افتتاح حساب ترکیه
اینفلوئنسر شدن

شاید شما هم این روزها به اینفلوئنسر شدن و کسب درآمد از این راه فکر میکنید ولی راههای تاثیرگذاری در این راه را نمی دانید. پیشنهاد میکنیم این مطلب از گروه موفقیت شادمگ را مطالعه کنید.

اینفلوئنسر کیست؟

در واقع اینفلوئنسرها یا Influencers افرادی محبوب و شناخته شده در شبکه‌های مجازی هستند که افراد زیادی را به خود جذب کرده و معمولا دنبال‌کنندگان زیادی دارند.

شرکت‌ها و برندهایی که قصد تبلیغات در شبکه‌های مجازی را دارند، به سراغ این افراد رفته و با پرداخت تعرفه‌ای مشخص، سفارش تبلیغ محصول یا خدمات خود را می‌دهند.

اینفلوئنسرها یا همان افراد تاثیرگذار در شبکه‌های مجازی، معمولا در زمینه‌هایی مانند صنعت، وبلاگ نویسی، سبک زندگی و… فعالیت می‌کنند. تقریبا هرکس به هر فعالیتی که علاقه مند باشد، می‌تواند در آن زمینه، صفحه مجازی خود را راه‌اندازی کند و با انتشار محتوای ارزشمند و جذب مخاطب، تبدیل به یک اینفلوئنسر شود.

البته لازم به ذکر است که با وجود ایده های فراوان برای اینفلوئنسر شدن، ورود به این عرصه به این سادگی‌ها هم نیست و نیازمند کسب تجربه و آموزش است.

چگونه اینفلوئنسر شویم

با افزایش اد بلاکرها (ad blockers) برای مسدود کردن تبلیغات، دیگر مثل سابق شاهد تبلیغات نیستیم و این نوع تبلیغات کارایی قبل را ندارند.

به همین دلیل اهمیت اینفلوئنسر مارکتینگ یا بازاریابی تاثیرگذار بیشتر نمود پیدا می کند. هرچند اینفلوئنسرهای مطرح که می شناسیم اغلب بازیگر و خواننده هستند اما ما هم می توانیم با رعایت چند نکته اینفلوئنسر شویم.

راه اینفلوئنسر شدن

با چه ابزارهایی بازاریابی محتوا را توسعه دهیم؟

اینفلوئنسر مارکتینگ شاخه ای از علم مارکتینگ و بازاریابی است که تمرکزش را بر اشخاص خاصی در جامعه قرار می دهد. اینفلوئنسرها یعنی افراد تاثیرگذار در جامعه که می توانند افراد مشهوری مثل ورزشکاران، بازیگران یا خواننده ها باشند.

یک اینفلوئنسر به دلیل طیف مخاطب وسیعی که دارد پتانسیل بازاریابی بالایی دارد و در حوزه مارکتینگ بسیار باارزش است. اینفلوئنسرها فالوئرهایی وفادار و پیگیر دارند و به دلیل شبکه اجتماعی گسترده ای که دارند به طور موثری می توانند افراد را ترغیب به خرید محصول یا خدمات کنند.

شاید در اینستاگرام یا شبکه های مجازی دیگر افراد مشهور (یا غیر مشهور) را دیده باشید که به طور غیر مستقیم یا مستقیم در حال تبلیغ برای یک برند یا محصول خاص هستند؛ و حتما از این ور و آن ور شنیده اید که پول خوبی هم از راه تبلیغات به جیب می زنند.

هرچند افراد مشهور و به اصطلاح سلبریتی ها اینفلوئنسرهای مطرح محسوب می شوند اما شما هم می توانید با رعایت نکات زیر تبدیل به یک اینفلوئنسر شوید:

علاقمندی خود را پیدا کنید

یک قلم و کاغذ بردارید و در مورد علایق خود بنویسید. چه موضوعات و کارهای را بیش از همه دوست دارید و احیانا در آن مهارت دارید؟ لازم نیست غلاقمندی هایتان حتما در چارچوب های نرمال مثل سفر، آرایش، لباس و … قرار بگیرند.

مهم نیست که علاقمندی شما چه چیزی باشد، مهم این است که بتوانید کاری را با علاقه و اشتیاق انجام دهید. اگر در یوتیوب یا اینستاگرام گشتی بزنید با افرادی مواجه خواهید شد که علاقمندی های عجیب و غریبی دارند، اما باز هم توانسته اند برای خودشان کلی فالوئر دست و پا کنند و مشهور شوند.

 کاری متفاوت و منحصربفرد انجام دهید

این روزها وبلاگ نویس ها و افراد زیادی وجود دارند که در اینستاگرام و سایر شبکه های مجازی در مورد سبک زندگی، مد و فشن می نویسند و مطلب منتشر می کنند.

اما چندان موفق نیستند و فالوئر زیادی ندارند. به نظرتان علت این ناکامی چیست؟ چون آن ها هم مثل هزاران نفر دیگر هستند و کاری را انجام می دهند که بسیاری افراد دیگر هم انجامش می دهند. پس برای آنکه اینفلوئنسر باشید ابتدا باید متفاوت از بقیه باشید و متمایز شوید.

 شبکه اجتماعی خود را انتخاب کنید

عملا غیرممکن است که در تمام شبکه های اجتماعی بتوانید موفق باشید. پس به جای آنکه انرژی خود را در شبکه های مختلف هدر بدهید یک شبکه را که با علایق و سلایق شما هم همخوانی بیشتری دارد به عنوان پایگاه اصلی برای اینفلوئنسر شدن انتخاب کنید!

17 مهارت طلایی برای تحمل شرایط سخت در زندگی و كار

خیلی از افراد مشهور در اینستاگرام، هنوز هم در فیسبوک اکانت ندارند؛ با این حال تعداد زیادی فالوئر دارند. چون انرژی و وقت خود را در یک شبکه متمرکز کرده اند.

یک استراتژی برای رسانه اجتماعی ایجاد کنید

برای اینکه اینفلوئنسر شوید صرفا به پست گذاشتن و انتشار مطلب اکتفا نکنید. این نکته بسیار اهمیت دارد که برای انتشار مطالب خود یک استراتژی و برنامه ریزی داشته باشید و هدفمند این کار را انجام دهید. فهرستی از محتواهایی که می خواهید مثلا در سه ماه آینده منتشر کنید آماده کنید.

در مورد چه موضوعاتی بهتر است مطلب منتشر کنید؟ چه عکس هایی را در چه زمانی بهتر است در اینستاگرام بگذارید؟ چند وقت یک بار می خواهید پست بگذارید؟ و سوالاتی از این قبیل.

محتوای پرمحتوا تولید کنید

تولید محتوای مناسب و خوب بخش اعظم وقت شما را خواهد گرفت. اما مطمئن باشید به زحمت و دردسرش می ارزد. چرا که این روزها محتوا حرف اول را می زند. سعی کنید بهترین محتوا را تولید کنید. اگر در اینستاگرام هستید سعی کنید عکسی عالی و درست و حسابی بگیرید.

برای این کار وقت بگذارید و حتی اشکالی ندارد اگر کمی برایش هزینه کنید. اگر این کار را با جدیت انجام دهید و به چشم یک کسب و کار به آن نگاه کنید خرید یک دوربین خوب یا سایر تجهیزات و لوازم ضروری به نظر می رسد.

 در کارتان ثابت قدم باشید

چیزی که در مورد اینفلوئنسر شدن مهم است تداوم و استمرار محتواگذاری است. اگر یک پست عالی منتشر کنید و بعد تا ماه ها خبری از شما نباشد مطمئنا فالوئر زیادی نخواهید داشت.

پس محتوای شما باید منظم و حتی در یک روز خاص با فواصل زمانی مشخص منتشر شود. اینطوری مخاطبان شما در آن زمان منتظر پست جدید شما خواهند بود و فالوئر بیشتری جذب خواهید کرد.

تبلیغ و ترویج محتوا

شما وقت زیادی را برای تولید محتوا صرف خواهید کرد. اما اگر کسی آن را نبیند به چه دردی می خورد؟ پس به یاد داشته باشید، ۲۰% وقتتان را صرف تولید محتوای عالی بگذارید و ۸۰% وقتتان را به تبلیغ و ترویج محتوا اختصاص دهید.

همکاری با اینفلوئنسرها

سریع ترین و راحت ترین راه افزایش مخاطب همکاری کردن با یک اینفلوئنسر معروف تر است. به یاد داشته باشید، این همکاری بیشتر به نفع شما خواهد بود تا فرد اینفلوئنسر.

سعی کنید در مورد یک فرد مشهور مطلب جالبی بنویسید و محتوای جذابی تولید کنید و به نوعی توجه او را جلب کنید تا مطلب شما را منتشر کند. اگر این اتفاق بیفتد آن وقت موج فالوئر به سوی شما گسیل خواهد شد.

با مخاطبان خود تعامل داشته باشید

وقتی مخاطب زیادی ندارید تعامل و گفتگو با آن ها کار ساده ای است. با افزایش فالوئر ممکن است این کار وقت بیشتری بگیرد، اما ارزشش را دارد. سعی کنید به تمام کامنت ها جواب بدهید و هرکس شما را فالو کرد او را فالو بک کنید.

 داده ها را در نظر داشته باشید

محتواهای محبوب شبکه اجتماعی را بررسی کنید و ببیند چه نوع محتوایی با استقبال بیشتری مواجه می شود. چه پست هایی لایک بیشتری می گیرد و چه مطالبی محبوبیت بیشتری پیدا می کند. سعی کنید محتوایتان را متناسب با این تحلیل ها تولید کنید.

حتی می توانید از مخاطبانتان بپرسید چه چیزی را بیشتر دوست دارند.

چگونه اینفلوئنسر شویم

در زمینه‌ای که در آن شور و اشتیاق داریم فعالیت کنیم

برای پاسخ این پرسش که چگونه اینفلوئنسر شویم اولین گام انتخاب مسیری است که می‌توانیم در آن بدرخشیم. باید زمینه‌ای را انتخاب کنیم که دانش و علاقه زیادی نسبت به آن داریم. اینکه کسی کاری را انجام می‌دهد و در آن زمینه موفق است، دلیل موجهی برای ورود شما در همان زمینه نیست.

برای مثال، افرادی که پیج‌های ورزشی و تناسب اندام دارند، فالوئرهای بیشتری جذب می‌کنند. آیا این می‌تواند دلیل موجهی برای ورود شما به این زمینه باشد حتی اگر توانمندی و یا علاقه لازم را نداشته باشید؟ قطعاً خیر.

مهمترین سوالات خواستگاری که دختر و پسر باید از هم بپرسند

شما نمی‌توانید در شبکه‌های اجتماعی یک شخصیت جعلی و دروغین از خود بسازید. بنابراین در حوزه‌ای که در آن توانمند و مشتاقید وارد شوید و در زمینه‌ای که از آن اطلاعات زیادی دارید تولید محتوا کنید.

اطلاعات بایو اینستاگرام

به محض اینکه حوزه فعالیت خود را مشخص کردیم، باید اکانت اینستاگرام خود را به دقت تنظیم کنیم. اولین چیزی که باید توجه ویژه‌ای به آن داشته باشیم نوشتن متنی در بایو است که سریعا مخاطب را به صفحه ما جذب کند. متن بایو باید داستان مسیر ما را به گونه‌ای بیان کند که مخاطب را به خود درگیر نماید.

به یاد داشته باشید که اطلاعات بایو اولین چیزی در صفحه است که فالوئرها و یا شرکت‌ها می‌بینند، پس اگر می‌خواهیم اینفلوئنسر شویم باید متنی ارزشمند تهیه کنیم. برای نمونه تصویر زیر را ببینید.

داستان‌های خود را به اشتراک بگذاریم

اگر فکر می‌کنید که تنها با انتشار پست‌های حاوی عکس می‌توان به اینفلوئنسر تبدیل شد، سخت در اشتباهید. متنی که در ادامه در کپشن می‌نویسیم، به اندازه عکسی که منتشر می‌کنیم اهمیت دارد.

از این فرصت برای بیان داستان‌های خود و ارتباط با فالوئرها و جلب اعتماد آنان و تشویق آنها به تعامل با خود استفاده کنید.

نکته مهم آنجاست که شرکت‌ها برای همکاری با اینفلوئنسرها به به نرخ مشارک توجه بیشتری دارند تا تعداد فالوئرها.

از محتوای جذاب استفاده کنیم

این مورد یکی از پیش‌نیازهای اینفلوئنسر شدن است. در واقع نه تنها تصاویر جذاب باید تولید کنیم بلکه باید تم کلی صفحه خود را نیز مدنظر قرار دهیم .

این بدین معناست که علاوه بر اینکه هر تصویر به تنهایی باید جذاب باشد، در نمای کلی تمام تصاویر در کنار هم نیز باید از جذابیت بصری برخوردار باشند.

به طور مداوم پست منتشر کنیم

یکی دیگر از پیش‌نیازهای اصلی برای اینفلوئنسر بودن، انتشار دائمی محتواست. بیشتر اینفلوئنسرها روزانه، برخی از آنان چند بار در یک روز و تعداد کمی از آنان هفته‌ای چند پست منتشر می‌کنند.

مطالعات نشان می‌دهد که افزایش تعداد دفعات انتشار محتوا موجب افزایش نرخ تعامل نیز خواهد شد. اما وقتی می‌خواهید جدول زمان‌بندی برای صفحه خود تعریف کنید، باید به دقت مسائل را بررسی کنید چرا که برنامه‌ای را باید تعریف کنید که بتوانید در انجام آن پایبند بمانید.

برنامه غیر واقعی که نتوانید آن را پیاده کنید، هیچ کمکی به شما نخواهد کرد. برای برنامه‌ریزی می‌توانید از ابزارهای آنلاین ارسال خودکار پست‌های اینستاگرام کنید.

برنامه Preview رایگان بوده و برنامه Planoly برای 30 عکس در ماه در یک اکانت رایگان است. Buffer اجازه برنامه‌ریزی برای 10 پست در 3 اکانت را به شما می‌دهد.

از هشتگ‌های مناسب استفاده کنیم

هشتگ‌ها اهمیت زیادی دارند چراکه موجب می‌شوند که محتوای ما به کاربران دیگر نیز نمایش داده شود. اینستاگرام به ما اجازه می‌دهد که حداکثر از ۳۰ هشتگ برای یک پست استفاده کنیم. اما سوال اینجاست که از چه هشتگ‌هایی استفاده کنیم؟

به یاد داشته باشد که هشتگ‌هایی با تعداد زیاد جستجو ممکن است کارایی لازم را برای شما نداشته باشند چراکه رقابت در میان تمام پست‌هایی که آن هشتگ را دارند دشوار است.

در عوض به سراغ هشتگ‌هایی بروید که اخیراً محبوب شده‌اند، بدین ترتیب شانس خود را برای بیشتر دیده شدن افزایش می‌دهید.

یک اکانت تجاری بسازیم

اگر قصد ما از دانستن پاسخ این پرسش که چگونه اینفلوئنسر شویم کسب درآمد است باید جدیت خود را برای حضور در این عرصه نشان دهیم و هیچ چیز به اندازه یک اکانت تجاری نمی‌تواند جدیت ما را نشان دهد.

مهمترین مزیت یک اکانت تجاری دسترسی به گزارش‌های آماری هر پست است. به این صورت نه تنها به اطلاعات آماری دسترسی خواهیم داشت بلکه می‌توانیم نرخ تعامل پست‌های خود را نیز ببینیم و بررسی کنیم که انتشار پست در چه روزها و چه ساعت‌هایی بیشترین نرخ مشارکت را به دنبال خواهد داشت.

از استوری‌های اینستاگرام به عنوان یک ابزار استفاده ‌کنیم

بیش از ۲۵۰ میلیون کاربر اینستاگرام هر روز از استوری استفاده می‌کنند. به همین منظور این ابزار به یکی از قدرتمندترین روش‌ها برای جذب فالوئر تبدیل شده است.

حتی افرادی که فالوئر ما نیستند نیز می‌توانند ما را از طریق استوری در اینستاگرام پیدا کنند. اگر بیشتر از 10000 فالوئر داشته باشیم می‌توانیم از ابزار “Swipe up” در استوری‌های خود استفاده کنیم.

آشنایی با ویژگی افراد موفق و فرمول موفقیت شان

همچنین می‌توانیم افراد دیگر را در استوری خود تگ کنیم. در واقع استوری نه تنها ابزاری کاربردی برای برقراری ارتباط است، بلکه میتواند موجب افزایش تعداد فالوئرها نیز بشود.

تعامل معنادار ایجاد کنیم

پایه اصلی شبکه‌های اجتماعی، افراد و نحوه تعامل با آنان است. نرخ مشارکت یکی از مهمترین پارامترها برای اینفلوئنسر شدن است. وقتی کسی برای عکس‌های شما کامنت می‌گذارد، حتماً پاسخ وی را بدهید. در ادامه به ارائه لیستی برای افزایش نرخ تعامل پست‌ها، می‌پردازیم:

  • در کپشن خود از call-to-action استفاده کنید.
  • پست را در زمانی که حدس می‌زنید بیشترین میزان مشارکت را جذب کنید منتشر نمایید.
  • از نظرسنجی در استوری‌های اینستاگرام خود استفاده کنید.
  • اکانت‌های مشابه را فالو کنید و با محتوایی که منتشر می‌کنند تعامل داشته باشید.

برندهای مرتبط را تگ کنید و با آنان در ارتباط باشید

تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر دو مرحله دارد. مرحله اول افزایش تعداد فالوئرها از روش‌های ارگانیک و تشویق آنها به تعامل است. مرحله دوم که از اهمیت بیشتری نیز برخوردار است، پول درآوردن از این روش است.

بنابراین به محض اینکه تعداد فالوئرهایتان به بیش از هزار نفر رسید، فعالیت خود را آغاز کنید. می‌توانید به برندهایی که فکر می‌کنید در زمینه مرتبط با شما فعالیت دارند، مخصوصاً آنهایی که تجربه کار با اینفلوئنسرها را دارند، پیام بدهید.

شاید در ابتدا کار آسانی نباشد اما نتیجه حاصل از این فعالیت‌ها شما را در ادامه سورپرایز خواهد کرد.

همچنین می‌توانید از پلتفرم‌هایی برای ارتباط با برندها و شرکت در کمپین‌های آنان استفاده کنید. در ایران پلتفرم باکس ادز، بستری مناسب برای اینفلوئنسرها و شرکت‌ها فراهم آورده است.

به هیچ وجه فالوور نخریم

بدترین پاسخ ممکن به پرسش چگونه اینفلوئنسر شویم خریدن فالوور است. اگر می‌خواهیم اینفلوئنسری باشیم که بتوانیم از این راه کسب درآمد کنیم، جذب فالوور از راه‌های ارگانیک، بهترین گزینه است.

البته این راه آسانی نیست و یک شبه نمی‌توان تعداد فالوئر مدنظر را به دست آورد. اما راه رسیدن به موفقیت هم راهی هموار و ساده نیست.

فالوئرهای خریدارای شده ممکن است به رشد ما صدمه بزنند چرا که تعامل لازم را با ما نخواهند داشت.

شش نکته برای تبدیل شدن به یک اینفلوئنسر زیرنویس فارسی

 

چطور از اینفلوئنسری کسب درآمد کنیم

حالا که می‌دانیم چه مسیری را باید پیش برویم، کم کم می‌توانیم به کسب درآمد از اینستاگرام هم امیدوار باشیم. برای اینکه بهتر متوجه بشویم که چطور از اینفلوئنسری کسب درآمد کنیم، لازم است نمونه‌های مختلفی که در این باره می‌شناسیم را با دقت بیشتری دنبال کنیم و متوجه شویم چه چیزی صفحه آنها را برای تبلیغات جذاب می‌کند؟

اغلب این افراد توان خوبی برای تولید محتوای تصویری دارند و صاحبان کسب و کارها می‌دانند که آنها می‌توانند درباره محصول یا خدمات آنها پست جذابی بسازند.

اغلب این افراد ارتباطهای خوبی ساخته‌اند و اعتماد مخاطبانشان را با صداقت و انتشار اطلاعات درست جلب کرده‌اند. بنابراین می‌توانند پیشنهادهای خودشان را مطرح کنند و به اعتماد فالوورهایشان آسیب نزنند.

برای شروع کسب درآمد از اینفلوئنسری هم می‌توانید منتظر برندها بمانید تا به سراغ شما بیایند و هم می‌توانید خودتان دست به کار شوید و در پروژه‌هایی که احساس می‌کنید می‌توانید موثر باشید پیشنهاد همکاری بدهید.

همه مواردی که گفته شد باید با خلاقیت شما همراه شود. هیچ کس جز خود ما نمی‌تواند بهترین راه و بهترین ایده‌ها را در اختیار ما بگذارد تا بدانیم چگونه اینفلوئنسر شویم؟ چرا که ما توانایی‌های خودمان را می‌شناسیم و می‌دانیم که چه ایده‌ای را به بهترین شکل می‌توانیم اجرا کنیم.

 

اینفلوئنسر کیست؟

در واقع اینفلوئنسرها یا Influencers افرادی محبوب و شناخته شده در شبکه‌های مجازی هستند که افراد زیادی را به خود جذب کرده و معمولا دنبال‌کنندگان زیادی دارند.

با چه ابزارهایی بازاریابی محتوا را توسعه دهیم؟

اینفلوئنسر مارکتینگ شاخه ای از علم مارکتینگ و بازاریابی است که تمرکزش را بر اشخاص خاصی در جامعه قرار می دهد. اینفلوئنسرها یعنی افراد تاثیرگذار در جامعه که می توانند افراد مشهوری مثل ورزشکاران، بازیگران یا خواننده ها باشند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

24 بهمن 1400

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *