افتتاح حساب ترکیه
فرش فیلی - ست مبل با فرش فیلی

ست مبل با فرش فیلی یکی از زیباترین مدل های دکواسیون پذیرایی است که این روزها مورد استقبال بسیاری از علاقمندان به رنگ های سرد قرار گرفته است. شما راحت‌ می توانید با همین مرکزیت به انتخاب دیگر اجزای دکوراسیون خود بپردازید. شادمگ نکته های مهمی را در خصوص ست کردن مبل با فرش فیلی در اختیار شما قرار داده که به کارتان می آید.

ست کردن مبل با فرش فیلی چطور انجام شود

در میان فرش ها مخصوصا فرش گل برجسته یکی از رنگ های که بسیار مورد استقبال خریدارن قرار گرفته و طرفداران زیادی را امروزه بخود اختصاص داده فرش رنگ فیلی است. این فرش که این روزها بسیار ترند شده مورد استقبال قرار گرفته و قابلیت ست کردن با بسیاری از رنگ ها را دارد.

چیدمان رنگ صورتی - ست مبل با فرش فیلی

فرش فیلی که بسیاری از طرح ها و نقشه های جدید فرش ماشینی رو بخود اختصاص داده بطوریکه پرفروش ترین طرح فرش ماشینی با این طیف رنگ وارد بازار میشود. در این مقاله سعی داریم کمک کوچکی در جهت اشنایی با ست فرش فیلی با مبلمان های مختلف رو بررسی کنیم تا رنگ مبل زیبای که با این نوع رنگ ست و هماهنگ هست را برای شما مشخص کنیم.

قوانین مهم برای ست مبل با فرش فیلی رنگ

فرش فیلی با مبلمان های زیادی قابل ست شدن هست. رنگ های که داخل فرش فیلی هم استفاده میشود هم بسیار مهم و تاثیر گزار هست البته نگهداری از فرش روشن شرایط خاصی دارید که خوب است در مورد آن اطلاعاتی داشته باشید.

فرش فیلی با مبلمان هم رنگ

در این نوع از دکوراسیون که به دکوراسیون یکنواخت هم معروف هست مبل فیلی یا هم طیف آن را بعنوان رنگ مبلمان انتخاب میکنیم این نوع رنگ ها مثل رنگ فیلی از دسته رنگ های خنثی میباشد و محیط آرام بخشی رو برای ما فراهم میکند. اگر از مزایای فرش وینتیج بیشتر بدانید می توانید مدل فرش های رنگ فیلی وینتیج را برای پذیرایی خود انتخاب کنید.

چیدمان رنگ فیلی - ست مبل با فرش فیلی

طیف زیادی از رنگ های خنثی در دایره رنگ فیلی قرار میگیرد که شامل رنگ طوسی رنگ خاکستری رنگ سیلور و نوک مدادی میباشد البته تمام این رنگ ها با تناژ کم رنگ مورد اشاره ما هستند که بطوری با دید اول فرش و مبل در یک رنگ دیده شوند که یکنواختی دکوراسیون را برای شما ایجاد کند .

جدید ترین رنگ مبل راحتی قطعا توجه شما را به خودش جذب می کنه و می تونه انرژی موثر و جدیدی وارد خونه کنه. اگر به فکر خرید مبلمان هستید پیشنهاد ما به شما این است که با مطالعه این بخش، بهترین رنگ را مناسب دکوراسیون خود انتخاب کنید.

طراحی دکوراسیون اتاق خواب را اینگونه اجرا کنید !

فرش فیلی با مبلمان رنگ متضاد

اگر از اصول چیدمان فرش در پذیرایی اطلاعاتی داشته باشید، میدانید که رنگ های که در تضاد رنگ فیلی قرار دارند باعث ایجاد زیبای خیره کننده ای در فضای دکوراسیون شما میشود این رنگ ها شامل رنگ سبز رنگ سرمه ای شتری و بنفش میباشد در صورت استفاده از رنگ متضاد میتوان فضا رو جالب و چشم گیر کرد که حس شادی در این محیط بسیار موثر میشود.

شستن فرش در خانه اصلا کار سختی نیست ولی همین کار به ظاهر آسان نیازمند رعایت برخی اصول است تا هم فرش شما تمیز تر شود و هم آسیبی به بافت فرش وارد نشود. خوب است در مورد این موضوع اطلاعاتتان را کامل کنید.

مبل آبی - ست مبل با فرش فیلی

البته در صورت استفاده این رنگ ها در فرش فیلی شما زیبای و هماهنگی خیلی بهتر نمایان میشود . همانطور که میدانید فرش های ماشینی از 8 الی 10 رنگ در بافت خود استفده میکنند که که معمولا یک رنگ به غیر از رنگ اصلی در فرش بیشتر از رنگ های دیگر نمایان است اگر فرش انتخابی شما در رنگ دوم ان رنگ متضاد وجود داشته باشد شما با انتخاب رنگ مبل با توجه به ان رنگ دوم فرش بهترین انتخاب را خواهید داشت.

فرش فیلی و مبل کرم

یکی از رنگ‌های که خیلی راحت و بدون دردسر و استرس میتوان با فرش فیلی ست کنید . مبل کرمی هست که علاوه بر آرامش ،محیط شما رو بسیار روشن و شاد میکند که بسیاری از نو عروس ها این مدل دکوراسیون را برای خود انتخاب میکنند .

مبل کرم - ست مبل با فرش فیلی

علاوه بر روشنایی و شادی که به منزل شما میدهد باعث میشود فرش انتخاب تیره شما خیلی دیر تر از فرش کرم کثیف شود و با انتخاب مبل روشن اون روشنایی را به محیط القا میکند و باعث میشود هم محیط روشنی داشته باشید و هم فرشتان خیلی دیرتر از فرش کرم کثیف شود.

فرش فیلی در دکوراسیون با چه رنگ هایی هماهنگ می شود؟

رنگ فیلی ، رنگی خنثی و سرد می باشد که یکی از بهترین انتخاب ها برای پس زمینه دکوراسیون منزل شما محسوب می شود. این رنگ ، رنگی بسیار به روز و مدرن می باشد که شما می توانید هر سال از فرش هایی با رنگ فیلی بدون تعویض و عدم نگرانی بابت قدیمی شدن آن استفاده کنید.

ست طوسی - ست مبل با فرش فیلی

هنگام انتخاب فرش فیلی در دکوراسیون به سایر رنگ های به کار رفته در آن نیز دقت داشته باشید. استفاده از این رنگ ها برای سایر اجزای دکوراسیون می تواند هارمونی بی نظیری در دکور منزل شما به وجود آورد.

رنگ مکمل با فرش فیلی در دکوراسیون ، می تواند گرم یا سرد باشد. این موضوع وابسته به سلیقه شماست. توصیه می شود که اگر رنگ دیوارهای خانه نیز سرد است ، سایر وسایل را با رنگ های گرم تهیه کنید. اگر رنگ دیوارهای شما گرم یا خنثی است ، می توانید وابسته به فاکتورهای دیگر به انتخاب رنگ های دیگر برای وسایل دکوراسیون توجه داشته باشید.

برای شب عيد دكور بالای تخت خوابت رو جذاب كن | دکوراسیون لاکچری و شیک اتاق خواب

ترکیب فرش فیلی در دکوراسیون و سفید

مزیت این ترکیب باعث روشن تر به نظر رسیدن منزل شما می شود. همچنین فضاهای کوچک را بزرگ تر از چیزی که هست ، جلوه می دهد. البته استفاده از این دو رنگ به تنهایی ، فضای بی روحی می سازد. برای حل این مشکل می توانید از رنگ های گرم به عنوان رنگ سوم استفاده کنید.

حالا که دکوراسیون سفید و فیلی را برای خود انتخاب کردید لازم است بهترین لکه بر فرش را هم بشناسید. این لکه بر می تواند با وجود همه انواع مواد خانگی و شوینده های تخصصی از مواد طبیعی باشد که در خانه شما وجود دارد.

مبل سفید - ست مبل با فرش فیلی

ترکیب فرش فیلی در دکوراسیون با رنگ های قرمز ، نارنجی و زرد

استفاده از رنگ های گرمی همچون قرمز ، نارنجی و زرد فضایی پر انرژی در دکوراسیون منزل شما ایجاد می کند. استفاده از این ترکیب رنگ برای فضاهای مختلف خانه مناسب است و امکان هماهنگی رنگا های گرم با رنگ های خنثی به راحتی امکان پذیر می باشد.

مبل زرد - ست مبل با فرش فیلی

فرش فیلی در دکوراسیون با رنگ بنفش

می توان گفت رنگ بنفش جزو خاص ترین و لوکس ترین رنگ هایی است که می توانید در منزل از آن استفاده کنید. بنفش رنگی است که کم تر در دکوراسیون ها به چشم می خورد. به همین دلیل افرادی که قصد داشتن دکوراسیون داخلی منحصر به فرد دارند ، از بنفش به همراه فرش فیلی در دکوراسیون استفاده می کنند.

مبل بنفش - ست مبل با فرش فیلی

فرش فیلی در دکوراسیون و آبی

اگر به فرش های فیلی رنگ موجود در بازار توجه کنید ، می بینید که در نقش و نگارهای بسیاری از آن ها رنگ آبی به چشم می خورد. ترکیب رنگ آبی با فیلی می تواند هارمونی زیبا و آرامش بخشی برای دکوراسیون شما به ارمغان بیاورد. البته باید به خاطر داشته باشید که رنگ های آبی و طوسی هر دو سرد هستند؛ برای افزایش انرژی چنین دکوراسیونی بهتر است اکسسوری هایی با رنگ های گرم انتخاب کنید.

روش صحیح شامپو فرش کشیدن را بلدید. شادمگ اصول این کار به ظاهر سخت را هم در اختیار شما قرار داده است.

ترکیب فرش فیلی در دکوراسیون با رنگ های خنثی

رنگ هایی چون قهوه ای ، شیری ، بژ و کرمی رنگ های خنثی هستند که می توانند با رنگ خاکستری و فیلی همراه شوند. چنین رنگ هایی باعث به وجود آمدن فضایی آرام و رسمی می شوند. به همین دلیل انتخاب مناسبی برای اتاق کار و یا فضاهای اداری محسوب می شوند.

مبل نارنجی - ست مبل با فرش فیلی

ترکیب فرش فیلی در دکوراسیون با طیف های مختلف خاکستری

اگر بخواهید از این ترکیب در دکوراسیون بدون رنگ های گرم استفاده کنید. باید انتظار محیطی سرد و بی روح و البته کسل کننده را داشته باشید. شاید خانه ای که تمام وسایل آن طیف طوسی و خاکستری دارد ، در نگاه اول بسیار لوکس و شیک به نظر برسد. اما اطمینان داشته باشید که زمان زیادی طول نخواهد کشید که از انتخاب خود پشیمان شوید. استفاده از رنگ های گرمی چون زرد ، صورتی ، نارنجی و قرمز به شما کمک می کند .هم از لوکس و شیک بودن رنگ فیلی و خاکستری استفاده کنید و هم انرژی مورد نیاز از رنگ ها را دریافت نمایید.

جدیدترین و شیک ترین مدل کمد دیواری کم جا پرکاربرد | نکات مهم برای خرید کمد دیواری

چیدمان رنگ طوسی - ست مبل با فرش فیلی

مطمئنا در نظر شما رنگ های دیگری نیز وجود دارند که برای استفاده به همراه فرش فیلی در دکوراسیون مناسب هستند. همانطور که گفتیم از مزیت های این نوع فرش ، هماهنگی با رنگ های مختلف و تنوع انتخاب است. شما با توجه به سلیقه خود می توانید بهترین رنگ همراه با فرش مورد نظرتان را پیدا کنید.

جمع کردن خرده شیشه‌ از فرش سخت و پرخطر است . مخصوصا اگر در خانه كودك يا حيوان خانگی داريد. ما بهترين و سريعترين روش را برای جمع كردن شيشه به شما آموزش داديم.

اول فرش بخریم یا مبل ؟

رنگ فرش در انتخاب فرش بسیار موثر است خیلی از نقشه ها و طرح ها با تغییر رنگ زیبای و حال و هوای طرح رو از بین میبرند. بسیاری از خریداران اون طرح رو فقط با همان رنگ دوست دارند و پسند میکنند .بهمین خاطر بسیاری از خریداران قبل از انتخاب مبل تصمیم به خرید فرش میکنند .زیرا در انتخاب رنگ فرش محدودیت بیشتری وجود دارد. بهمین خاطر هست که کارشناسان و مشاوران دکوراسیون انتخاب اول فرش را بهتر از انتخاب مبل میدانند .

در انتخاب مبل به دلیل طیف بالای رنگ و داشتن کالیته رنگی بسیار بالا انتخاب رنگ مبل کار سختی برای خریداران نیست .بهمین خاطر پیشنهاد ما به خریدارن خرید اول فرش و بعد مبل هست .که بتوانید راحت به دکوراسیون دلخواه خود برسند.

فرش فیلی با چه وسایلی در منزل باید ست باشد ؟

منظور از ست بودن رنگ ها به معنی همرنگی مطلق یا استفاده از چند رنگ خاص نیست. منظور اصلی از ایجاد هماهنگی آن است که با استفاده از روانشناسی رنگ ها و سلیقه خودتان ، دکوراسیونی به وجود آورید که اجزای مختلف آن با یکدیگر همخوانی دارند.

چیدمان رنگ سرد - ست مبل با فرش فیلی

اگر بخواهیم در مورد اجزای اصلی دکوراسیون قسمت هال و پذیرایی صحبت کنیم ، باید به وسایلی چون فرش ، مبلمان ، پرده و کاغذ دیواری اشاره کنیم. البته تأثیر اکسسوری ها و وسایل تزئینی کوچک و بزرگی که از آن ها استفاده می کنیم نیز قابل چشم پوشی نیست. به همین دلیل لازم است که به ایجاد هماهنگی میان کوچک ترین تا بزرگ ترین وسیله توجه داشته باشید.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

16 خرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

4 دیدگاه

 • علیرضا مولایی:

  عالیییی بود

  پاسخ
  • شاد مگ:

   ممنون از توجهتون به مطالب سایت

   پاسخ
 • حلیمه بابایی:

  ممنونم از این مطلبتون. به تازگی این سبک فرش خیلی مد شده. میشه از اصول شما برای چیدمان استفاده کرد

  پاسخ
  • شاد مگ:

   بله دقیقا به همین دلیل این مطلب رو با شما اشتراک گذاشتیم. ممنون از وقتی که گذاشتید و مطالعه کردید

   پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *