افتتاح حساب ترکیه
از بین بردن پشه ریز توالت

از بین بردن پشه ریز توالت کار به ظاهر سختی به نظر می رشه ولی شما میتونید با همین چند ترفند خانگی و یا حتی با مواد شیمیایی به راحتی از شر اونها خلاص بشید. با شادمگ همراه شوید.

چگونه از شر پشه دستشویی خلاص شویم؟

اگر به تازگی مطلع شدید که حشرات ریزی در توالت، حمام و آشپزخانه پرواز می کنند، این احتمال وجود دارد که اکنون لوله های فاضلاب خانه شما محل زندگی مهمانان ناخوانده ای شده که ضرری ندارند، اما اگر به موقع برای دور کردن پشه و از بین بردن پشه های ریز توالت اقدام نکنید به آفت بزرگی تبدیل می شوند که از بین بردنشان غیر ممکن خواهد شد!

پشه فاضلاب - از بین بردن پشه ریز توالت

برای کشتن پشه توالت اصلا نگران نباشید چون ما اینجا هستیم تا شما را با راه و روش های آسان از بین بردن مگس ریز در خانه آشنا کنیم که زندگی بهتری را بدون این حشرات آزار دهنده تجربه کنید.

بسته به میزان وجود لارو و پشه ریز توالت میتوانید از روش های طبیعی و شیمیایی برای خلاص شدن از شر آنها استفاده نمایید. در بسیاری از موارد با وسایل معمولی که در آشپزخانه شما پیدا می شود میتوان به سرعت از شر پشه های ریز در منزل خلاص شد.

تنها راهی که می توانیم برای جلوگیری از ورود حشرات به خانه  انجام دهیم ، روش هایی است که مانع از ورود و یا زنده ماندن آنها در محیط داخل ساختمان می شود.

راه های طبیعی از بین بردن پشه توالت

در برخی موارد به سادگی میتوان هم لارو مگس ریز دستشویی را از بین برد و هم از بازگشت دوباره آنها جلوگیری کرد. از این روش ها به عنوان تاکتیک و روش های آسان برای مدیریت آلودگی و تمیز نگه داشتن لوله های فاضلاب نیز میتوانید استفاده کنید.

از بین بردن مورچه همیشه کار سختی نیست، اما دغدغه ی بسیاری از خانم هاست که راه حل دارد.

1. ریختن آب جوش در لوله فاضلاب

ساده ترین راه از بین بردن پشه و مگس فاضلابی این است که آب جوش را با احتیاط 1 تا 2 بار در روز به مدت حدود یک هفته در فاضلاب بریزید. اگر اولین بار با ریختن آب جوش لوله پاکسازی نشد، این تکرار تضمین می کند که پشه های ریز فاضلاب بر نمیگردند.

آب داغ در فاضلاب - از بین بردن پشه ریز توالت

این روش برای کشتن لارو پشه ها بسیار موثر است تا حشرات بالغی که میتوانند پرواز کنند.
لوله های پولیکا و پی وی سی ممکن است در اثر قرار گرفتن مکرر در معرض آب جوش آسیب ببینند، پس توصیه می شود از این روش برای لوله های فلزی استفاده کنید و یا برای لوله های از جنس پلاستیک کمتر استفاده شود.

اسراری برای رشد سریع و پربرگ‌تر شدن گل قاشقی

2. ضد عفونی کردن فاضلاب با جوش شیرین، سرکه و نمک

ترکیب این مواد طبیعی محلولی می سازد تا به وسیله آن بتوانید لوله های فاضلاب را پاکسازی کنید و لارو پشه یا مگس ریز فاضلاب را در توالت یا حمام از بین ببرید. 1 فنجان نمک، 1 فنجان جوش شیرین و 2 فنجان سرکه را با هم ترکیب کرده و درون لوله فاضلاب توالت یا هر جایی که پشه ها دیده می شوند بریزید. اجازه دهید محلول یک شب بماند. صبح با ریختن آب جوش درون لوله هر چیز اضافی را بشویید.

ریختن جوش شیرین در توالت - از بین بردن پشه ریز توالت

برای موارد شدیدتر میتوانید مقدار مواد را اضافه کنید.نمک و جوش شیرین را ابتدا اطراف لوله و درون لوله بریزید، سپس سرکه را روی آن ها اضافه کنید.در مقدار زیاد ممکن است لوله های پی وی سی آسیب ببینند، اگر لوله پی وی سی دارید، سرکه را با آب گرم ترکیب کنید.

3. کشتن پشه ریز فاضلاب با آب، سرکه، شکر و مایع شوینده

بوی سرکه سیب برای پشه ها جذاب است و میتواند آنها را فریب دهد تا وارد یک تله مرگبار شوند. برای درست کردن تله ساده برای از بین بردن پشه های ریز توالت داخل یک ظرف یا شیشه کوچک چند قطره مایع شوینده، یک لیوان آب، سرکه سیب و شکر بریزید و روی آن را با نایلون بپوشانید. با یک خلال دندان چند سوراخ روی نایلون ایجاد کنید، ظرف را در نزدیکی لوله فاضلاب قرار دهید. پشه یا مگس ریز فاضلاب از طریق سوراخ وارد ظرف می شوند اما به تله میفتند و دیگر نمیتوانند فرار کنند.

برای جذب بیشتر از یک تکه میوه رسیده داخل ظرف استفاده کنید. حتما چند قطره مایع شوینده را داخل ظرف بریزید تا فرار پشه ها سخت تر شود.
با یک ظرف سرکه سیب هم میتوانید این تله را ایجاد کنید. برای اینکار هیچ پوششی روی ظرف قرار ندهید و آن را نزدیک لوله فاضلاب به مدت یک هفته تا 10 روز قرار دهید.

 

4. به دام انداختن پشه ریز توالت با چسب

این یک روش ساده برای از بین بردن پشه های ریز توالت و به دام انداختن پشه های بالغ می باشد. نوار چسب را در طول شب روی لوله تخلیه فاضلاب قرار دهید (قسمت چسبنده رو به پایین باشد) تا پشه های بالغی را که اقدام به تولید مثل میکنند بگیرید. این کار را چند شب تکرار کنید چون مگس های فاضلابی در طول شب فعال تر می شوند.

از بین بردن سوسک در خانه تضمینی و فوری با روش های خانگی و بی ضرر

این روش در صورتی موثر است که شما فقط نیاز به کشتن چند مگس فاضلاب دارید.

زدن چسب به فاضلاب - از بین بردن پشه ریز توالت

5. تمیز کردن لوله فاضلاب با برس مخصوص

تمیز کردن لجن و رسوبات اطراف لوله فاضلاب بخصوص توالت، منبع غذایی پشه های ریز خانه را از بین می برد و از تخم گذاری اضافی آنها جلوگیری میکند. مقداری آب گرم را درون لوله فاضلاب بریزید و سپس با برس بلند یا فنر دستی اقدام به تمیز کردن کنید. این کار را تا جایی که میتوانید انجام دهید تا تخم ها، لارو ها و تجمع غذایی پشه ها را از بین ببرید.

هرچه برس لوله شما طولانی تر و انعطاف پذیرتر باشد، بهتر است!
اگر پشه ها در سینک ظرفشویی هم دیده می شوند، بهتر است سیفون زیر سینک را به خوبی تمیز یا تعویض کنید.

شستن توالت فنگی - از بین بردن پشه ریز توالت

کشتن پشه های ریز توالت با مواد شمیایی

از آنجا که محل زندگی پشه های ریز توالت در لوله فاضلاب است، میتوانید از انواع مواد شیمیایی برای از بین بردن این آفات استفاده کنید. فقط هنگام خرید هرگونه مواد شمیایی مطمئن شوید پشه ها فاضلابی هم در لیست دفع آفات باشند.

 اسپری های شمیایی و دفع حشرات

برخی اسپری های شیمیایی که کنترل کننده آفات هستند میتوانند برای کشتن تخم و لاور مگس یا پشه ریز دستشویی مناسب باشند. حتما برچسب روی محصول را بخوانید تا مطمئن شوید این حشرات هم در لیست هستند.

هیچ حشره کشی برای چاه فاضلاب یا سیستم های فاضلاب تایید نشده است و ریختن آنها در لوله فاضلاب می تواند به لوله ها یا سیستم سپتیک شما آسیب جدی وارد کند. پس از قبل از استفاده حتما به نکات مهم روی محصول دقت کنید.

 از پاک کننده های شیمیایی استفاده کنید

پاک کننده های شمیایی مثل وایتکس، لوله بازکن ها و انواع مواد شوینده مخصوص فاضلاب میتواند شما را برای از بین بردن حشرات ریز دستشویی کمک کند. مقداری آب گرم درون لوله بریزید و با یک برس لوله را به خوبی تمیز کنید، سپس مقداری از پاک کننده های شیمیایی را درون لوله بریزید.

هنگام خرید محصول از فروشگاه ها، حتما به برچسب روی محصول دقت کنید که مخصوص از بین بردن رسوبات و مواد اضافی لوله فاضلاب باشند. در برخی موارد اینکار میتواند به رفع بوی بد فاضلاب در خانه هم کمک کند.

 نفت، تینر، بنزین و گازوئیل دافع حشرات فاضلابی

هر یک از این مواد میتواند دفع کننده حشرات ریز توالت باشند. این روش آزمایش شده و تجربی است و انجام آن قطعا نتیجه خوبی را به همراه خواهد داشت. با ریختن مقداری نفت، تینر، بنزین و … درون لوله میتواند پشه های بالغ را فراری دهید و تا مدت ها از شر آنها خلاص شوید. این کار را شب انجام دهید و تا صبح از توالت استفاده نکنید.

گرفتن رطوبت نمک در نمکدان با یک تکنیک هوشمندانه

در ریختن نفت، تینر یا بنزین زیاده روی نکنید چون کار خطرناکی است و ممکن است اتصالات لوله ها را سست کند. میتوانید این مواد را با آب گرم ترکیب کنید و داخل لوله فاضلاب بریزید. بوی این مواد هر نوع حشره ای را فراری میدهد حتی سوسک!

از بین بردن تخم و لارو پشه ها با تعویض چاه بست و ریختن نفت یا تینر

یکی از بهترین مکان ها برای تخم گذاری پشه ریز در خانه، زیر چاه بست توالت است. به خاطر همین موضوع باید بهداشت چاه بست را به موقع و مرتب رعایت کنید. برای این کار چاره ای جز تعویض آن ندارید.

پشه ریز در فاضلاب - از بین بردن پشه ریز توالت

بهتر است مرتب و زود به زود برای دفع حشرات ریز فاضلاب، چاه بست را تعویض کنید.
اگر امکان تعویض چاه بست را ندارید، میتوانید روی چاه بست و اطراف آن مقداری نفت، تینر یا بنزین بریزید.
یکی از مواقع تجمع رسوب و مواد اضافی فاضلاب هنگام گرفتگی توالت می باشد. بهتر است بعد از باز کردن گرفتگی توالت، چاه بست را به خوبی تمیز و یا تعویض کنید.

سموم دفع حشرات

برخی از فروشگاه های سموم دفع حشرات انواع مختلفی از این محصولات را که برای از بین بردن پشه توالت مناسب هستند را به فروش می رسانند. هنگام خرید سم قوی برای کشتن پشه توالت حتما به برچسب روی محصول دقت کنید که این پشه ها در لیست آن باشند.

یکی از بهترین سموم قوی برای کشتن پشه توالت، نوع آلمانی است که بصورت ترکیبی (محلول + پودر) در فروشگاه های فروش سم آفات موجود می باشد.

لوازم شستشوی توالت - از بین بردن پشه ریز توالت

سوالات متداول

آیا پشه های ریز دستشویی نیش میزنند؟

نه، خوشبختانه پشه یا مگس توالت نیش نمی زند. آنها چیزی بیش از یک مزاحم نیستند.

چطور با آب جوش پشه فاضلاب از بین می رود ؟

ریختن آب جوش را یک یا دو بار در روز و به‌مدت، دست‌کم، یک هفته ادامه دهید تا مگس‌های فاضلاب کاملا از بین بروند.

سخن آخر

در این مطلب تمامی روش های موثر و نتیجه بخش طبیعی و شیمیایی برای از بین بردن پشه توالت را به شما آموزش دادیم.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

14 مرداد 1402

بروز رسانی توسط

سیده سمانه جلیلی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *