افزایش صمیمیت با همسر

افزایش صمیمیت با همسر یکی از مهمترین مولفه های یک زندگی شاد و ایده آل است. شما برای داشتن زندگی ایده آل به پول و امکانات نیاز ندارید بلکه با چند تکنیک ساده می توانید زندگی شیرینی را برای خود رقم بزنید. با شادمگ همراه شوید تا این تکنیک ها را آموزش ببینید.

افزایش صمیمیت زوجین

برای ازدواج به منظور تقویت و به دوام آن، نیاز به احترام متقابل و مهربانی است. این احترام و مهربانی با توجه به یکدیگر و با حسن نیت در طول ازدواج، نشان داده می شود. برای ایجاد صمیمیت لازم است که بهترین خودمان باشیم نه بدترین. اگر فرزند داشته باشید، باید همیشه به خاطر داشته باشید که در همه حال شما الگوی فرزند خود هستید.

به احتمال زیاد، کودکان رفتارهای خوب را نخواهند آموخت اگر والدین شان با یکدیگر با احترام و مهربانی رفتار نکنند. داشتن یک زندگی ایده آل یک رویا نیست، افراد خوشبختی که در اطراف خود می بینید به خواست خودشان خوشبخت شده اند و با انجام تغییراتی در شیوه رفتاری و داشتن آگاهی مسیر درست زندگی خود را پیدا کرده اند.

افزایش صمیمیت با همسر

حتما شما هم زوج هایی را دیده اید که همیشه با هم عاشقانه رفتار می کنند. احتمالا به حال آن ها غبطه خورده اید. و دلتان رابطه ای مشابه آن را خواسته است. باید بگوییم ساختن چنین رابطه برای هر زوجی امکان پذیر است. اگر چنین رابطه ای با همسرتان ندارید، پس حتما دارای تفاوت هایی هستید. صمیمیت با همسر یک روزه به دست نمی‌آید. شما باید نسبت به پارامترهای صمیمیت با همسر آگاهی کسب کنید. پیشنهادمی‌کنیم که حتما مقاله خوشحال بودن با شریک زندگی وجود دارد.

نشانه های صمیمیت با همسر

روانشناسان به زوج‌ها بر ایجاد صمیمیت با همسر تاکید فراوانی دارند، اما ممکن است برای بسیاری از افراد این سوال به وجود آید که احساس صمیمیت میان زوجین دقیقا به چه معناست.

در پاسخ به این سوال اینگونه می‌توان توضیح داد که صمیمیت در واقع در داشتن احساس نزدیکی معنا می‌شود؛ اینکه فرد بدون رودربایستی حتی در موارد خصوصی همسرش نیز شریک شود.

همسرانی که در میان آن‌ها احساس صمیمیت وجود دارد، سعی می‌کنند در ارتباط خود بدون کنترل کردن و یا نظارت بر رفتارهای طرف مقابل با او یک رابطه عاشقانه و در عین حال نیز دوستانه برقرار کنند.

در تعریف کامل‌تری از صمیمیت با همسر اینگونه می‌توان گفت که برقراری ارتباط صمیمانه با همسر از الزامات یک رابطه زناشویی است.

صمیمیت میان زوجین را می‌توان به طور خلاصه در موارد زیر بیان کرد:

  • همکاری صمیمانه زوج‌ها با یکدیگر
  • تعهد و پایبندی زوجین نسبت به یکدیگر و زندگی مشترک
  • احساس رضایت از رابطه جنسی
  • احساس استقلال زن و شوهر در ارتباط با خانواده و دوستانشان
  • میزان اعتماد به نفس و عزت نفس طرفین
  • میزان آزادی در ابراز عقاید و نگرش‌ها
  • میزان بیان احساسات و عواطف و کمک به هم در حل اختلافات

ایجاد صمیمت مهم است

سوالی که ممکن است برای تان پیش بیاید، این است که ایجاد صمیمت بین زن و شوهرها چه فایده ای دارد؟ در پاسخ به این سوال باید بگوییم صمیمیت باعث می شود ارتباط بین زن و شوهرها محکم تر شود و آنها نسبت به هم وفادارتر و متعهدتر باشند.

افزایش صمیمیت با همسر

زن و شوهرهای صمیمی بیشتر با هم می سازند، از زندگی مشترک خود راضی تر هستند و زندگی شان دوام بیشتری دارد و دلیلش این است که صمیمیت، حال کلی رابطه را خوب می‌کند و وقتی حال کلی رابطه خوب شود، معمولا توجه بیشتری به یکدیگر خواهند داشت و کم تر از هم دلخور خواهند شد.

انواع صمیمیت در رابطه با همسر

صمیمیت عاطفی در ارتباط با همسر

این شکل از صمیمیت هر رابطه ای را بهبود می‌بخشد. احساس صمیمیت عاطفی در ازدواج به معنای شناختن، پذیرفتن و دوست داشتن واقعی یکدیگر است. هنگامی‌که بدانید همسر شما حقیقتاً دوستتان دارد، آنگاه هنگام درد و دل با او احساس امنیت و راحتی می‌کنید و هنگامی‌که احساسات، رؤیاها و امیال تان را به راحتی با همسر خود در میان می‌گذارید یکدیگر را بهتر خواهید شناخت و این شروع یک رابطه پایدار در ازدواج است.

آشنایی با جذاب ترین ویژگی های زن مورد علاقه مردان | به این زن ها هیچ وقت خیانت نمیشه

راههای افزایش احساس صمیمت عاطفی با همسر

ایجاد پیوند عاطفی با همسر قطعاً زمان‌بر اما کاملاً ساده و لذت‌بخش است. گام اول در جهت ایجاد صمیمیت عاطفی با همسر وقت گذاشتن برای او و گفتگو با همسر درباره علایق، خواسته‌ها و امیال یکدیگر است.
زن و شوهر برای ایجاد صمیمیت عاطفی در ازدواج باید با هم صادق و شفاف باشند. هنگامی‌که صمیمیت عاطفی برقرار شد، زوج به همسر خود احترام می‌گذارند و یکدیگر را باور می‌کنند که این به‌نوبه خود اثری مثبت بر زندگی جنسی زن و مرد خواهد گذاشت.

صمیمیت فیزیکی زوجین در ازدواج

این شکل از صمیمیت برای بهبود روابط زناشویی بسیار اثربخش است. احتمالاً این نوع از صمیمیت بهترین راه برای ابراز عشق و علاقه به همسر است. صمیمیت فیزیکی فقط مربوط به روابط جنسی نیست بلکه می‌تواند شامل بغل کردن، بوسیدن یا نوازش همسر خود در هنگام ایجاد صمیمیت عاطفی باشد. بر طبق گفته محققان روانشناسی نوازش و لمس همسر نقش مهمی در کاهش سطح هورمون استرس ( کورتیزول ) و افزایش سطوح اکسیتوسین بدن تحت شرایط پر استرس زندگی ایفا می‌کند.

راههای افزایش صمیمت فیزیکی زوجین در زندگی مشترک

برخورداری از رضایت جنسی در زندگی زناشویی امری ضروری است؛ احساس صمیمیت عاطفی و فیزیکی به یکدیگر وابسته هستند. بعلاوه، عملکرد هر دو صمیمیت در مردان و زنان متفاوت است و ممکن است از شخصی به شخص دیگر متغیر باشد.

برخی افراد قبل از اینکه بتوانند به همسر اعتماد کنند و حرف دل خود را با او در میان بگذارند نیاز به ابراز صمیمیت فیزیکی دارند در حالی، برخی دیگر قبل از اینکه بتوانند ازلحاظ فیزیکی به همسر نزدیک شوند نیازمند ایجاد صمیمیت عاطفی هستند.
بنابراین زوجین برای ایجاد تعادل باید در وهله اول زبان عشق یکدیگر را درک کنند. حرکاتی مانند گرفتن دست همسر، بوسیدن یا بغل کردن همسر می‌تواند به ایجاد صمیمیت در زوجین کمک زیادی کند.

افزایش هوش عاطفی برای برقراری صمیمیت

هوش چه ربطی به صمیمیت دارد؟ ما می‌گوییم که ربط خیلی زیادی دارد.
اگر زوجین در حفظ رابطه خود جدی باشند این شکل از صمیمیت حائز اهمیت است. صمیمیت عقلانی به شما و شریک تان اجازه می‌دهد هنگامی‌که نوبت به تصمیم‌گیری‌های مهم در زندگی و تربیت کودک و فرزندان می‌رسد با یکدیگر تفاهم داشته باشید.
صمیمیت عقلانی همچنین به زوج کمک می‌کند تا پیوندی فراتر از صمیمیت عاطفی یا فیزیکی با هم برقرار کنید، تبادل اطلاعات کنید و کارهای خوب یکدیگر را یاد بگیرید.
این صمیمیت نه‌تنها به بهبود روابط عاطفی با همسر می‌انجامد، بلکه به زوجین کمک می‌کند در سطح فردی نیز انسان‌های بهتری باشند.

افزایش صمیمیت با همسر

راههای ایجاد صمیمیت عقلانی در ازدواج

زوجین برای ایجاد صمیمیت عقلانی باید به‌واسطه بحث و گفتگو درباره مسائل موردعلاقه یکدیگر، پیوندی عقلانی برقرار کنند. گفتگو با همسر درباره مسائل مرتبط با سیاست، جامعه، سلامت و محیط پیرامون ضمن پذیرا بودن در خصوص نظرات و ایده‌های شریک، می‌تواند راهی خوب برای ایجاد صمیمیت عقلانی باشد.
هرگونه گفتگوی هدفمند میان زوجین می‌تواند به ایجاد صمیمت عقلانی کمک کند که این به‌نوبه خود می‌تواند برای احترام به همسر نیز مؤثر باشد.

با تفریح چگونه صمیمیت ایجاد کنیم

این سطح از صمیمیت با انجام کارهای موردعلاقه در ازدواج ایجاد می‌شود. صمیمیت تفریحی می‌تواند شامل بازدید از یک مکان هیجان‌انگیز، انجام بازی ورزشی که دوست دارید، کاوش مکان‌های جدید یا قدم زدن در کنار ساحل باشد.
ایجاد صمیمیت تفریحی به زوج یاد می‌دهد چگونه مانند یک تیم کارها را با یکدیگر انجام دهند. در این نوع از صمیمیت زوج متوجه می‌شوند در هنگام مقابله با مشکلات زندگی در کنار هم بایستند نه در مقابل هم.

راههای ایجاد صمیمت زن و شوهر با تفریح

برای ایجاد رابطه صمیمی با تفریحی می‌توانید گزینه‌هایی همچون ورزش کردن، مشغول شدن به یک فعالیت سرگرمی یا رفتن به سینما و مسافرت را امتحان کنید. این نوع کارها موجب بهبود سلامت روانی و جسمی زوج می‌شود که متعاقباً به بهبود روابط زناشویی می‌انجامد.
همچنین می‌توانید با همسر خود یک رژیم غذایی سالم یا تصمیم به تناسب‌اندام بگیرید و یکدیگر را ترغیب به پیروی از آن کنید. تازمانیکه در حال شناخت همسر خود هستید، مهم نیست چه‌کاری انجام می‌دهید، مهم‌ترین مسئله این است که به هردوی شما خوش بگذرد.

روش سریع و تضمینی استفاده از قانون جذب پول و ثروت

رفتار های مناسب برای افزایش صمیمیت با همسر

آیا مسائل مالی هم به صمیمت ربط دارد؟ قطعاً بله، اما افراد بسیاری به آن توجه نمی‌کنند یا درکی از این نوع صمیمیت ندارند. در دستیابی به یک ازدواج موفق صمیمیت مالی حائز اهمیت است چراکه تحقق برخی اهداف مادی نیازمند پول است.
صمیمیت مالی بدین معناست که هم شما و هم همسر تان به یک هدف مشترک متعهد هستید و برای دستیابی به آن هدف با هم تلاش می‌کنید.

افزایش صمیمیت با همسر

راههای افزایش ارتباط صمیمانه با همسر از طریق مباحث مالی

گام اول در جهت ایجاد صمیمیت مالی این است که در خصوص مسائل مالی با همسر خود شفاف باشید. اگر زوجین تمایل داشته باشند هزینه‌های زندگی، منابع درآمد و میزان پس‌انداز خود را با یکدیگر در میان بگذارند این بدین معناست که چیزی برای پنهان‌کاری از یکدیگر ندارند.

هنگامی‌که این صمیمیت برقرار شود آنگاه زوجین می‌توانند با یکدیگر در خصوص داشتن یک هدف بلندمدت مانند خرید مسکن یا تأمین مالی آینده فرزندان با هم بحث و گفتگو کنند.
زوج با تعهد به اهداف مالی مشترک می‌توانند به یکدیگر نزدیک تر شوند. راه دیگری برای ایجاد صمیمیت مالی خرج کردن برای چیزهایی است که ازنظر زوج بیشترین اهمیت را دارد.

راه هایی برای افزایش صمیمیت

1. استفاده از کلمات جادویی

از سه کلمه کوچک سحرآمیز (“لطفا”، “متشکرم” و “خواهش می کنم”) استفاده کنید. افرادی که دوست دارید مستحق آن هستند که گاهی آنها را بشنوند. عاشق کردن مردان کار ساده ایست کافیست ترفندهای آن را یاد بگیرید.

2. با هم مودبانه صحبت کنید

دلیل اینکه شما در مراحل اولیه ازدواج مودبانه بوده اید، این است که آن جواب داده است. مردم پاسخ مثبت به افرادی که مودب هستند، می دهند.

3. قدردانی برای امور روزانه

فقط به این دلیل که همسرتان همواره لباس ها را می شوید، به این معنا نیست که شما نباید سپاسگزار باشید. به رسمیت شناخته شدن و قدردانی احساس خوبی است. ابراز قدرانی تعاملات مثبت ایجاد می کند.

4. نحوه بیان

همان طور که چیزی که می گویید مهم است، نحوه بیان آن نیز مهم است. تن صدا بسیار اهمیت دارد. طعنه زدن و منفی بودن دشمن یک رابطه خوب است.

افزایش صمیمیت با همسر

5. فحاشی نکنید مهمترین راه افزایش صمیمیت با همسر

نتیجه استفاده از کلمات نامناسب برای توصیف یکدیگر، باعث می شود، احترام بین شما کمرنگ شود و باعث ایجاد فضای منفی در خانه خواهد شد. فحش دادن ممکن است در همان لحظه حال شما را خوب کند اما مشکلی را حل نمی کند و در نهایت بین شما فاصله خواهد انداخت.

در حل دعوای زن و شوهری  پایبند به قوانیی باشید.

6. گوش دادن به یکدیگر

مکالمه واقعی را تشویق کنید. توجه داشته باشید که شریک زندگی شما چه می گوید. علاقه نشان دهید و صحبت هایش را قطع نکنید. میان حرف هایش نپرید. احساسات را تشخیص دهید و به اشتراک بگذارید. وقتی که به دیگران گوش می دهید آنها احساس می کنند که دوست داشته شده اند.

7. در جمع او را انتقاد و اصلاح نکنید

مواقعی وجود دارد که برخی از پیشنهادات و انتقادات سازنده می توانند مفید باشد. اما زمان مناسب آن در جمع نیست. انتقادات خود را در خلوت انجام دهید.

8. حرکات مودبانه

به یاد داشته باشید از حرکات مودبانه استفاده کنید. درب را برای یکدیگر نگه دارید. برای حمل وسایل سنگین به یکدیگر کمک کنید. صبح قهوه همسر خود را بیاورید. با انجام این کارهای کوچک به طور مرتب به شادی رابطه تان بیفزایید. برای رفتار با همسر در جمع حتما به اصولی معتقد باشید.

9. برای افزایش صمیمیت با همسر عذرخواهی کنید

هر انسانی مرتکب کار اشتباه می شود. بلافاصله پس از فراموشی، بی صبری، صدمه زدن و یا فقط اشتباه ساده، عذرخواهی کنید. عذر خواهی صمیمانه و بخشش به همان اندازه صادقانه، برای رابطه ضروری است.

در دنیایی که غالبا نامهربان است، جایی که مردم اغلب احساس ناخوشایندی یا تحقیر می کنند، حتی مورد آزار و اذیت قرار می گیرند، خانه های ما باید یک پناهگاه امن و جایی باشد که ما دوست داریم و به خوبی رفتار می کنیم. شریک های زندگی مستحق احترام و قدردانی هستند که با بهترین رفتارها به آنها ابراز شود. رفتار خوب یکی از بهترین راه ها برای گفتن “دوستت دارم” است.

با این تکنیک در مقابل رفتار بد دیگران از خودت دفاع کن !

10. گفتن رازهای خصوصی به همسر

شما در زندگی خود چیزهای زیادی را با همسرتان شریک می کنید اما آیا این درباره رازهای تان هم صدق می کند؟ اگر همسر شما رازهای دل خود را با شما در میان بگذارد، بدین. معنی است که شما برای او فردی قابل اعتماد و مهم هستید.

حتما برای افزایش شانس سری به شادمگ بزنید.

11. همسرتان را بشناسید و به نیازهای وی توجه کنید

اگرچه همسرتان باید به شما برای شناخت خود کمک نماید، اما شما هم انتظار نداشته باشید همسرتان درباره همه ‌حس‌ها و نیازهایش به شما اطلاعات بدهد. توجه داشته باشید که گاهی خود افراد نیز خیلی درباره حس‌ها و نیازهای شان نمی دانند و البته ممکن است برای شان صحبت‌کردن در مورد آنها راحت نباشد؛ بنابراین خودتان دست‌ به‌ کار شناخت همسرتان و درک و برآورده‌ کردن نیازهایش باشید.

افزایش صمیمیت با همسر

12. برای افزایش صمیمیت با همسر خاطرات تان را مرور ‌کنید

شما روزهای صمیمانه ای را پشت سر گذاشته اید که مرور آنها و پر رنگ‌ نمودن شان ممکن است به افزایش صمیمت بین شما و همسرتان کمک کند. خاطرات اوایل آشنایی، نامزدی و ازدواج شما، خاطرات شیرین و دلچسبی هستند که باید هر از چند گاهی آن‌ها را به همراه همسرتان و یا حتی به تنهایی مرور نمایید.

تماشای عکس ها و فیلم های مراسم ازدواج تان، قرار گذاشتن و رفتن به مکان هایی که با آنها خاطره دارید، انجام مجدد کارهای خاص و غافلگیر کننده دوران عاشقی، معجزه می کند. البته در کنار مرور خاطرات قدیمی، ساختن خاطرات صمیمانه جدید را نیز فراموش نکنید.

13. با خانواده همسرتان وقت بگذرانید

برقراری ارتباط مناسب با خانواده همسر، یکی از مهم ترین راهکارهای ایجاد رابطه صمیمی بین همسران است. بنابراین اگر رابطه صمیمی با همسرتان برای شما مهم است، برای خانواده همسرتان وقت بگذارید و برای شان کاری انجام دهید؛ مثلاً به دیدن شان بروید، برای آنها هدیه بخرید یا سعی‌کنید روابط خود را با خانواده همسرتان بهبود بخشید. وقتی همسرتان ببیند که به خانواده اش علاقه مندید و به آنها اهمیت می دهید، با شما صمیمی‌تر می شود.

14. نوازش

نوازش کردن موجب می شود که شما هم از نظر احساسی و هم از نظر فیزیکی به شریک زندگی تان احساس نزدیکی کنید. زمانی که می بینید شریک زندگی تان نه به هدف رابطه جنسی، بلکه تنها از روی عشق و علاقه به شما این کار را انجام می دهد، خوشنود خواهید شد.

اجتناب از رفتارهای نادرست افزایش صمیمیت با همسر

لحن شما مهم است زیرا با داشتن یک شوخی بد و منفی، یک رابطه خوب از دست می رود. از سوء استفاده اجتناب کنید.

اجتناب از استفاده از کلمات زشت است که متاسفانه امروز در جامعه گسترش یافته است.

این کلمات از شما احترام را می گیرند و جو منفی را در خانه ایجاد می کنند.

اکنون می تواند لحظه ای را برای شما احساس کند، اما این مشکل را حل نمی کند و در نهایت دو طرف را از هم جدا می کند. برخی از رفتارهای اشتباه زنان زندگی شما را فنا می کند.

گوش دادن به صحبت های یکدیگر مهم است.
توجه کامل به کلمات همسرتان را داشته باشید.
به علاقه او به صحبت کردن روی خوش نشان دهید.
مکالمه خود را متوقف نکنید.
به ایده های دیگران حمله نکنید.
احساسات و اطلاعات خود را به اشتراک بگذارید.

افزایش صمیمیت با همسر

سه راه هوشمندانه

برای بیان احساسات منفی برای مطالعه ارزشمند است.
مردم دوست دارند به آنچه که می گویند گوش کنند.
از همسرتان در جمعیت انتقاد نکنید و به اشتباهات او تاکید نکنید.

زمان هایی وجود دارد که انتقاد سازنده از همسر را می توان حل کرد، اما وقت آن است که آن را در حال حاضر متوقف کنید.

هرگز از همسر خود شکایت نکنید، مگر این که این موضوع مهم باشد و اشتباهات همسرتان به دیگران آسیب برساند.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

12 آذر 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *