افتتاح حساب ترکیه
پرده مناسب خانه های کم نور

برای انتخاب پرده مناسب خانه های کم نور قطعا شما قدرت انتخاب محدودتری خواهید داشت. چون اگر خانه شما کوچک با روشنایی کم است باید حتما از پرده های متناسب با فضای خانه خود استفاده کنید. بهترین مدل پرده برای خانه های کم نور پرده های حریر و نازک و با رنگ های روشن است. شادمگ در این بخش چند راهنمایی به شما ارائه کرده تا با استفاده از این نوع پرده ها فضای خانه شما دلبازتر و روشن تر به نظر برسد.

پرده مناسب خانه های کم نور

قطعا برای خانه های کم نور و با پنجره های کوچک، قوانین شما برای دکوراسیون و انتخاب پرده مناسب خانه های کم نور باید متفاوت تر و اصولی تر باشد. چرا که اگر چیدمان و دکور شما و پرده مناسب خانه های کم نور مناسب انتخاب نشود نه تنها در افزایش شدت نور در خانه تاثیری نخواهد داشت بلکه ممکن است انتخاب اشتباه پرده شما باعث از بین رفتن حداقل نور خانه هم شود و کم نور تر از قبل شود. پس برای انتخاب مناسب باید دقت بیشتری کنید.

پرده زبرا - پرده مناسب خانه های کم نور

حتما شما هم در خانه هایی که نور در آن وجود ندارد ،خیلی زود خسته و کلافه می شوید. نور می تواند انرژی را به خانه تزریق کرده و سلامت روان شما را تامین کند. روشنایی در دکوراسیون بیش از آنچه تصور می‌شود مهم است. پس لازم است در پر رنگ کردن این عنصر مهم تلاش بیشتر کنید.

امروزه با فراوانی ساخت و ساز در شهرهای پرجمعیت و بی کیفیتی برخی آپارتمان ها ، توجه به داشتن برخی المان های مهم همچون پنجره در خانه ها کم شده است. شاید قرعه به نام شما افتاد و شما هم صاحب آپارتمانی شدید که پنجره های کوچک داشته و به خوبی نور را به داخل هدایت نمی کند. این مطلب شادمگ به شما کمک می کند تا بهترین مدل پرده را مناسب خانه های کم نور انتخاب کنید طوری که با هدایت درست نور به خانه، از بیشترین میزان روشنایی طبیعی و نور خورشید لذت ببرید.

اگر برای خانه خود دنبال جدیدترین و زیباترین مدل پرده پذیرایی میگردید سری به شادمگ بزنید. ما به شما نمونه های زیبا ارائه میکنیم.

بهترین جنس پرده مناسب خانه های کم نور

پرده ها‌ی مجلسی معمولاً از مواد سنگین‌تری ساخته می‌شوند و طراحی آن‌ها به گونه‌ای است که اجازه عبور نور در روز و خروج گرما در ماه‌های سرد را نمی‌دهند پس به همین دلیل پارچه‌های مجلسی مانند مخمل، تافته‌های ضخیم و… نمی‌توانند گزینه مناسبی برای شما باشند.

حریر - پرده مناسب خانه های کم نور

پرده‌ حریر ، تور و تافته‌های نازک و سبک اما، بیشتر غیر رسمی هستند، از مواد سبک‌تری مثل پنبه ساخته می‌شوند و نور را به خوبی از خود عبور می‌دهند پس گزینه مناسب تری برای آپارتمان شما هستند که البته غیر رسمی و اسپرت هستند.

بهترین محل برای نصب پرده خانه های کم نور

مردم دوست دارند پرده‌هایشان را به طور مستقیم بالای چارچوب پنجره از میل پرده آویزان کنند. ولی شما می‌توانید برای بلندتر نشان دادن ارتفاع اتاق از ترفند‌های دیداری مثل وصل کردن میل پرده، درست در زیر سقف استفاده کنید. این مسئله باعث می‌شود چشم‌ها راه بیشتری را تا بالا طی کنند و در نتیجه فضای اتاق به نظر بلندتر می‌آید.

پرده حریر - پرده مناسب خانه های کم نور

به جای این که پرده‌ ها را فقط در چارچوب پنجره نصب کنید، آن‌ها را ۶ تا ۸ اینچ (۱۵ تا ۲۰ سانتی متر) بزرگتر از قالب اصلی در‌آورده و آویزان کنید تا پنجره‌تان و در نتیجه اتاقتان بزرگ‌تر از طراحی اصلی به نظر برسد. با شکل دادن پنجره به وسیله پرده‌ها، می‌توانید ورود و خروج نور را بهتر کنترل کنید و در داشتن فضایی روشن و دوستانه موفق‌تر عمل کنید.

رنگ مناسب برای پرده پنجره‌ های کوتاه و کم نور

قطعا با توجه به شرایط آپارتمان شما، رنگ‌های روشن و شاداب که با دکوراسیون منزل شما هماهنگ باشد و البته با کمترین طرح و گل و یا پارچه‌هایی که از خودشان طرح دارند مناسب است.

عوامل مهم برای انتخاب پرده مناسب خانه های کم نور

هارمونی رنگ

اگر می‌خواهید خانه خود را براساس یک سبک مشخص دیزاین کنید، لازم است که تمام لوازم منزل را در تناسب کامل با آن سبک انتخاب کنید. این قاعده در مورد تناسب رنگ وسایل منزل با رنگ ساختمان و دیوارهای آن نیز جاری است. اساسا ایجاد تناسب و هارمونی میان تمام مولفه‌ها و جزئیات خانه ضروری است.

آشنایی با انواع مختلف و شیک ترین گلدان های دکوری

نکته بسیار مهم این است که حتی اگر می خواهید از تضاد رنگی بین رنگ ساختمان و دیوارهایش با لوازم منزل استفاده کنید، باید این تضاد دارای معنی و مفهوم باشد، چرا که نبود هارمونی رنگی بین رنگ دیوارهای خانه و لوازم منزل و همچنین نبود معنی و مفهوم در تضاد رنگی، نسبتی با زیبایی نداشته و صرفا فضایی شلوغ ایجاد خواهد شد.

خوب است بدانید که بعد از تناسب و هارمونی رنگ‌ها در خانه شما، پرده نیز به این دلیل که به شکل عمودی دیوار خانه را می‌پوشاند، یکی از مولفه‌هایی است که به زیبایی خانه شما کمک می‌کند. دقت داشته باشید که به هر میزان که پرده خانه شما تطابق بیشتری با اصول و قواعد هارمونی رنگ‌ها داشته باشد، فضای خانه شما زیباتر و دلنشین‌تر خواهد شد.

همچنین شما باید علاوه بر رعایت تناسب و هارمونی رنگ پرده با دیوار ها و لوازم خانه، مواردی از قبیل ابعاد، جنس و طرح پرده را هم دقت داشته باشید تا بتوانید با انتخاب بهترین پرده برای خانه خود، دکوراسیون خانه را به بهترین وجه دیزاین کنید. بهترین رنگ پرده برای خانه های کم نور رنگهای روشن و شاد است تا به ورود نور در خانه کمک بیشتری کند. پرده هایی با گل های کمتر و طرح های ساده تر بهترین گزینه برای پرده خانه های کم نور هستند. البته قبل از خرید پرده ساده باید نکاتی را در نظر گرفت تا بتوان انتخاب مناسبی داشت.

پرده سبز - پرده مناسب خانه های کم نور

مساحت خانه و انتخاب پرده مناسب خانه های کم نور

پس از تعیین سبک دکوراسیون خانه، با در نظر داشتن مساحت خانه خود، پرده متناسب با آن را تهیه کنید. با انتخاب پرده‌هایی با رنگ روشن یا پرده‌هایی از جنس حریر هم‌رنگ خانه شما، در صورت کوچک‌بودن مساحت خانه، فضای خانه شما بزرگ‌تر به‌نظر رسیده و دلبازتر خواهد بود.

انتخاب پرده با در نظر گرفتن این موارد، علاوه‌بر اینکه موجب صرفه‌جویی در هزینه‌ها می‌شود، باعث شیک و بزرگ‌تر دیده‌شدن خانه شما می‌شود. در صورت نازک و نورگیر بودن پرده انتخابی شما، امکان استفاده از نور وارد شده از پنجره به خانه نیز میسر می‌شود.

وجود رنگ‌های روشن در فضای یک خانه کوچک و تابش نور بیشتر به آن، موجب بزرگ‌تر دیده‌شدن آن خانه کوچک می‌شود، بنابراین جنس و رنگ پرده در روشن و بزرگ به‌نظر رسیدن خانه و همچنین زیبایی آن بسیار موثر است.

ارتفاع سقف

باید در تهیه پرده برای خانه کم‌نور خود به ارتفاع سقف خانه دقت کنید. اگر ارتفاع سقف خانه شما کم است، برای بلندتر دیده شدن سقف خانه و شیک‌تر به نظر رسیدن دکوراسیون خانه، فقط یک قاب چوب ساده را به عنوان چوب پرده مورد استفاده قرار دهید و هرگز سمت والان و پرده‌های دارای نقش و نگار زیاد نروید.

ارتفاع سقف و بلندی و کوتاهی آن به‌عنوان یک عامل مهم در تأمین نور محیط معرفی می‌شود. به همین دلیل بهتر است انواع لامپ مناسب برای سقف‌های گوناگون را بشناسید و بر اساس آن اقدام به خرید لامپ کنید. برای شناخت انواع لامپ مناسب برای سقف‌های گوناگون، توصیه می‌کنیم از مقاله لامپ مناسب سقف کوتاه کمک بگیرید.

مدل پرده پانچی به‌ عنوان محبوب ‌ترین و جدید ترین نوع پرده ‌ها به بازار ارائه شده‌ اند که از طراحی ظاهری شیک و ساده ای برخوردار هستند. اطلاعات بیشتر در مورد این نوع پرده ها را در شادمگ جستجو کنید.

اندازه پرده مناسب خانه های کم نور

مورد بعدی که راجع به انتخاب پرده‌ها باید در نظر بگیرید این است که حتی اگر پنجره‌ها به طور کامل دیوار را احاطه نکرده باشند، شما می‌توانید از نوعی پرده استفاده کنید که پنجره را از بالا تا پایین بپوشاند، چون این کار باعث می‌شود برای مخاطب خطای دید ایجاد شود و فضای منزل شیک‌تر و زیباتر شود.

نصب پرده از سقف - پرده مناسب خانه های کم نور

باتوجه ‌به این مقدمه در این مقاله قصد داریم به بررسی تأثیر پرده‌ها بر روشنایی خانه‌ها، به‌خصوص خانه‌های کم‌نور بپردازیم. شما اگر در پی یافتن پرده مناسب برای خانه‌های کم‌نور هستید، با ما همراه باشید.

نبایدهای انتخاب پرده برای خانه‌ های کم‌نور

پرده‌های کلفت

استفاده از پرده‌های کلفت و متمایل به تیره در خانه‌ کوچک نمی‌تواند گزینه مناسبی باشد. در کنار حالت‌های ذکر شده لازم است اشاره کنیم پرده‌هایی هم که نقش و نگارشان برگرفته از گل‌ها و گیاهان است، برای منازل کوچک مناسب نیستند و در عوض هرچقدر پرده حالتی ساده‌تر و رنگ روشن‌تر داشته باشد، زیبایی و تناسب بیشتری خواهد داشت.

پرده سنگین

یادتان باشد که پرده تیره و سنگین هیچ کمکی به دیزاین خانه کم‌نور شما نمی‌کند و بیشتر به تاریکی آن می‌افزاید. برعکس پرده‌های روشن و نازک باعث انتشار نور طبیعی در فضای خانه کم‌نور شما شده و بر روشنایی آن می‌افزاید. لزومی ندارد حتما از پارچه حریر برای پرده خانه کم‌نور خود استفاده کنید. پرده‌های دوخته شده از پارچه‌های پنبه‌ای و کتانی با رنگ روشن نیز فضای خانه کم‌نور شما را روشن می‌کنند.

راهنمای کامل خرید مدل های تخت کنار مادر و ویژگی های آن

پرده تیره

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه کم نور، برای روشن کردن فضای خانه باید از استفاده از پرده‌های دارای رنگ تیره و سنگین پرهیز کرد، چون موجب تاریکی اتاق‌ها می‌شود. فقط به فکر پرده‌هایی با رنگ روشن باشید؛ پرده‌هایی با رنگ‌های زرد گرم و آبی ملایم هستند که فضای هر خانه و اتاق کم‌نور را دلبازتر می‌کنند. اگر دغدغه انتشار کامل نور در فضای خانه و همچنین دغدغه حریم خصوصی خود را دارید، جای نگرانی نیست، این رنگ پرده‌ها هر دو دغدغه شما را برطرف می‌کنند.

بی توجهی به رنگ دیوار

تطابق رنگ پرده‌ها با دیوارهای خانه‌های کم‌نور، فارغ از تیره‌تر یا روشن‌تر بودن به هر جهت الزامی است. یعنی اگر رنگ دیوار خانه شما گرم بود، رنگ پرده‌ها نیز باید گرم باشد و اگر رنگ دیوارها سرد بود، باید رنگ پرده‌ها هم سرد باشد. در هر دو حالت فرقی ندارد که رنگ پرده‌ها از رنگ دیوارها روشن‌تر است یا تیره‌تر.

پرده ضخیم -

استفاده از پرده‌های دولایه در فضاهای کم نور اشتباه است و پرده‌های نازک و یک لایه مناسب است؛ پس قبل از اینکه برای پنجره اتاق خود پرده بخرید مشخص کنید که چه میزان نور در اتاقتان لازم دارید. همیشه به یاد داشته باشید که جنس پرده شما وابسته به این است که چه میزان نور می‌خواهید در اتاق خود داشته باشید.

برای ایجاد یک فضای خلوت با حریم خصوصی بیشتر باید به سراغ پرده‌هایی با جنس پارچه‌های ضخیم‌تر از سایر انواع پارچه‌های پرده‌ای رفت. پرده‌های برزنتی، مخملی و کتان نمونه‌های خوبی برای پارچه پرده‌ای چنین فضاهایی هستند. همچنین فضای جاهایی مثل اتاق پذیرایی و آشپزخانه نور بیشتری را می‌طلبد؛ بنابراین پارچه پرده‌های این اتاق‌ها باید از جنس پارچه‌های نازک و سبک همچون پارچه‌های نخی، پنبه‌ای، نایلونی و ساتن باشد.

روش‌ نصب پرده مناسب خانه های کم نور

۳ روش نصب پرده و جنس مناسب آن برای افزایش نور در خانه‌های کم‌نور وجود دارد که به شرح زیر هستند:

نصب پرده کمی بالاتر از چارچوب پنجره

نصب پرده کمی بالاتر از چارچوب پنجره، می‌تواند به افزایش نور خانه‌های کم‌نور کمک کند. کافی است عوض اینکه پرده‌ها را در چارچوب پنجره قرار دهید، به اندازه ۶ تا ۸ اینچ (۱۵ تا ۲۰ سانتی‌متر) پرده‌ها را از اندازه اصلی چارچوب پنجره بزرگتر بگیرید. این کار باعث می‌شود پنجره و متعاقب آن اتاق‌های خانه شما بزگ‌تر از اندازه واقعی خود دیده شوند.

این کار باعث می‌شود که پرده‌ها به پنجره‌ها شکل و ساختار بدهند. این شکل‌دهی، به کنترل نور ورودی و خروجی کمک کرده و موجب می‌شود فضای خانه شما روشن و دوستانه به‌نظر بیاید.

نصب پرده نزديك به سقف

برای اینکه سقف خانه بلندتر دیده شود، بخصوص برای بزرگ‌تر نشان‌دادن خانه‌های کوچک یا زمانی که سقف خانه کوتاه است، بهتر است میل پرده نزدیک به سقف نصب شود.

نصب پرده روي ديوار بین پنجره و سقف

اگر بین پنجره و سقف، دیوار باشد در معمول‌ترین حالت میل پرده در جایی بین قاب پنجره و سقف نصب می‌شود. یعنی اگر فاصله بین قاب پنجره و سقف را نصف کنید جاییست که در اغلب مواقع میل پرده نصب می‌شود. هرچند این قانون اغلب برای مواقعی است که این فاصله بیش از ۳۰ سانتی‌متر باشد.

اتاق تاریک - پرده مناسب خانه های کم نور

اگر پرده چند سانتی‌متر از زمین فاصله داشته باشد موجب می‌شود سقف خانه کوتاه‌تر به نظر برسد. این نکته را بخصوص در اتاق نشیمن و پذیرایی حتما رعایت کنید چرا که دکوراسیون این فضاها معمولا رسمی‌تر از سایر فضاهای خانه است.

تناسب جنس پرده با اتاق

تناسب جنس پرده با وضعیت اتاق‌های خانه شما، میزان نور ورودی به اتاق‌های کم‌نور را بهینه می‌کند. از آن‌جا که جنس پرده‌های مجلسی از مواد سنگین‌تری است و نوع طراحی آنها اغلب مانع عبور نور در روز و خروج گرما در زمستان می‌شود، پرده‌های دوخته‌شده از پارچه‌هایی نظیر مخمل و تافته‌های ضخیم که عمدتا مجلسی هستند، چندان برای خانه‌های با نور کم مناسب نیستند.

پرده‌ مناسب برای خانه‌های کم‌نور عمدتا پرده‌های حریر، تور و تافته‌های نازک و سبک هستند (معمولا ظاهری غیررسمی و اسپرت دارند)، چون مواد تشکیل‌دهنده پارچه این پرده‌ها بیشتر از مواد اولیه سبکی همچون پنبه است که نور از آن خیلی بهتر رد می‌شود. استفاده از پرده‌های متناسب با فضای خانه شما، موجب می‌شود که خانه کم‌نور شما روشنایی کافی را به‌دست بیاورد. در چنین خانه‌هایی به‌جای پرده‌های ضخیم و تیره‌رنگ، بهتر است از پرده‌ حریر و نازک رنگ روشن استفاده شود. استفاده از چنین پرده‌هایی قطعا به دلبازتر و روشن‌تر شدن فضای خانه کم‌نور شما کمک می‌کند.

طرح مناسب پرده مناسب خانه کم نور

 انتخاب پرده‌های با طرح و رنگ مناسب برای پنجره اتاق‌هایی که نور بسیار کمی را به اتاق منتقل می‌کنند، الزامی است. شرایط خانه کم‌نور شما ایجاب می‌کند که شما از رنگ‌های روشن و شاداب که متناسب دیزاین خانه شما است و بدون طرح نقش است، برای پرده‌های خانه خود بهره ببرید.

چیدمان پاییزی منزل با ایده هایی جذاب و بدون هزینه

نور نقش مهمی در طراحی ساختمان دارد. تفاوت قیمت خانه‌های نورگیر با خانه‌هایی که نور کافی ندارند، اهمیت این مسئله را بهتر نشان می‌دهد. طراحی نورگیر ساختمان علاوه بر تأمین نور کافی، حس و حال متفاوتی به یک فضا می‌بخشد.

استفاده از رنگ سفید و روشن در خانه کم نور

یکی از مهم‌ترین مواردی که در روشنایی اتاق شما تاثیر دارد، رنگ‌های روشن است. استفاده از تنالیته‌های رنگ‌های گرم و تیره، صمیمیت و گرمای اتاق را زیاد می‌کند. همچنین باعث تاریک‌تر شدن اتاق می‌شود. برای اینکه روشنایی مطلوبی در اتاق داشته باشید و اتاق شما بزرگ‌تر به نظر برسد، از رنگ‌های روشن استفاده کنید.

روشن‌تر شدن خانه با وسایل و مبلمان سفید

هنگام خرید وسایل خانه به یاد داشته باشید که رنگ وسایل مهم اتاق، سفید و یا رنگ‌های روشن باشند. هنگامی که از مبلمان سفید استفاده می‌کنید، دیوار پهن‌تر و بلندتر به‌نظر می‌رسد. همچنین باعث می‌شود اتاق کمی بزرگ‌‎تر و روشن‌تر به نظر برسد.

سقف سفید رنگ؛ راه حلی برای اتاق‌های تاریک

استفاده از رنگ تیره در سقف، باعث لوکس‌ شدن خانه می‌شود. اما برای خانه‌های کوچک که نورگیری خوبی ندارند، رنگ سفید پیشنهاد می‌شود. همان‌طور که ‌می‌دانید رنگ سفید سقف باعث می‌شود ارتفاع آن بلندتر و اتاق بزرگ‌تر به نظر برسد. در نتیجه فضای اتاق روشن‌تر و دلبازتر خواهد شد.

فرش و قالیچه‌هایی با رنگ روشن

رنگ‌های مورد استفاده برای کف اتاق را فراموش نکنید. اگر کف اتاق با رنگ تیره پوشانده شود، احساس سنگینی و تاریکی را ایجاد می‌کند.

 در صورتی که استفاده از رنگ روشن برای کف زمین، نور بیشتری در اتاق ایجاد می‌کند و فضا روشن‌تر می‌شود. بهتر است رنگ فرشی که در زمین قرار دارد روشن باشد. اگر از فرش استفاده نمی‌کنید از پارکت یا سرامیک رنگ روشن استفاده کنید.

از لامپ‌های بیشتری استفاده کنید

در اتاقی که پنجره وجود ندارد شما مجبورید، روشنایی اتاق را زیاد کنید. به عنوان مثال از لامپ‌های بیشتری استفاده کنید. بیشتر شدن روشنایی باعث می‌شود فضا، بزرگ‌تر به نظر برسد. اهمیت نورهای مخفی در نورپردازی اتاق‌های کم نور را فراموش نکنید.

اتاق خواب - پرده مناسب خانه های کم نور

روشن‌تر شدن اتاق با استفاده از آینه

راه‌حل دیگر برای روشن‌تر شدن خانه کم‌ نور، استفاده از آینه است، زیرا باعث انعکاس نورهای مختلف در فضا می‌شود. به طور مثال، می‌توانید آینه را در جایی که نور از نورگیر اتاق دیگر می‌تابد قرار دهید. در این صورت انعکاس نور طبیعی در آینه باعث پرنورتر شدن فضای اتاق می‌شود. جایی که آینه‌ها قرار می‌گیرند، مانند یک پنجره‌ کوچک است که باعث باز شدن فضا می‌شود.

از پرده‌های سبک استفاده کنید

شاید استفاده از پرده در اتاق‌های پنجره‌دار ضروری باشد. اما استفاده از پرده‌های سنگین و تیره ضرورتی ندارد. با استفاده از پرده‌های سبک و روشن اتاق را روشن نگه دارید.

کلام آخر

در این مقاله تلاش کردیم به بررسی تأثیر پرده‌ها بر میزان نور اتاق‌های کم‌نور و پرده مناسب برای خانه‌های کم‌نور بپردازیم. به همین منظور جنس مناسب و نحوه نصب درست پرده‌ها را شرح دادیم و توضیح دادیم که چگونه می‌توان یک پرده مناسب انتخاب کرد. بنابراین بهتر است هنگام خرید پرده به‌دقت مکان خانه و جهت ساختمان را مدنظر قرار دهید تا بتوانید به طور بهینه‌ای از میزان نور ورودی به خانه خود استفاده کنید.

پرده سلطنتی - پرده مناسب خانه های کم نور

سؤالات متداول

چه نوع پرده‌هایی مناسب اتاق‌های کم نور هستند؟

پرده تیره و سنگین هیچ کمکی به دیزاین خانه کم‌نور شما نمی‌کند و بیشتر به تاریکی آن می‌افزاید. برعکس پرده‌های روشن و نازک باعث انتشار نور طبیعی در فضای خانه کم‌نور شما شده و بر روشنایی آن می‌افزاید. لزومی ندارد حتما از پارچه حریر برای پرده خانه کم‌نور خود استفاده کنید. پرده‌های دوخته‌شده از پارچه‌های پنبه‌ای و کتانی با رنگ روشن نیز فضای خانه کم‌نور شما را روشن می‌کنند.

چه رنگ پرده‌هایی می‌تواند باعث روشن شدن اتاق‌های تاریک شود؟

در طراحی دکوراسیون داخلی خانه کم‌نور، برای روشن کردن فضای خانه باید از استفاده از پرده‌های دارای رنگ تیره و سنگین پرهیز کرد، چون موجب تاریکی اتاق‌ها می‌شود. فقط به فکر پرده‌های با رنگ روشن باشید؛ پرده‌هایی با رنگ‌های زرد گرم و آبی ملایم هستند که فضای هر خانه و اتاق کم‌نور را دلبازتر می‌کنند.

آیا پرده‌ها باید روشن‌تر یا تیره‌تر از دیوارها باشند؟

خیر، تطابق رنگ پرده‌ها با دیوارهای خانه‌های کم‌نور فارغ از تیره‌تر یا روشن‌تر بودن به هر جهت الزامی است. یعنی اگر رنگ دیوار خانه شما گرم بود، رنگ پرده‌ ها نیز باید گرم باشد و اگر رنگ دیوارها سرد بود، باید رنگ پرده‌ها هم سرد باشد. در هر دو حالت فرقی ندارد که رنگ پرده‌ها از رنگ دیوارها روشن‌تر است یا تیره‌تر.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

3 تیر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

2 دیدگاه

 • شایسته حقانی:

  ممنون از مطالب عالی تون

  پاسخ
  • سیده سمانه جلیلی:

   خوشحالیم که مطالب سایت مورد پسند شماست

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *