متفاوت

به چه موقعیتی قرار است بروید؟ مکانی که قرار است در آنجا حضور یابید مناسب برای این نوع اکسسوری ها می باشد یا خیر؟
باید قبل از استفاده از یک اکسسوری خاص حتما به این سوالات پاسخ دهید و سپس از آنها استفاده کنید.

سعی کنید اگر به مصاحبه شغلی رفته اید یا در جلسه کاری هستید. از اکسسوری های رسمی ، مانند ساعت بند چرمی و یا بند استیل استفاده کنید؛ که ظاهر شما را رسمی تر نشان دهد.

اکسسوری متناسب با رنگ پوست

گردن و بقسمت بالایی دست شما به خوبی رنگ پوست را نشان میدهد. سعی کنید از اکسسوری هایی استفاده کنید که جلوه آن روی پوست شما بیشتر باشد.

همه پوست ها نیز میتوانند از اکسسوری های چرمی و دیگر جنس ها نیز استفاده نمایند.

استفاده از اکسسوری آقایان مناسب با فرم بدن

تناسب فیزیک بدن با اکسسوری اهمیت بالایی دارد. برای مثال افرادی که اندام درشتی دارند نباید از دستبند و یا ساعت های ظریف استفاده کنند زیرا هم از جذابیت اکسسوری کم خواهد شد و هم استایل آنها را برهم میریزد.

افراد لاغر اندام نیز باید این قانون را رعایت نمایند و نباید از وسایل درشت و بزرگ استفاده نمایند.

اکسسوری آقایان

پس هر سایزی که دارید باید اکسسوری های متنتسب با هیکل خود را انتخاب نمایید تا جذابیت آنها چندین برابر گردد.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.