افتتاح حساب ترکیه
توالت فرنگی تمیز - از بین بردن زردی کاسه توالت

از بین بردن زردی کاسه توالت آن هم بعد از مدت طولانی که از وجود لکه و کثیفی می گذرد کار آسانی نیست. اما با استفاده از برخی ترفند ها و برخی مواد طبیعی در دسترس میتوانید به جنگ این لکه ها بروید و سرامیک را مثل روز اول تمیز کنید. با گروه سبک زندگی شادمگ همراه باشید.

از بین بردن زردی و رسوب روی کاسه توالت

گاهی دلایل مختلفی مانند رسوب باعث به وجود آمدن لکه های زرد در کاسه توالت می شود که جلوه ناخوشایندی به سرویس بهداشتی شیک شما می دهد. اگر در پی اقدام برای از بین بردن این لکه ها هستید، در ادامه این مقاله با ما همراه باشید تا با چند روش آسان و کاربردی برای از بین بردن زردی کاسه توالت آشنا شوید.

سرویس فرنگی - از بین بردن زردی کاسه توالت

نظافت سرویس بهداشتی را چگونه انجام دهیم؟

نظافت سرامیک سرویس بهداشتی از کارهایی است که رسیدگی به آن اهمیت ویژه‌ای دارد. سرویس بهداشتی با توجه به این که بسیار آلوده است، نظافت آن هم به مراتب از جاهای دیگر منزل سخت‌تر است. شما حتی بدون استفاده از پاک کننده قوی سنگ توالت می‌توانید با روش‌های خانگی به از بین بردن جرم کاسه توالت اقدام کنید.

امروزه روش‌هایی مثل نصب اپلیکیشن نظافت منزل دسترسی آسان به خدمات نظافت سرویس بهداشتی را بدون صرف زمان و هزینه نامتعارف به همراه دارد.ما در این مطلب از ما روش‌هایی را درباره نظافت سرویس بهداشتی و از بین جرم کاسه توالت برایتان بازگو می‌کنیم، تا کار نظافت سرویس بهداشتی برای شما آسان‌تر گردد. با نظافت مرتب توالت به رفع بوی بد توالت نیز کمک می کنید.

قبل از خرید توالت فرنگی به یک سری نکات حتما توجه کنید.

تمیزی - از بین بردن زردی کاسه توالت

پاک کننده شیمیایی برای از بین بردن زردی کاسه توالت

برای از بین بردن زردی کاسه توالت ایرانی و در روش شستن توالت فرنگی روشهای مختلفی وجود دارد. هم روشهای صنعتی و هم روشهای خانگی که هر دو موثر واقع شده اند. عموما برای حل این مشکل از شوینده های اسیدی استفاده می کنند که به خاطر خواصیت اسیدی خود به راحتی تیرگی های کاسه توالت را از بین می برد و کاسه توالت را برق می اندازد. این محلولهای شیمیایی طوری هستند که هر نوع لکه و کثیفی روی سنگ توالت را از بین برده و آن را مثل روز اول نو می کنند. اگر می خواهید سنگ توالت را برق بیاندازید کافیست از این شوینده های اسیدی استفاده کنید.

بهترین زمان کاشت سبزه عید که تا 13 به در سبز بمونه

اسپری کردن - از بین بردن زردی کاسه توالت

تنها نکته مهم در استفاده از این محلول ها این است که باید نکات ایمنی را رعایت کنید. زیرا خاصیت اسیدی این مواد بسیار زیاد است و برای تنفس و سلامت انسان بسیار ضرر دارد. لذا از استنشاق بوهای بخارات این محلول ها اجتناب کرده و از آن در محیط های بسته استفاده نکنید. آسانترین راه و  روش شستن توالت فرنگی به شما کمک میکند که اینکار ضروری را به تعویق نندازید و برایتان راحت باشد.

برای از بین بردن زردی کاسه توالت روشهای مختلفی وجود دارد. هم روشهای صنعتی و هم روشهای خانگی که هر دو موثر واقع شده اند. عموما برای حل این مشکل از شوینده های اسیدی استفاده می کنند که به خاطر خواصیت اسیدی خود به راحتی تیرگی های کاسه توالت را از بین می برد و کاسه توالت را برق می اندازد. این محلولهای شیمیایی طوری هستند که هر نوع لکه و کثیفی روی سنگ توالت را از بین برده و آن را مثل روز اول نو می کنند. اگر می خواهید سنگ توالت را برق بیاندازید و همچنین برای از بین بردن کپک دستشویی و حمام‌ کافیست از این شوینده های اسیدی استفاده کنید.

تنها نکته مهم در استفاده از این محلول ها این است که باید نکات ایمنی را رعایت کنید. زیرا خاصیت اسیدی این مواد بسیار زیاد است و برای تنفس و سلامت انسان بسیار ضرر دارد. لذا از استنشاق بوهای بخارات این محلول ها اجتناب کرده و از آن در محیط های بسته استفاده نکنید.

بهتر است بدانید تمیز کردن سرامیک دستشویی می تواند در رفع بوی بد توالت کمک کند.

فرچه کشیدن - از بین بردن زردی کاسه توالت

 روش های خانگی برای از بین بردن زردی کاسه توالت

لکه های زرد روی کاسه تولت اغلب بعد از فرایند شستشو به خودی خود محو نمی شود و برای از بین بردن آن لازم است از مواد پاک کننده مناسب کمک بگیرید. در ادامه به معرفی 8 روش متداول و کاربردی برای از بین بردن زردی کاسه توالت می پردازیم.

لکه چای روی لیوان رو با چند روش خانگی از بین ببرید ؛ براق و خیره کننده میشه

1. از بین بردن زردی کاسه توالت با استفاده از سرکه و جوش شیرین

اول: یک فنجان سرکه را روی کاسه دستشویی بریزید و با استفاده از فرچه آن را روی سطح مورد نظر پخش کنید سپس اجاره دهید 1 دقیقه بماند. از این روش برای از بین بردن زردی کاشی و سرامیک هم می توانید استفاده کنید.

جوش شیرین - از بین بردن زردی کاسه توالت
دوم: در این مرحله یک فنجان جوش شیرین را روی لکه بپاشید و مجدد 1 تا 2 فنجان سرکه را روی آن بریزید و بعد از آنکه محلول واکنش نشان داد اجازه دهید 10 دقیقه روی کاسه توالت بماند.
سوم: در نهایت با استفاده از فرچه و آب اقدام به شستشوی لکه ها و نظافت توالت نمایید. توالت را چندبار بشویید تا به جای مانده لکه ها به طور کامل از بین بروند.

2. استفاده از بوراکس و آبلیمو

برخی زردی های موجود بر روی کاسه توالت مانند لکه های ادرار، زنگ زدگی و رسوب آهک ممکن است با استفاده از روش اول از بین نروند. یکی از روش های مؤثر برای رفع کردن این نوع لکه های سرسخت، ترکیب بوراکس و آبلیمو است. برای استفاده از این دو ماده مراحل زیرا دنبال کنید:

1 تکه آبلیمو را با دو الی سه پیمانه پودر بوراکس ترکیب نمایید تا حالت خمیری پیدا کند.
خمیر را روی لکه های زرد کاسه توالت بمالید و اجازه دهید حدود دوساعت بماند.
سپس با استفاده از فرچه توالت را آبکشی نمایید.

3. از بین بردن زردی کاسه توالت با استفاده از نوشابه

از آنجایی که نوشابه دارای یک حالت اسیدی است یکی از بهترین پاک کننده ها برای از بین بردن زردی کاسه توالت است. برای استفاده از این ماده یک شیشه نوشابه را با مقداری آب ترکیب نمایید و با آبپاش روی لکه اسپری نمایید. اجازه دهید حدود نیم ساعت روی سطح مورد نظر بماند سپس دستشویی را با آب شستشو دهید.

جلوگیری از پاشیدن روغن روی گاز هنگام سرخ کردن و آشپزی

نوشابه - از بین بردن زردی کاسه توالت

4. استفاده از آمونیاک، سرکه و جوش شیرین

آمونیاک، سرکه و جوش شیرین یک ترکیب عالی برای از بین بردن زردی کاسه توات است. کافیست نصف پیمانه سرکه را با یک پیمانه آمونیاک و یک چهارم پیمانه جوش شیرین ترکیب کنید سپس آن را روی سطح اسپری کنید و پس از 10 الی 15 دقیقه با برس توالت سنگ را شستشو دهید تا جرم ها از بین بروند.

5. رفع زردی کاسه توالت با سمباده نرم

یکی دیگر از روش های برای از بین بردن زردی سنگ توالت، استفاده از سمباده نرم است. حتما مطمئن شوید سمباده نرم و 0000 درجه باشد تا کاسه توالت آسیب نبیند. سپس سمباده را به آرمی روی لکه ها بکشید و با آب شستشو دهید.

سمباده نرم - از بین بردن زردی کاسه توالت

6. استفاده از نوشابه و سرکه

مقداری سرکه سفید و نوشابه را با یکدیگر ترکیب نمایید و محلول را داخل کاسه توالت بریزید و جازه دهید یک ساعت بکاند. سپس با استفاده از فرچه توالت را تمیز کنید.

7. ترکیب جوش شیرین و سرکه سفید

سرکه و جوش شیرین موادی هستند که تقریبا در هر خانه ای پیدا می شوند. این دو ماده علاوه بر از بین بردن زردی کاسه توالت، بو های نامطبوع را نیز از بین می برند. 3 قاشق جوش شیرین و 2 قاشق سرکه سفید را با یکدیگر ترکیب نمایید و پس از فروکش واکنش، خمیر به دست آمده را روی قسمت های لکه دار کاسه توالت بزنید. پس از گذشت 15 الی 20 دقیقه دستشویی را بشویید.

توالت فرنگی - از بین بردن زردی کاسه توالت

8. سرکه سیب و آبلیمو

نصف لیوان سرکه سیب را با یک عدد لیموترش ترکیب نمایید و محلول به دست آمده را با استفاده از فرچه روی لکه های زرد کاسه توالت بکشید. بعد از گذشت 10 الی 15 دقیقه توالت آبکشی نمایید. از این محلول ها می توانید برای تمیز کردن سرامیک سرویس بهداشتی هم استفاده کنید.

شست و شو - از بین بردن زردی کاسه توالت

که ما در مطلب جداگانه ای به طور مفصل به  تمیز کردن سرامیک و نگه‌داری از آن پرداخته ایم.

چقدر این مطلب برای شما مفید بود؟

میانگین امتیازات ۵ از ۵

آیا این مفید بود؟

Thanks for your feedback!

نویسنده: سیده سمانه جلیلی

آخرین بروز رسانی

8 بهمن 1402

بروز رسانی توسط

shadi hemati

3 دیدگاه

 • توانا:

  جوش شیرین بشدت قلیاست و سرکه یا آبلیمو هم بشدت خاصیت اسیدی دارد حال با ترکیب آنها ماده ای با خاصیت خنثی بدست میاید . مواد خنثی نیز اثر پاک کنندگی کمی دارند

  پاسخ
  • آنیتا:

   من امتحان کردم ،با هم واکنش میدن و واقعا قدرت تمیز کنندگی بالایی داره

   پاسخ
   • admin:

    ممنونم از نظری که با ما به اشتراک گذاشتید و ممنون از وقتی که گذاشتید

    پاسخ
دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *