افتتاح حساب ترکیه
روش تشخیص هندوانه شیرین

روش تشخیص هندوانه شیرین یک هنره. هر کسی نمیتونه بین کلی هندونه یه هندونه خوشمزه و آبدار انتخاب کنه. ولی آیا می دونستید این کار چند تا ترفند داره که اگه یاد بگیرید خیلی راحت می تونید بهترین هندونه رو انتخاب کنید. به شادمگ اعتماد کنید و ترفندهای ما رو خوب یاد بگیرید.

هندوانه و روش تشخیص شیرین ترین و آبدارترین هندوانه

یکی از میوه‌های خنک و خوشمزه برای رفع تشنگی در تابستان، هندوانه است. هرچند که زمستان، مخصوصاً شب یلدا هم، مردم سعی می‌کنند این میوه را تهیه کرده و یا با نگهداری هندوانه در سفره خود داشته باشند. تشخیص هندوانه خوب از قدیم تا الان، به عنوان یک تخصص در بین ما ایرانی‌ها به شمار می‌رود.

هندوانه روی بوته - روش تشخیص هندوانه شیرین

افراد زیادی ادعا دارند که می‌توانند به راحتی هندوانه خوب و شیرین را از بین بقیه، تشخیص داده و جدا کنند. به هرحال، در ادامه این مقاله، می‌خواهیم باهم بررسی که کنیم که به کمک چه روش‌هایی می‌توان یک هندوانه خوشمزه و شیرین را تشخیص داد.

البته اگر بدون اطلاعات کافی بخواهید هندوانه بخرید، بعد از بردنش به منزل فقط باید دعا کنید که وقتی آن را برش زدید خیار سفید تحویل نگیرید. همه افرادی‌ که حداقل یک‌بار هندوانه سفید یا بی‌مزه خریده‌اند می‌دانند چه ضد حال بزرگی است؛ بنابراین با ما همراه باشید تا ترفند‌های خریدن هندوانه شیرین را بشناسید.

خنک کردن خانه بدون کولر با چند ترفند ساده ؛ نه پول برق بده نه کولر بخر !

طرز تهیه اسموتی هندوانه را در این شادمگ با شما به اشتراک گذاشتیم تا در این روزهای گرم از خنکای این نوشیدنی حسابی لذت ببرید.

انواع هندوانه - روش تشخیص هندوانه شیرین

ترفند ساده برای تشخیص هندوانه شیرین

هندوانه های شیرین - روش تشخیص هندوانه شیرین

شکل هندوانه را بررسی کنید

هندوانه‌ای را بردارید که شکلی یکنواخت داشته باشد. هندوانه باید محکم و متقارن باشد. همه جای آن را بررسی کنید؛ اگر نشانی از کبودی، بریدگی، تورفتگی یا هر نشانه غیرطبیعی می‌بینید آن را نخرید.

نگران ریختن آب هندوانه روی مبل نباشید. تمیز کردن مبل با جوش شیرین یکی از روش های مناسب برای از بین بردن بوی بد مبل، خوشبو کردن مبل و تمیز کردن لکه های ساده است.

اندازه و وزن هندوانه را بسنجید

هندوانه را بلند کنید و نگه دارید. هندوانه باید نسبت به اندازه‌اش سنگین‌تر باشد، این نشان می‌دهد که آبدار است و به خوبی رسیده است. دو هندوانه را با اندازه مساوی بردارید. هر کدام سنگین‌تر بود آن را انتخاب کنید.

آب هندوانه بکی از بهرتین نوشیدنی هاست که برای رفع عطش خیلی موثر است. ما در مطلب نوشیدنی های ماه رمضان این نوشیدنی را به شما معرفی کردیم.

هندوانه فروشی - روش تشخیص هندوانه شیرین

برای روش تشخیص هندوانه شیرین به‌ دنبال لکه بزرگ زردرنگ باشید

هر هندوانه معمولا یک لکه دایره‌ای بزرگ زردرنگ دارد. این درست همان بخشی از هندوانه است که با زمین تماس داشته است و بنابراین در زیر نور آفتاب رسیده است. اگر این لکه سفید باشد یا اصلا وجود نداشته باشد، بدان معنا است که هندوانه زود برداشت شده است و کاملا رسیده نیست.

لکه زرد هندوانه - روش تشخیص هندوانه شیرین

رنگ پوست هندوانه را بررسی کنید

رنگ پوسته بیرونی هندوانه را بررسی کنید. درباره هندوانه سبز راه‌راه، هر چه رنگ سبز آن تیره‌تر باشد، رسیده‌تر است. این موضوع درباره هندوانه سفید همدان و برخی هندوانه‌هایی که رنگ سبز روشن دارند صدق نمی‌کند. همچنین رنگ پوست هندوانه باید مات و کدر باشد.

بدون نیاز به دستگاه ، میوه خشک با کیفیت درست کن !

دنبال لکه‌های شبکه‌ای بگردید

دنبال نشانه‌هایی از لکه‌های قهوه‌ای که به‌شکل شبکه‌ای تنیده‌شده در کنار هم و به‌شکل خطوط (نه خراشیدگی) هستند بگردید. این لکه‌ها نشان می‌دهند که زنبورها بارها روی گل هندوانه گرده‌افشانی کرده‌اند. هرچه گرده‌افشانی بیشتری انجام‌شده باشد، میوه شیرین‌تر است.

ترفند ضربه‌زدن برای روش تشخیص هندوانه شیرین می‌تواند کمک‌کننده باشد

این ترفند کمی تخصص می‌خواهد، اما افرادی‌ که تجربه دارند، آن را بهترین روش می‌دانند. دستتان را مشت کنید و با بند انگشت به هندوانه ضربه بزنید.

ضربه زدن به هندوانه - روش تشخیص هندوانه شیرین

به صدای آن گوش دهید. اگر هندوانه رسیده باشد صدای عمیق و زیر تولید می‌کند نه بم. صدای بم یعنی هندوانه هنوز نرسیده است و صدای بم توخالی یعنی هندوانه بیش‌ از حد رسیده است و حالت پوک به خودش گرفته است.

دم هندوانه را بررسی کنید

اگر دم هندوانه روی آن هست و از ته آن را نبریده‌اند، آن را بررسی کنید. چنان چه این ساقه کوچک سبز و تر باشد یعنی هندوانه را زود برداشت کرده‌اند. اگر کاملا خشک است یعنی هندوانه رسیده است.

با استفاده از شکلک های مختلف هندوانه و تزئین آن می توانید میز عصرانه خوشمزه برای دورهمی را شکیل تر کنید.

هندوانه نارس - روش تشخیص هندوانه شیرین

نکته مهم، هندوانه به شرط چاقو نخرید

هرگز از فروشنده درخواست نکنید که هندوانه را قاچ کند. ممکن است چاقو آلوده باشد و هندوانه را آلوده کند. از آنجا که این میوه قابل‌ شست‌وشو نیست، اجازه این کار را ندهید. همچنین پس از خرید هندوانه حتما پوست آن را بشویید و بعد آن را قاچ کنید.

هندوانه آسیب‌دیده یا خراب را بشناسید

هندوانه‌هایی‌که در هنگام حمل آسیب دیده‌اند یا از اول خراب و پوسیده بوده‌اند را نخرید. خوردن این هندوانه‌ها می‌تواند خطرناک باشد. اگر علائم زیر را در هندوانه مشاهده کردید آن را خریداری نکنید:

روش صحیح تنظیم دمای آب مناسب ماشین لباسشویی ؛ آب سرد مناسب تره یا گرم ؟

هندوانه شیرین - روش تشخیص هندوانه شیرین

لکه‌ها و نقاط تیره‌رنگ: این لکه‌ها ممکن است نشانه وجود قارچ یا باکتری باشد.

گوشت خیس و لزج: اگر گوشت هندوانه از هم متلاشی شده است، بافت آن پیوسته و ترد نیست و رنگ آن کاملا یا در برخی جاها تیره است، ممکن است به دلیل رشد قارچ یا اشباع‌شدن هندوانه با آب باشد.

لکه‌های خوشه‌ مانند: این اشکال شبیه نقطه‌هایی دایره‌ای هستند که احتمال دارد به‌دلیل ویروس ایجاد شده باشند.

نقاط سفید یا قهوه‌ای روشن: این ممکن است به صورت الگویی نامنظم از نقاط سفید تا قهوه‌ای روشن باشد که ممکن است به‌دلیل تغذیه حشرات باشد.

قاچ هندونه - روش تشخیص هندوانه شیرین

لکه روی پوسته داخلی: این یک بیماری باکتریایی است که به صورت بافت خشک قهوه‌ای یا برنزی در قشر داخلی هندوانه دیده می‌شود.

بوی ترشیدگی: بوی ناخوشایند تند و ترش که نشان می‌دهد گوشت هندوانه در حال ترش‌شدن و پوسیدگی است.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

20 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

4 دیدگاه

 • مجید یزدانی:

  یعنی میشه منم هندوانه شیرین بخرم

  پاسخ
  • شاد مگ:

   حتما با استفاده از این توصیه های میشه. ممنون که نظرتون رو با ما به اشتراک میگذارید

   پاسخ
 • اکرم:

  من همیشه هندونه های بی مزه می خرم

  پاسخ
  • شاد مگ:

   با استفاده از این ترفندها انتخابتون از این به بعد عالی میشه. ممنون که از مطالب ما استفاده می کنید.

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *